mail@urok-ua.com

Узагальнюючий урок математики у 1 класі
“Табличне додавання і віднімання в межах 10”

Автор: вчитель початкових класів Черниченко Тетяна Олександрівна

вчитель початкових класів Черниченко Тетяна ОлександрівнаТема. Перевір свої знання. Узагальнення та систематизація знань учнів з теми «Табличне додавання і віднімання в межах 10».

Мета: перевірити, узагальнити та систематизувати знання учнів, вміння розв’язувати приклади та задачі вивчених видів; розвивати усну математичну мову, логічне мислення, виховувати інтерес до книги, до точних наук, самостійність.

Обладнання: презентація, вітер, сніжинки, Снігова королева, картки для роботи в парах, зірочки.

Хід уроку

І. Організація класу

Ставайте рівненько!

Розпочнемо урок швиденько!

Доброго ранку, діти!

ІІ. Психологічна релаксація

Ніколи не кажи : «Я- неук», а завжди кажи: «Я-зірочка»

Сьогодні на плече кожного з вас упаде зірочка. Протягом уроку ми з’ясуємо , хто стане найяскравішою зіркою в нашому королівстві математики.

Кожен із вас повинен пам’ятати:

Я-учень.

Я-хочу знати.

Я-думаю.

Я-вмію.

Я-знаю.

Я-творча особистість.

Я-зірочка.

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Повідомлення теми уроку.

-Сьогодні у нас незвичайний урок математики. Ми з вами відправимось у чаруючу подорож .

Слайд 1

Де над полюсом Північним хуртовина завива,

У палаці крижаному королева прожива.

  • Доберіть слова-ознаки. Яка вона? ( Красива, величава, гордовита, холодна, , зла)

Слайд 2

  • На зимових канікулах ми з вами відвідали ляльковий театр і були глядачами спектаклю про Снігову королеву. Давайте пригадаємо з чого все почалось. (В одному місті жили брат із сестрою, яких звали Кай і Герда. Одного дня , коли бабуся читала онукам казки, за вікном пронеслася карета з незнайомкою. Вона була одягнена у красиву блискучу сукню. Незнайомка суворо поглянула на хлопця і зникла. На другий день вона забрала хлопця з собою.)
  • Сьогодні ми з вами разом з маленькою дівчинкою Гердою вирушимо у путь на визволення її брата Кая.
  • Та Снігова королева приготувала для нас багато завдань. Тож давайте підготуємось до захоплюючої подорожі. Відкрийте свої зошити і запишіть число.
  1. Фронтальна робота

– Давайте пригадаємо, що ми знаємо про числа. Назвіть парні числа.

-Холодно. Навколо сніг і крига.

-На дошці зображені крижинки. Яку фігуру нагадують вони? (Многокутники)

Многокутники

Намалюйте за клітинками тільки ті, кількість сторін яких, позначимо парним числом.

-Повторимо написання цих чисел. Будемо писати каліграфічно.

-Вітерець щось розгулявся. Снігу натрусив. Щоб дорогу нам знайти, треба сніг той розгрести . (Діти знаходять правильну відповідь, що записана на сніжинці, відкладають в кучугур снігу і записують правильну відповідь)

СніжинкиМатематичний диктант.

-Число, яке передує числу 7.

-Число, що є наступним за числом 4.

-Суму чисел 3 і 4.

-На скільки число 3 менше за 5.

-Різницю чисел 10 і 5.

-Число 6 збільшити на 4.

-Число 7 зменшити на 2.

-На скільки 9 більше за 4.

-1 доданок-2, другий-5. Знайдіть суму.

-Зменшуване-8, від’ємник-3. Знайдіть різницю.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Фронтальне опитування

-І ось ми разом з Гердою потрапили в чарівний квітучий сад. Та ми знаємо, що господарка погрожує, що не відпустить її, якщо вона не відповість на питання. Допоможимо їй.

-Які числа треба вставити замість квітів.

Слайд 3

  1. Фізкультхвилинка

-Ми так працювали, що й не помітили як до нашого класу залетіли сніжинки.

Тож повторимо їх танок.

(Звучить музика)

Сніжинки злітають на стріху все нижче і нижче.

Замети пухнастого снігу все вищі і вищі.

Кінчається рік, його кроки тихіші, тихіші.

А пісенька Герди і Кая гучніша.

  1. Робота в парах

Слайд 4

-Герда звільнилась від злих чар садівниці і вирушила далі на пошуки Кая. І Ось вона опинилась у лісі. Та тут її оточили розбійники. Вони відпустять дівчинку за умови, якщо ви обчислите приклади і дізнаєтесь за таблицею казкових героїв нашої казки.

1 ряд

5+3+2=                           6+2+1=                             10-5-5=

2+3+2=                           7-4-2=

А Ь Л Н Ж Е О
2 0 7 1 8 9 10

2 ряд

0+6-4=                             9-3+1=                               9-4-1=

7-2-2=                             3+4+1=

Ц Л И П О Р Н
4 3 7 2 6 3 8

3 ряд

3+1+3=                               5-3+2=                           6-4-2=

7-5+1=                               7+1-5=

Т О Д В Н Е Р
1 3 6 7 0 3 4
  1. Робота над задачею

Слайд 5

  • Нарешті Герда прийшла до замку Снігової королеви. Та на її шляху велика заметіль. Поки олень допоможе їй, ми розв’яжемо задачу.

Кай і Герда грали в сніжки. Кай зліпив 6 сніжків, а Герда- 4. Скільки всього сніжків зліпили діти?

Снігова королева загадала Каю скласти 10 крижаних картинок. Він склав уже 8 картинок. Скільки картинок залишилося скласти?

V. Підсумок уроку

Слайд 6

-І ось Герда з нашою допомогою подолала усі труднощі. І нарешті знайшла Кая. Чари Снігової королеви розсіялись і на небі з’явилось яскраве сонечко.

-Дякую вам, діти, за урок!

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 коментарів

  1. Прекрасне психологічне налаштування на початку уроку. Думаю, кожна дитина відчула піднесення, почувши на свою адресу “ти -зірочка”. Обов`язково собі скопіюю цю методичну знахідку . Доречно дібрана руханка. Так і уявляю, як дітки-сніжиночки під вальс кружляють у танку. Тема зими й казки пронизує весь урок.

  2. Тетяна Олександрівна дуже зацікавила мене своїм узагальнюючим уроком. Вивчати математику разом зі Сніговою королевою – це так чудово. Саме такі уроки дарують дітям радість і захоплення, пробуджують у душі кожного з них добрі почуття, роздмухують вогник дитячої думки і творчості.

  3. Свій урок Тетяна Олександрівна побудувала на реальних подіях в житті дітей ( відвідання лялькового театру), таким чином діти стали ніби реальними персонажами казки, які своєю наполеглевістю та інтелектом допомагають улюбленим героям. Така чудова вмотивованість роботи підвищує її результативність та приносить справжню насолоду від усвідомлення власної перемоги. Браво творчому автору!

  4. Саме такі уроки мають бути в діток першого класу, уроки – казки, де учні і казку згадують і допомагаючи казковим героям вчаться чомусь новому, в даному випадку математики!!! Фронтальна робота, робота в парах, робота над задачами, які Снігова королева загадала Каю, все це допомогло учителю досягти мети, яку вона поставила, а її учням – подолати усі труднощі на шляху до нових знань і вийти переможцями!!! Дякую.

  5. Розробка дуже сподобалась. Уроки з казковими героями, насичені пригодами, дуже подобаються дітям. Результат від нестандартних уроків набагато кращий, ніж від класичних. Дякую за розробку. Обов”язково скористаюсь.

  6. Урок відповідає сучасним вимогам. Всі етапи уроку продумані. За допомогою різних форм роботи вчитель зацікавлює учнів і викликає в них інтерес до знань. Дякую за розробку уроку!

  7. Урок відповідає віковим особливостям дітей, розвиває не лише математичні здібності. а й пізнавальну активність. Велика увага приділяється емоційному стану учнів.

  8. Ознайомившись із розробкою уроку, можна зробити наступні висновки! Впродовж уроку вчитель розвиває навчальну діяльність молодших школярів, здійснюючи стимулювання до пізнавальних інтересів. Озброює учнів прийомами самостійної роботи, формує навички самоконтролю. Чудова розробка уроку та презентація!

  9. Керуючись навчально-пізнавальною діяльність учнів учитель виявила глибокі знання фактичного матеріалу, методику створення проблемних ігрових ситуацій. Матеріал на урок підібраний глибокий за змістом, цікавий та доступний для учнів.

  10. Такий цікавий урок! Учні початкових класів на уроках із казковими героями працюють із задоволенням.Зростає активність учнів та рівень сприйняття матеріалу. Завдання прив”язані до світу дитини.