Як надрукувати книгу з PDF-файлу

Як надрукувати книгу з PDF-файлу

Життя «людини сучасної» цілком перейшло в цифровий формат. Ми спілкуємося, навчаємося й працюємо онлайн. І, звісно, книги теж можна читати навіть з телефона.

Втім, переваги друкованої книги ніколи не зійдуть нанівець. Так ми влаштовані — хочеться не лише бачити, а й відчувати. Чути шелест нових сторінок, торкатися гладенької обкладинки й вловлювати запах новодруку. Саме тому люди не лише купують, а й видають книги. Тож час разом розібратися, як роздрукувати книгу з PDF-файлу.

І ось головні правила друку, про які варто пам’ятати:

 1. Якщо вам потрібно надрукувати документ не у звичному варіанті (тобто 1 сторінка — 1 аркуш), а у вигляді книги (2 сторінки з обох боків аркуша), є нюанс. На першому аркуші буде знаходитися перша і остання сторінка, на другому аркуші — друга і передостання сторінка тощо. Це важливо знати, щоб надалі не заплутатися;
 2. З цим розібралися. Тепер, якщо вам треба надрукувати документ книгою, варто обрати спеціальні опції. По-перше, клікнути в налаштуваннях на «двосторонній друк». Далі друкуємо всі лицьові сторони книжки, кладемо аркуш зворотнім боком у принтер і друкуємо;
 3. Можна зробити набагато простіше і не «гратися» зі складанням книги вдома. До того ж якщо вам треба справжня книга з обкладинкою, а не надруковані текстові аркуші — друкарня Printto зробить все за вас. Треба буде лише завантажити файл на сайт й обрати всі параметри (щільність сторінок, якість друку, обкладинку, тип кріплення тощо). Окрім того, вартість від 1 екземпляру можна порахувати на зручному онлайн-калькуляторі.

Вуаля! Тепер ви знаєте, скільки коштує ваша книга й навіть бачите, якою вона буде;

 1. Нагадуємо, що обкладинкою стане перша сторінка вашого PDF-файлу, а остання сторінка — зворотом обкладинки. У цьому випадку для заголовної сторінки можна придумати щось оригінальне, додати фото, картинку, текст тощо. А от останню, якщо немає натхнення, залишаємо білою. Простежте, щоб на ній не було тексту.

Відступи тексту у PDF-файлі

Також під час друку книги з PDF-файлу важливо врахувати відступи тексту, щоб врешті він не був обрізаним. Ось параметри, які вважаються типовими:

 • Верхній відступ: 2,5-3 см
 • Нижній відступ: 2,5-3 см
 • Лівий відступ: 3-3,5 см
 • Правий відступ: 2-2,5 см

Перевірка якості PDF-файлу

А для того, щоб книга вийшла максимально якісною і читабельною, перед її друком перевірте наступні параметри:

 1. Визначте відповідну роздільну здатність для вашого PDF-файлу. Зазвичай роздільність становить 300 dpi (точок на дюйм) — це стандарт для друкованої літератури. Але, якщо ви користуєтеся послугами друкарні, там може не бути вимог до роздільної здатності;
 2. Впевніться, що контрастність тексту і зображень у вашому PDF-файлі максимально якісна для зручного читання. Текст теж повинен «не пливти» і бути чітким, а зображення мати належну якість;
 3. Якщо ви маєте особливі вимоги до обрізки сторінок або вирівнювання тексту, впевніться, що ваш PDF-файл відповідає цим вимогам. Наприклад, якщо ви маєте великі зображення, які потребують обрізки на певному місці, про всяк випадок увімкніть лінії обрізування.

Власне, це все — ваша книга готова до друку.

Джерело: https://printto.ua/

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *