Виховний захід з математики “Битва математиків”, проведений в комп’ютерному класі
Автор: вчитель математики та інформатики Дуборез Альона Василівна
Виховний захід з математики “Битва математиків”, проведений в комп’ютерному класі направлений на повторення та систематизацію матеріала з математики, вивченого за 1 семестр. Це інтегрований урок математики та інформатики
Урок-гра «Битва математиків»
Мета уроку:
- Навчальна: узагальнення та повторення набутих знань учнів на протязі семестру, уміння застосовувати математичні знання до вирішення нестандартних практичних завдань на комп’ютері, розвивати обчислювальні навички, демонстрація в тісному зв’язку предметів (математики та інформатики).
- Розвиваюча: розширення кругозору учнів, розвиток прийомів розумової діяльності, пам’яті, уваги, вміння зіставляти, аналізувати, робити висновки, підвищення інформаційної культури учнів, інтересу до предмета математика та інформатики, розвиток пізнавальної активності, позитивної мотивації до предмета.
- Виховна: сформувати поняття про взаємозв’язок математики та інформатики, виховання відповідальності, самостійності, самооцінки, вміння працювати в групі; виховання дисциплінованості; показати математику як цікаву науку, а інформатику як науку-помічник, перетворити заняття в незвичайний урок, де може проявити себе кожен учень, виховувати повагу один до одного.
Обладнання уроку: ПК, роздатковий матеріал, картки із завданням.
Девіз урок: „ Навчаючи інших, навчайся сам” ( А. Рівін )
Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації ЗУН (в комп’ютерному класі)
Форми роботи: фронтальна, групова і самостійна.
ХІД УРОКУ
- Організаційний момент.
Доброго здоров’я, діти, доброго вам дня.
Хай вам ясно сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ.
А Земля нехай дарує вам барвистий цвіт.
Бо здоров’я, любі діти, в світі головне.
А здоровий і веселий – щастя не мине!
Сьогоднішній урок є підсумком нашої праці протягом 1 семестра. На уроці ми пригадаємо уже вивчений матеріал з математики, повторимо всі теми, які вивчали, практично закріпимо наші знання за допомогою комп’ютерів.
А проведемо це у вигляді уроку-гри під назвою «Битва математиків». Для цього необхідно, щоб клас поділився на дві команди –
Чисельнички та Знаменнички
На дошці намальована таблиця у яку я буду записувати результати кожного конкурсу. (Клас розділяється на дві команди за таким принципом: вчитель підходить і кожен учень витягує картку )
Номерки зберігаються у учнів, вчитель пояснює як працюють номерки.
Програма битви: «Битва від натурального числа до побудови круга»
Програма математичної битви:
1 етап. Тестувальники/ Кросворд
2 етап. Фотошопери/ Кросворд
Фініш
- Мотивація навчальної діяльності
Пам’ятайте, що воля до перемоги, бажання бути кращим, першим завжди було, є і буде девізом справжніх українців.
У нас почався урок, на дошці написано слово УРОК
У кожного з вас є можливість назвати по одній асоціації на кожну букву цього слова. (Відповіді учнів)
У – (уважний)
Р – (розумний)
О – (обізнаний)
К – (кмітливий)
- Актуалізація опорних знань
Давайте пригадаємо отримані знання з математики у вигляді змагання:
Чисельнички | Знаменнички |
1. Як знайти найменший спільний знаменник? (ст.41) | 1. Яке число називається непарним? |
2. Як знайти дільники числа? (ст.5) | 2. Яке правило ділення звичайних дробів? (ст.68) |
3. Яка різниця між колом та кругом? (ст.116) | 3. Що таке діаметр, радіус та хорда?
|
4. Якими літерами можна назвати діаметр, радіус та хорду? | 4. Які бувають діаграми? (ст.122) |
5. Що таке пропорція? Для яких чисел складається пропорція і яка основна властивість пропорції? (ст.93-95) | 5. Як знайти довжину кола? (ст.117)
|
Давайте пригадаємо отримані знання з інформатики у вигляді змагання:
Чисельнички | Знаменнички |
1. Як відкрити програму Paint? (Пуск- Всі програми-Стандартні- Paint) | 1. Як намалювати коло та круг? (За допомогою фігури Овал) |
2. Як провести діаметр, радіус та хорду? (За допомогою фігури Лінія) | I. Як вибрати колір фігури? (На панелі кольорів) |
3. Як додати напис? (За допомогою інструменту А)
| II. Як залити фігуру? (Інструмент заливка) |
- Інструктаж з БЖД у комп’ютерному класі
- Організація математичної битви
1 етап – Тестувальники/Множники
На цьому етапі ті учасники, які витягли картку з номером 1 проходять математичний тест «Згадаємо математику 6 клас!», всі інші учасники розгадують кросворд.
Ми іноді перевіряємо наші знання з інформатики за допомогою тестуючої програми MyTest, а сьогодні ми перевіримо наші знання з математики за допомогою комп’ютерів. Для цього згадаємо як працювати з цією програмою:
- вводимо Прізвище та Ім’я з великої букви
- клас пишемо цифра-пропуск-буква
- час тесту – 9 хв,
- макс бал 12, якщо 97% правильних відповідей
- 16 питань
- Якщо варіанти відповідей подаються у кружечках то це означає що один можливий варіант, якщо варіанти подаються у квадратиках то можливо декілька варіантів.
В результаті проходження тесту ми отримуємо бали.
- 7,5 · 2 + 35 = ? (п’ятдесят);
- (2)3 5 = ? (сорок);
- Частка двох чисел (відношення);
- 2 – це найменше … число (просте);
- Добуток крайніх членів пропорції дорівнює добутку середніх її членів – це … властивість пропорції (основна);
- Корінь рівняння ( х + 4 ) · 5 = 25 (три);
- 50% від 40 (двадцять);
- 64 · = ? (вісім);
- Обчислити: 2 1 + 2 · = ? (п’ять).
Ключове слово – пропорція.
2 етап. Фотошопери/Дільники
На цьому етапі ті учасники, які витягли картку з номером 2 малюють коло та круг, позначають діаметр радіус та хорду за допомогою програми Paint, всі інші учасники розгадують кросворд.
Ми вивчали програму Paint. Наш другий етап буде проходити за допомогою цієї програми.
Закресліть по горизонталі та вертикалі математичні терміни, а з літер, що залишилися складіть назву теми, в якій зустрічаються ці терміни
( літери можуть повторюватися)
- Підсумок гри
Результати:
Оголошується кількість балів, яку отримала кожна команда
Битва математиків | |||
Чисельнички | Знаменнички | ||
1 етап | |||
Тестувальники | Тестувальники | ||
Кросворд | Кросворд | ||
2 етап | |||
Фотошопери | Фотошопери | ||
Кросворд | Кросворд | ||
Всього балів | Всього балів |
Рефлексія:
Використовується метод Рюкзак знань
Рюкзак (можливо створити рюкзак картоний) переміщується від одного учня до іншого. Кожний учень фіксує свій успіх і приводить конкретний приклад.
Наприклад:
- Я навчився ділити роби
- Знаходити НСД
- Вирішувати пропорції
- Т.д.
Якщо потрібно зібратися з думками то кажуть «пропускаю хід»
- Домашне завдання
- Оцінювання учнів
Дякую вам за вашу роботу на уроці!
Альона Василівна, спасибі за змістовий сценарій виховного заходу. Коли дитина відвідуватиме такий математичний захід, то вона буде більш зацікавлено ставитись до навчального матеріалу, вона краще розумітиме й засвоюватиме його. Відповідно й покращаться її результати навчання з математики. Натхнення!
Урок дійсно цікавий! Дякую!!