Виступ на конференції з питання наступності у роботі двох ланок освіти

Автор: вихователь-методист Савонік Галина Олександрівна

Слайд 4.
Якщо розглянути алгоритм роботи по наступності, він схожий на  великий постійно діючий механізм. А рухається він завдяки нам, дорослим. І якість роботи цього механізму залежить також від нас.

Слайд 6.
Працюючи  у  тісній  взаємодії керівників, педагогів, батьків ми прийшли до  гарних результатів. Кожного року ми чуємо  добрі  відгуки  наших колег вчителів про успішність наших колишніх вихованців.

Слайд 9.
Майбутні  першокласники з нетерпінням чекають зустрічі зі школою, зі своїми друзями, які ще в минулому році  відвідували  садок, а сьогодні – школярі. Для цього ми організовуємо екскурсії.

Слайд 10.
Під час яких вони знайомляться  зі шкільним життям, класами, ігровими  кімнатами, бібліотекою, знайомляться з учителями, що працюють у школі.

Слайд 11.
В свою чергу вихованці закладу запрошують першокласників на театралізовані вистави, що готують наші дошкільнята, починаючи з  І молодшої групи. ( заклад працює в художньо-естетичному напрямку з пріоритетом театралізованої діяльності)

Слайд 12.
Колишні дошкільнята люблять показати свою силу та спритність на спортивних змаганнях, що проводяться  в садочку.

Слайд 13.
Випускники дитячого  садка ніколи не забувають привітати колектив зі святами  та знаменними подіями. Привітанням є чудові танці, вірші , пісні.

Слайд 14.
Дошкільники і гра нероздільні. У грі вони розкриваються та можуть самореалізуватися. Роль вчителя і гарного учня – сьогодні самі популярні у групах старшого дошкільного віку

Слайд 15.
З метою виявлення творчого потенціалу дітей ясел-садка та школи  ми організовуємо тематичні виставки малюнків, колажів, поробок із покидькового та природничого матеріалу.

Слайд 16.
У закладі працює практичний психолог

Слайд 17.
У розкладі  організованої навчальної діяльності відведено належне місце корекційно – розвивальним заняттям.

Слайд 19.
Взаємовідвідування занять вчителями  школи та  уроків вихователями ясел-садка  допомагає педагогам знаходити  ефективні шляхи, що роблять навчально-виховний  процес більш захоплюючим і цікавим дітям. А ще це перші знайомства, відверті розмови. А ми всі з вами знаємо, яку важливу роль  відіграють  для  дітей особистості вихователя і вчителя.

Я пропоную Вашій увазі динаміку успішності випускників ясел-садка №5 в ЗОШ №3. Як бачите результати також добрі.

Слайд 25.
Соцально –психологічне діагнотування старших дошкільників  показало, що з 46 випускників ясел-садка 59 відсотків готові до навчання в школі,38 відсотків «умовно готові», 3 відсотка «уовно не готові» до навчання в школі.

Слайд 26.
Ось модель майбутнього учня: це обов»язково любляча дитина, яка життерадісна, щаслива, самостійна та самодостатня, соціально адаптована й неповторна, дисциплінована  та  організована, вольова та сильна духом, інтелектуально розвинена, розумна, проінформована , комунікабельна, відверта,фізично, психічно і духовно здорова, вихована, творчо та естетично розвинена.
Саме завдяки тісної взаємодії між педагогами ясел-садка та початкової ланки ЗОШ №3 створюються найкращі умови для подолання переходу маленького дошкільника в доросле життя. Хай буде світлою дорога майбутнього першокласника в доросле життя, а ми йому допоможемо.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Підготовлена презентація з моделлю майбутнього учня відновлює в пам`яті традиційні форми роботи із забезпечення наступності у роботі садка і школи. Нестандартний виклад стандартного матеріалу. Існує на сьогодні багато нетрадиційних форм роботи, які допомагають успішно підготувати дитину до школи і дають позитивні результати.

  2. Питання наступності є актуальним. Для того, щоб вчителі не вважали, нібито в садку лише граються, а вихователі – що вчителі чекають у першому класі вундеркіндів, необхідно співпрацювати і згладжувати межу переходу від старшої групи до першого класу, аби запобігти стресовому “стрибку” у шкільний вир, який грозить втратою інтересу до навчання. Важливо проводити консультативні бесіди з батьками щодо психологічної готовності дитини до школи. Адже, якщо дитина знає на “відмінно” склад числа та вміє читати, це ще не є показником її психологічної готовності до школи.