Конспект уроку
Встановлення відповідності між предметами та геометричними фігурами

Автор: Вчитель початкових класів Павленко Любов Миколаївна

Тема. Встановлення відповідності між предметами та геометричними фігурами. Складання і розв’язування задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць

Мета: закріпити поняття «об’ємні геометричні фігури», вміння встановлювати відповідність між предметами та геометричними фігурами, вправляти в розв’язуванні задач на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць, розвивати логічне мислення, обчислювальні навички.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

1 Гра «Що змінилося» з використанням методу ейдетики.

просторові геометричні фігури

  1. Назвіть фігури, які ви бачите.
  2. Закрийте очі. (Вчитель забирає 1 фігуру або міняє місцями). Що змінилося?
  3. Вправа-гра «Встанови відповідність» (підручник, с. 94, впр. 1).
  4. Назвіть предмети і фігури, зображені на малюнку.
  5. Знайдіть відповідність між предметами та геометричними фігурами).

(Наприклад: кавун — куля, пенал — циліндр тощо).

  1. Робота з нумераційною таблицею.
Десятки Одиниці
2 0
1 1
1 9
1 4
8
1 5
  • Прочитайте числа, записані у таблиці.
  • Назвіть найменше (найбільше) число.
  • Прочитайте числа від найменшого до найбільшого і навпаки.

4.Каліграфічна хвилинка.

Пропишіть каліграфічно числа у порядку спадання, а у наступному рядку — у порядку зростання.

  1. Математичний диктант

– Я читаю числа, вам потрібно записати їх у розрядну таблицю. Одиниці під одиницями, десятки під десятками.

10, 15, 18, 20, 11, 5, 17, 13.

  1. Вправа «Заповни віконечка» (с. 94, впр. 2).
  2. Як ви розумієте поняття «попереднє число», «наступне число».
  3. Назвіть попереднє число до 5
  4. Назвіть наступне число до 9.
  5. Фізкультхвилинка

ІІІ. Розвиток математичних знань.

1.Складання і розв’язування задачі за малюнком (задача 3).

  1. Про що складатимемо задачу? (Учні складають задачу за малюнком).
  2. Що означає число 4?
  3. Що означає на 3 більше?

Вчитель демонструє учням схеми-підказки:

Більше на … — «+»

Менше на …— «–»

Розв’яжіть задачу.

(4 + 3 = 7(п.))

  1. Робота з друкованим зошитом

ІV. Підсумок уроку.

  1. Чи сподобався вам урок?
  2. Які завдання були найцікавішими?

– Давайте уявимо, що ми піднімаємося сходами, а першій сходинці нам зустрічається літера М, на другій – О, третій – Д, четвертій – Е, п’ятій – Ц, шості – Ь. Яке слово ми зібрали з вами піднімаючись по сходах?

Молодець

– Оцініть свій настрій під час уроку, за допомогою смайликів.

Оцінка настрою дітей

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Урок математики з використанням ейдетики – це є той той сучасний урок, який може привести до запам”ятовування значного матеріалу, що є дуже важливим на будь-якому уроці, а на математиці, особливо. В конспекті бачила виховання інтересу до предмету, а в меті не знайшла, що ж виховувалося…. Загалом, дякую за цікавий урок!

  2. Цікавий навчальний урок. Вчитель використовує різноманітні форми роботи, що сприяють розвитку логічного мислення, уважності та просторової уяви учнів, формують уміння розрізняти та характеризувати об’єкти, що їх оточують, Сподобався і підсумок уроку.

  3. Любов Миколаївна, урок хороший, змістовий. Використовані різні форми роботи. Приділяється належна увага розвитку умінь самостійно здобувати знання та застосовувати їх на практиці. Цікава рефлексія.

  4. Гарний урок. Цікаві вправи з різних методик. Рефлексія зі смайликами дуже подобається діткам. Можна навіть зробити віяло зі смайликами для постійного використання на уроках)))