Вплив інтерактивних технологій на освіту в Україні

Часи пандемії принесли багато змін, одна з головних — вміння працювати та навчатися дистанційно. Людська природа швидко приймає виклик, тому слово «онлайн» набрало нових дивовижних  обертів, коли, навіть офіси тепер можна віртуально орендувати та проводити загальні наради. Подумаймо про те, як прискорений розвиток новітніх технологій змінило життя кожного з нас.

Інформація та дематеріалізований контент може осягнути більша кількість людей, без будь-яких реальних обмежень. Як це все можливо в одній реальності? Відносно реальності, розгляньмо  новітній  тренд на AR та VR технології, з залученням яких можна краще працювати та успішно досягати поставлених цілей. Augmented reality (AR) — погляд на реальний (фізичний) світ з цифровими елементами, які передаються через імерсійні пристрої. Mixed Reality (MR) — погляд на реальний (фізичний) світ із накладанням цифрових елементів, де фізичні та цифрові елементи можуть взаємодіяти. Virtual reality (VR) — цифрове середовище з повним зануренням у віртуальний світ. Динаміка зростання пристроїв для VR у 2021 році становить 9,86 млн –  це вдвічі більше ніж у 2020 році, якщо спиратися на дані звітів TrendForce.

Чи можемо ми залучати AR, VR, MR до навчання?

На це питання відмінно відповідає команда стартапу AR_Book, яка розробила унікальну частину технологічної системи організації освіти для шкіл, вчителів та учнів. Цього місяця освітній діджитал-ринок вразила інша частина їх технологічної системи AR_Teacher, що являє собою платформу  для вчителів для створення й проведення уроків із глибокою рефлексією.

Як це працює?

Головне, що робить особливим AR_Teacher — інтерактивність! З AR_Teacher безпосередньо пов’язаний другий продукт компанії — AR_Book, який містить у собі понад 200 авторських експериментів, розроблених спільно з українськими освітянами за затвердженою програмою Міністерства освіти і науки України. І ці експерименти використовують саме доповнену реальність та мають високий ступінь інтерактивності. Досліди з AR_Book можна легко додати безпосередньо до уроків в AR_Teacher, який має 30 функцій для конструктора уроку, що дозволяє технологічно оформити навчальний матеріал, долучаючи до нього різні види контенту, додати тести для перевірки знань учнів, створивши власні питання або ж обрати з бібліотеки з понад 2000 тестів. Після цього учитель зможе провести урок за допомогою можливостей AR_Teacher.  Унікальність всієї системи полягає в особливому механізмі рефлексії, що базується на 30 показниках, які відповідають за усю аналітику уроку, дозволяючи легко відстежувати результати учнів та впевнено вести кожного з них до успіхів!

Людмила Лисогор – українська освітянка, науковець, амбасадорка системи “AR_Book”. Людмила є науковим гарантом впевненості, що залучення новітніх технологій до шкільної програми є обов’язковим впровадження, що робить українську освіту ефективнішою. Технології 3D та VR дають змогу відкрити для себе корисну практику до кожного шкільного предмета, а факт роботи у смартфоні ще більше підіймає зацікавленість школяра. Провести повноцінні експерименти без дорогих приладів, підвищити зацікавленість учня предметом, збільшити концентрацію уваги та швидке засвоєння інформації. І найголовніше – це 100% звітність про успіхи школярів.

«Сучасний світ складається з цифрової реальності, за якою важливо встигнути, особливо, для нового покоління дітей, які вже народилися у digital-світі. Батьків лякає не постійне використання новітніх технологій, а нерозуміння, що дитина там шукає та дивиться. Саме через це у системі AR_Book є багато можливостей для батьків, щоб слідкувати за навчанням та результатами їх дітей. Розуміння всього пройденого матеріалу та можливість вносити свої корективи — усе це особливості новітніх технологій», — затверджує CEO компанії-розробника Flexreality Михайло Шубін.

Розвінчати страхи батьків особливо важливо, коли освіта в Україні модернізується завдяки залученню новітніх технологій до навчального процесу. Наше головне завдання — це зробити використання всіх можливостей системи безпечним для дітей, надаючи батькам змогу контролювати процеси використання додатка. Наша команда постійно оновлює функціонал як AR_Book, так і AR_Teacher. У  подальших версіях оновлень  будуть доступні позашкільні предмети, які можуть повністю розкрити креативність та вміння кожного окремого учня, даючи йому відповіді на важливі питання, які допоможуть обрати цікаву для нього професію у майбутньому.

З додатковими питаннями ви завжди можете ознайомитися на нашому сайті – https://arbook.info/. Крім цього, ви можете долучитися до нашої спільноти викладачів, яку ми зібрали у Facebook та обговорити з ними усі педагогічні питання – https://www.facebook.com/groups/576515007193795.

Зробімо шкільну освіту високотехнологічною разом!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *