Виховна година для 4 класу на тему
“Мої захоплення”
Автор: вчитель початкових класів Шуть Лариса Петрівна
Тема: Мої захоплення
Мета: Ознайомити учнів з поняттям “захоплення”, визначити захоплення дітей, розвивати бажання мати свої захоплення, розширювати їх кількість. Сприяти всебічному розвитку учнів на власному прикладі та прикладі їхніх батьків. Виховувати бажання розвивати свою особистість шляхом розвитку своїх захоплень, брати приклад зі своїх батьків.
Хід заняття
Вступ
Сьогодні ми поговоримо, діти, про вас-так, так, саме про вас. Про ваші захоплення, хобі, уподобання.
-Хто мені відповість, що таке Захоплення? (діти висловлюють свої думки).
Зараз я вам пропоную переглянути казку “Ріпка”-і сказати яке захоплення мав дідусь Андрушка?(переглянувши казку діти висловлюють свої думки)
-Так, дідусь захоплювався огородництвом, рослинництвом.
-Що про “захоплення”-розповість нам тлумачний словник?
Отже, “Захоплення”-це улюблена справа, що приносить задоволення людині, що нею займається.
Гра ,,Казковий світ захоплень,,
На дошці ілюстрації до різних казок. Вам необхідно назвати героя казки та перерахувати його захоплення.
Колобок | Попелюшка | Кіт у чоботях |
-Діти ви добре справились із цим завданням! І ми продовжуємо визначати захоплення серед нас.
Гра “Хто Я?”
Я буду називати світ захоплень одного із учнів, а в скажете його ім’я? Почнем?
Він полюбляє конструювати автомобілі, літаки. Захоплюється сортом, грає у баскетбол більше трьох років за збірну нашої школи. (Іван)
Вона добре вишиває бісером, має дакілька вишитих власноруч картин. Відвідує хореографічний гурток. (Карина)
Вона має багато братиків та сестричок ,гарно малює сюжети природи. Приймає учать у конкурсах плакатів. (Юлія)
Він добре грає у футбол, дуже швидко читає, знає багато історій про привиди. (Єгор)
-Ви справжні молодці! А зараз ускладнимо завдання, вам треба відгадати вчителя.
Вона пече смачні торти, часто водить учнів свого класу на екскурсії, у походи.
Підготувала виставку до дня творчості Т.Г. Шевченко. (Людмила Василівна)
Він знає все про комп’ютери та телефони. Проводить змагання по комп’ютерним іграм. Швидко складає різні головоломки (Віталій Віталійович)
Вона відповідає за все, що відбувається у нашій школі, допоможе кожному слушною порадою, цікавиться музикою. (Директор школи)
-Отже, захоплення може багато розповісти про людину, про її характер, про її друзів .
І ви самі у цьому впевнилися.
-А зараз я пропоную прослухати вам пісню ,,Папа может, папа может…,,
І ви, напевно, зрозуміли, що зараз ви підготуєте розповідь про захоплення ваших батьків.
Сторінка “Сім Я моїх батьків” – діти розповідають про захоплення своїх батьків і відзначають свою участь у них.
Підсумок.
На дошці таблиця з назвами різних захоплень діти вибирають ті, які вони ще не освоїли , а мають таке бажання. Висловлюють свою думку з приводу реалізації для освоєння такого захоплення.
Туризм | ? |
кухарство | ? |
анімація | ? |
-Я БАЖАЮ ВАМ УСПІХУ У РЕАЛІЗАЦІЇ ВАШИХ МОЖЛИВОСТЕЙ!
Лариса Петрівна спробувала допомогти дітям розкрити власне “Я”, показати характер учнів через їх уподобання, запропонувати варіант нового захоплення всім, хто ще не знайшов діла до душі, і ця спроба їй вдалася чудово.
Завдяки таким виховним годинам діти вчаться пізнавати себе, свої вподобання. Якщо людина оволодіє технікою самопізнання, вона обов”язково стане успішною в подальшому своєму житті. Ми пізнаємо себе протягом всього життя, дуже добре, що дітки вчаться це робити вже у школі.
Своєю виховною годиною для 4 класу “Мої захоплення” Лариса Петрівна вчить дітей дуже важливому – говорити про себе, а це не для кожного є справою легкою, адже потрібно задуматися про себе і після читання класовода признати перед всім класом, що це – можливо і про мене . (Гра ” Хто я?”). Навіть дорослим, це інколи дається – не просто, а все тому, що нас не навчали це робити так, як це робить автор. Дякую.
Цiкава розробка, менi дуже сподобалося,що дiти вчаться бути уважними до однокласникiв та рiдних. Планую скористатися Вашим матерiалом .
Виховна година дійсно допоможе визначити в дітей чим вони захоплюються. Цікаві ігри: “Казковий світ захоплень”, “Хто я”. Ларисі Петрівні вдалося реалізувати триєдину мету навчання. Залучення учнів до підведення підсумків уроку за допомогою таблиці.
Кожна людина має своє захоплення. Адже – це безмежний світ можливостей для кожного. Лариса Петрівна дуже добре знає уподобання своїх вихованців та колег. Думаю, що дітям було цікаво на такій виховній годині.
Ларисо Петрівно Ви своїм заняттям сприяєте всебічному розвитку учнів.Особливо мені припала до душі гра “Хто Я?” вона дозволяє учням краще дізнатись один про олного .