Виховний захід
День космонавтики

Автор: вчитель початкових класів Шпак Ірина Володимирівна

День космонавтики

Тема: День космонавтики.

Мета: дати дітям елементарне уявлення про космос, Сонце, сонячну систему, зоряне піднебіння, Землю і Місяць; закріпити знання про планету Земля; розширити знання дітей; розвинути увагу, уяву, мислення; виховувати активність, бажання дізнатися, щось небуть нове про нашу планету.

Обладнання: малюнки до теми, назва теми,  карта подорожі, портрет першого льотчика-космонавта Юрія Гагаріна і першого жінку-космонавта  Валентину Терешкову,кросворд, комп’ютер.

Вид заняття: бесіда з елементами подорожі.

Хід уроку

I.Організаційна частина.

1. Привітання.

Продзвенів уже дзвінок!

Всіх покликав він на урок,

Ось і ми час не втрачаємо

І працювати починаємо!

– Добридень!

2. Перевірка готовності до роботи

– Діти, а чи готові ви мене  слухати? І так  починаємо!

II.Вступна частина.

1.Повідомлення теми.

– Діти, для того щоб дізнатися тему нашого заняття ви повинні відгадати ребус.

– Вірно! Ми сьогодні поговоримо про космос. І не просто поговоримо, а подорожуватимемо по Всесвіту.

III. Основна частина.

1. Розповідь вчителя.

– Діти, що таке, по-вашому, космос? Космос – це простір, який оточує зі всіх сторін нашу планету Земля. Коли і як виник космос не відомо, але учені вважають, що це був величезний вибух. І внаслідок , якого і виникли зірки, планети.

– Скажіть, як називають нашу  галактику?

– А тепер УВАГА: всім пристебнути ремені, перевірити шлемофони!

Але перш ніж відправитися в космос відгадайте  загадку:

Що нас в космос на планети

Швидше Всіх  доправить? (Ракета)

– Молодці! Вірно, ми з вами подорожуватимемо на ракеті .

– І доки ми летимо послухайте цікаві факти:

12 квітня 1961 року Юрій Гагарін на космічному кораблі “Восток” здійснив перший в історії людства політ навколо орбіти Землі. Політ тривав 180 хвилин.

І ці нещасні три години перевернули хід науки! Те, що раніше вважалося неймовірним, стало дійсністю. Це все одно що ви, діти, побачили б на власні очі чаклунство Гаррі Поттера! Тепер ми знаємо як виглядає поверхня Місяця і навіть Марса!!! Хтозна, можливо коли ви підростете, то зможете подорожувати космосом так само вільно, як і Україною. І якщо це трапиться, то ви маєте знати, що таке космос і що саме там можна відвідати. Саме тому я і пропоную вам пофантазувати і здійснити уявний тур по сонячній галактиці!!!

2. Станція № 1 «Планета Сонце».

-А щоб дізнатись ,яка наша перша станція вам потрібно відгадати анаграму

(Сонце)

– Що таке «Сонце»?

Сонце – це величезна зірка, що значно більше нашої планети. На ній немає життя.

А чи знаєте ви, що температура Сонця на поверхні 3000?, а у середині – в 500 разів більше.

3. Фізкультхвилинка.

Не позіхай по сторонах,

Ти сьогодні – космонавт!

Починаємо тренування,

Щоб сильнішими та спритнішими стати !

Обернулися всі навколо

–  Вправи починаймо.

А зараз ми з вами діти

Відлітаємо на ракеті. (стійка на шкарпетках, руки вгору, долоні утворюють купол ракети.) Акуратно треба сісти,

Щоб купол не зачепити.

4. Станція № 2 «Сонячна система».

– Летимо далі, і так,яка ж наступна станція (Вам потрібно відгадати математичне завдання) (Сонячна система)

– Що таке «Сонячна система»?

Сонячна система – це планети, які рухаються довкола Сонця. –

– Я зараз вам прочитаю вірш, а ви мені скажете, які планети разом із Землею входять в Сонячну систему.

То Венера і Меркурій

І ще шість братів похмурих.

Марс, Юпітер і Сатурн

Та Плутон, Уран, Нептун.

– Так, скільки планет входить в Сонячну систему?

5. Гра «Назви планету»

– Азараз ми з вами пограємо у гру

– Перед вами розвішені малюнки планет, та  розкидані їх назви. Вам потрібно правильно назвати планету і біля малюнка приклеїти її назву.

6. Станція № 3 «Планета Земля».

– А зараз ми летимо над третьою планетою Сонячної системи. Це планета – Земля.                     –

Ей, Земля, моя планета

Де твій край?

– А зовсім немає

Довкола своєї осі обертаюся

Сонцем я обігріваюся

Довкола Сонця я кручу

Знай, не на трьох китах лежу!

– Сонячна система – це сім’я, в якій живе і наша планета Земля. Ще в старовині люди зрозуміли, що без Сонця не було б життя на Землі. Древні греки називали Сонце богом Геліосом, а наші предки слов’яни – Ярилом. Земля утримує лише малу частину випромінюваного тепла

– Ей, Земля, а з ким ти дружиш?

Або одна довкола Сонця крутиш?

– Я в компанії пристойній:

Братів сім, одна сестричка,

Ми горді своєю поважною

Нашою Сонячною системою!

7. Розповідь про космонавта ( А,щоб дізнатися про кого ми переглянемо відео)

-Вам потрібно прочитати ,ці слова по  стрілочкам.

( Перегляд відео про Валентину Терешкова

8. Станція № 4 «Планета Марс»

– Визначите по карті, яка найближча планета до Землі.

– Це – Марс.

Вирушаємо на Марс

Зірки, чекайте в гості нас!

До Марсу дорога була дуже довгою.

Стоп: виходимо з кабіни.

Дорога нерівна – рови, канави

Їх здолати нам треба!

9. Розповідь вчителя.

-Молодці!

Ви здолали всі перешкоди. Ми  готові до подальшої подорожі?

– Скажіть, що таке метеорити?

Буває, що з космосу на Землю падає шматок каменя або метала. Він називається метеоритом. Якщо він не долітає до поверхні Землі, а згорає в атмосфері, його називають метеором. Кожну добу на земну атмосферу потрапляє 4400 кг метеорів, а метеоритів – на 1100 кг більше.

Найважчий метеорит – Гоба. Його маса – 66 тон.  – Комета – небесне тіло, що складається із замороженої води і газу, змішаних з частками пилу і каменя.

10. Станція № 5 «Місяць».

– А тепер наша ракета летить на Місяць.

Луноход-всюдиход

Нам з місяця привіти шле

Говорить: «Справи в порядку!»

В гості всіх до себе зве!

Збирайтеся фантазери

Поки Луна висить у вікні.

У місяцеході будемо скоро

Ми кататися на місяці!

Місяць – супутник землі. Його можна спостерігати вночі на небі.

11. Гра «Склади картинку»

– На місяці нас зустрічають її жителі і для того щоб дізнатись,  як вони виглядають вам потрібно скласти ці листочки за 1 хвилину.

 IV. Завершальна частина.

 1. Повернення додому.

Настає мить – пора!

Нарешті вся дітвора

З польоту повернулася

І на Землю приземлилася!

2. Підведення підсумків.

– Скажіть, що нового ви для себе дізнались?

– Що таке Сонячна система?

– Які планети входять в Сонячну систему?

– Як звали першу людину, що полетіла в космос? – Як звали першого жінку-космонавта?

Ви сьогодні молодці

Працювали геть усі

Ви і вчились, ви і грали

Добре всі відповідали.

До побачення.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Станція «Планета Земля» радо зустріла таких маленьких любителів Всесвіту! Підібрані цікаві ігри, розповідь про космонавтів, пізнавальні зупинки на станціях, все це сприяло досягненню мети, поставленої Вами до уроку! Дякую. Було приємно перебувати на борту Вашої ракети!!!

  2. Дуже сподобалася Ваша виховна година, присвячена Дню Космонавтики. Сама придумувала і проводила класну годину на цю тему, але ваша робота допоможе в майбутньому краще, пізнавальніше та казковіше провести даний захід.

  3. Дуже цікава розробка. Вдало обранана форма навчання. Взагалі, молодші школярі дуже полюбляють уроки-подорожі. Багато цікавих методів стимулювання і мотивації учнів. Ваша розробка вже поповнила мою методичну скарбничку. Дякую!