Вікторина про зимуючих птахів
Автор: вчитель біології Гуляєва Ірина Леонідівна
- Вірно людям я служу, їм дерева стережу. Дзьоб міцний і гострий маю, шкідників ним добуваю. ( Дятел )
- Що єднає дерево, а також горобців, синиць, снігурів з особливостями їх пересування? (Ці птахи жили або живуть на деревах, а там можна лише стрибати).
- Що птахам страшніше взимку – голод чи холод? (Холод).
- Який з даних птахів виводить своїх пташенят взимку? (Шишкар).
- Коли температура тіла горобця нижче взимку чи влітку? (Однакова).
- Взимку птахів люди підгодовують, а чи корисно підгодовувати їх влітку? ( Ні, тривале вживання неприродного корму, наприклад хліба, спричиняє хвороби).
- Скільки синиця з’їдає за добу? (Скільки важить сама).
- Скільки з 10 синичок доживе до весни? ( Лише одна).
- Які птахи прилітають до нас з настанням зими? ( Шишкар і снігур).
- У птаха він замінює людську руку. Назвіть його? ( Дзьоб).
- У якого птаха хвіст такий міцний, що підтримує його на стовбурі дерева? ( У дятла).
- Яку користь приносять нам синиці взимку ? ( Розкльовують зимові гнізда шкідливих комах, поїдають їх личинки та яєчка).
Цікаві питання до вікторини, але на мою думку, можна було б і різноманітити завдання, не тільки питання. І як оцінюється цей вид роботи, якщо його використовувати на уроці? Можна ці питання використати для інших видів роботи. Але як для статті малувато.
Мета такої вікторини: узагальнити і збагатити знання учнів про птахів України, ознайомити з легендами про птахів; розкрити залежність життя птахів від поведінки людини, формувати усне свідоме сприйняття інформації. Але, дійсно, занадто мало запитань.
Дуже цікаві питання про птахів, але на мою думку, для вікторини їх замало. І ще, можливо, треба було підібрати стільки ж питань для другої команди.
Завдання є цікавими репродуктивного характеру. Їх можна використати під час проведення ігрових ситуацій. Щиро дякую Вам за наданий матеріал із досвіду роботи.
Дану вікторину можна використати на уроці природознавства та при підготовці Всеукраїнського конкурсу “Годівничка”. Уточнення: з настанням зими до нас прилітають і омелюхи.