mail@urok-ua.com

Відкритий урок з основ здоровя для 4 класу : Подорож країною Здоров’я з зупинкою у школі Радості В.О.Сухомлинського.

Автор: вчитель початкових класів Герасименко Тетяна Вікторівна

Screenshot_28Урок, який має на меті: ознайомити учнів з сучасним уявленням про здоров’я; здоровий спосіб життя, розвивати в учнів особистісну мотивацію до збереження і зміцнення здоров’я самовдосконалення фізичної, соціальної, психічної духовної складових, виховувати потребу в здоров ї як важливої життєвої цінності, поглибити знання учнів про взаємозв’язок моральних якостей і гармонійного розвитку, виховувати з допомогою творів В.О. Сухомлинського повагу до моральних норм і законів, бажання самовдосконалення.


 

Тема: Подорож країною здоровя з зупинкою у

           школі Радості В.О. Сухомлинського.        

Мета: ознайомити учнів з сучасним уявленням про здоров’я; здоровий спосіб

життя, розвивати в учнів особистісну мотивацію до збереження і

зміцнення здоров’я самовдосконалення фізичної, соціальної, психічної

духовної складових,  виховувати потребу в здоров ї  як важливої

життєвої цінності, поглибити знання учнів про взаємозв’язок

моральних  якостей і гармонійного розвитку, виховувати з допомогою

творів В.О. Сухомлинського повагу до моральних норм і законів,

бажання самовдосконалення.

Обладнання: малюнки, ілюстрації, квітка здоров’я, зошити  „Корисні

звички”

   Хід уроку

Сьогодні ми з вами будемо подорожувати країною здоров’я. На нашому шляху зустрічатимуться завдання, практичні вправи, ситуації вибору корисних звичок, оцінювання вчинків ваших однолітків, спрямовані для набуття практичних вмінь по збереженню здоров’я і розвитку життєвих навичок.

Девіз уроку:

Здавна людям всім відомо,

Що потрібно буть здоровим.

Тільки треба добре знати,

Як здоров я зберігати

  1. Яку людину можна вважати здоровою? Мозковий штурм.(Весела, енергійна, життєрадісна, дужа, привітна, допитлива, жвава, фізично розвинена)

Логічна павутинка (Що ми відносимо до здорового  способу  життя? ) Дотримуватись режиму дня, правильно харчуватись, жити в чистоті, загартовуватись, займатись спортом, відмова від шкідливих звичок, чергування праці й відпочинку

Вчитель:

З давніх давен український народ найголовнішою цінністю вважав здоров’я. „Здоровий не знає, який він багатий”, говорить українська приказка. Ще за часів Київської Русі наші предки велику увагу приділяли загартуванню, спритності, силі. В піснях, легендах, казках, прислів’ях і приказках люди возвеличували сильну, дужу, сміливу, вольову, добру людину. Було традицією вітатися, зичити один одному здоров’я.

-Які ви можете пригадати прислів я?

Конкурс прислів їв

  1. Групова робота . Гра „Ми стверджуємо…” Як ви розумієте прислів’я

Здоров’я побажаєш – щастя знайдеш.

Хто людям добра бажає , той і собі добро має.

Смуток і страх підточують здоров’я.

  1. Практична робота учнів, спрямована на усвідомлення навчального матеріалу.

Прочитайте, будь ласка, написи на картках, що лежать у вас на партах.

А тепер складіть їх щоб утворився круг.

( фізичне, соціальне, духовне, психічне здоров’я)

Міні – лекція.

Круг символізує нерозривну єдність усіх складових.

Людина вважається здоровою, якщо:

  • В неї нормально функціонують всі органи тіла, спостерігається міцний сон, добрий апетит, нормальна температура тіла, вона спроможна працювати, займатись спортом, рухатися,тощо.
  • Вона весела, життєрадісна, співчутлива, привітна з оточуючими її людьми,тому почувається комфортно в будь-якому колективі
  • Здатна виконувати соціальні ролі, обов’язки, наприклад ходити до школи, гарно вчитися, виконувати обов’язки по дому, допомагати батькам.
  • Має світлі думки та помисли, вірить в добро, вміє бачити прекрасне в природі, людях, і в собі.
  1. Обговорення ситуацій поведінки „ Я знаю, як зберегти здоров’я” з допомогою зошита „ Корисні звички”.
  2. Руханка „ Сонце світить на того, хто

Сьогодні чистив зуби,

Хто сьогодні вмивався,

Хто робив ранкову гімнастику,

Не любить спорт,

Не грає в рухливі ігри,

Хто любить рухливі ігри,

Хто дотримується режиму дня,

Вітався з зустрічними людьми,

Хто учора до 11 год дивився телепередачі,

Хто дотримується режиму дня,

Хто ходить на тренування в позаурочний час,

Хто піклується про своє здоров я.

(учень намагається зайняти місце, коли інші міняються місцями)

  1. Обговорення поведінки героїв творів В. О. Сухомлинського:
  • „Навіщо кажуть „Спасибі”
  • „Майже чарівна розмова”
  • „Важко бути людиною”
  • „Горбатенька”
  • „Суниці для Наталі”
  • „Блакитна хризантема”
  • „Соромно перед соловейком”
  • „Образливе слово”

визначення її впливу на складову здоров я людини на зміцнення і збереження здоров’я.

  • Чому вчать нас ці твори? Яке продовження ти можеш придумати? Які поради щодо збереження здоров’я ти можеш дати на основі творів В.О.Сухомлинського?

(Вітатися, дякувати, поважати батьків, старих людей, бути чуйним і уважним до немічних, хворих, людей з особливими потребами, бути добрим і справедливим, не обманювати, добросовісно виконувати доручення, бачити красу в природі, зберігати її).

  • Визначено перелік цінностей, які найбільше впливають на здоров’я
  1. Любов, дружба
  2. Радість( оптимізм замість депресії)
  3. Мир
  4. Терпимість
  5. Чуйність
  6. Довіра
  7. Душевна щедрість
  8. Інтелігентність
  9. Самоконтроль та ін.

Зазначені цінності збігаються з біблійними.

 Зупинка в Саду Здоровя школи Радості В.О. Сухомлинського. ,(СЛАЙД 3)

Screenshot_29

Screenshot_30

Розповідь вчителя. Учні молодших класів з травня по жовтень спали на свіжому повітрі на сінниках, або в альтанках, купалися в літньому душі або в річці, працювали на баштані, чергуючи працю з відпочинком і рухливими іграми, смакували просту селянську їжу: хліб з молоком, картоплю в мундирах, цибулю, мед. Діти вирощували квіти, виноград, любили уроки під голубим небом, на природі;  любили ходити босоніж, вдихати пахощі різнотрав’я, старші учні привчалися косити траву. Діти росли фізично загартованими людьми.

Які ви знаєте традиції здорового способу життя?

(охайність, народні ігри, правильне харчування, ін.)

Підбиття підсумків. Напиши на пелюстках власної квітки здоровя життєві навички, сприятливі для збереження здоровя

Виставка квітів на дошці. Що потрібно, щоб квіти росли? (Оберігати їх, прополювати від бур’янів, поливати, підживлювати, щоб добре росли, лікувати, якщо нападуть шкідники).

Так і наше здоров’я потребує, щоб ми його берегли, розвивали, зміцнювали його,а в разі необхідності відновлювали.

Ось формула здорового способу життя: „Зберігати, розвивати, відновлювати”.

Прощання. Стати в коло, взятись за руки і хором сказати: „Будьмо здорові”.

Screenshot_31

Screenshot_32

Screenshot_33

Screenshot_34

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 коментарів

  1. Урок гарний. Використання спадщини Василя Олександровича Сухомлинського допомагає зробити навчання цікавим. Вчитель майстерно будує урок, застосовує дієві методи для досягнення мети. Презентація носить інформаційний характер. Дякую.

  2. Твори Василя Сухомлинського в усі часи були добрим орієнтиром для роботи з учнями. Приклад цьому – урок основ здоров’я з використанням творів письменника. Ілюстрації допомагають краще сприймати матеріал, вчать дітей після опрацювання творів рибити висновки, виводити правила здорового способу життя. Хотілося б побачити види роботи над цими творами. Дякую за хороший урок.

  3. Твори В.О.Сухомлинського мають величезний виховний потенціал.Вчителька на уроці основ здоров”я зуміла коректно використати виховні можливості творчості видатного педагога.Дуже цінні практичні поради.Дякую

  4. Тетяні Вікторівни, вважаю, вдалося з оповіданнями В.О. Сухомлинського допомогти дітям усвідомити, що здоров’я – це прекрасний дарунок, першооснова щастя людини, тому треба його берегти й зміцнювати. Натхнення Вам!

  5. Шановна тетяна Вікторівна! Велике Вам спасибі за урок. Вже не перший рік я є керівником творчої групи в школі, де я працюю, яка саме займається втіленням передового педагогічного досвіду Василя Сухомлинського. Ваш матеріал корисний для мене, буде доповненням нашої педскарбнички. Дякую!

  6. Країна Здоров’я, запропонована Тетяною Вікторівною, є чудовим втіленням практичної спрямованості курсу, адже, сприяє розвитку в учнів особистісної мотивації до збереження і зміцнення здоров’я, допомагає визначати цінності, що йому сприяють. Формула здорового способу життя: „Зберігати, розвивати, відновлювати” допоможе сформувати дійсно здорових нащадків.

  7. Подорож країною Здоров’я пройшла насичено, цікаво і з користю для дітей. На увагу заслуговує практична робота учнів, спрямована на усвідомлення навчального матеріалу та виведена протягом уроку формула здоров”я, а саме – “Зберігати, розвивати, відновлювати “. Усім бажаю – „Будьмо здорові!”.

  8. Говорять: здоровя дитини – багатство країни.Саме з цією метою і проведена виховна година.Вчитель показала свої педагогічні здібності та вміння у доборі матеріалу. Разом з дітьми вивела формулу здорового життя.Проводить практичну роботу, робить висновок.

  9. Урок чудовий. Вчитель використовує групову роботу. Я думаю, що запланованого результату Тетяна Вікторівна досягла. Спасибі, багато моментів візьму собі на замітку!