Як навчити дитину писати?

Вчимо дитину писати

Щоб підготувати малюка до школи, його необхідно навчити писати і читати заздалегідь. Але частіше перше дається дітям важче, ніж друге. Тим паче, що в українській мові досить багато слів, не обумовлених чіткими правилами, і написання яких так складно запам’ятати. Уміння писати, дотримуючись при цьому грамотності і красивого почерку, – непросте завдання для будь-якої дитини. Але якщо не упустити потрібний момент і вчасно почати займатися, то проблеми в майбутньому зникнуть самі собою.   Ефективні способи про те, як навчити дитину писати красиво і грамотно, а також як зацікавити його цим зайняттям, ми обговоримо в нашій статті.

Як навчити дитину писати: перші кроки

Займатися з дитиною, слід розпочинати вже з 3-х років. Проте для навчання каліграфічному письму оптимальним є вік від 5 до 6 років. Якщо ж ви вирішили навчити дитину писати задовго до школи, то розпочніть з масажу кінчиків пальців, ліплення з пластиліну, а також з малювання всіляких карлючок – усе це допоможе малюкові не втомитись і запобігне негативних емоцій в майбутньому при письмі. Також перераховане зайняття є кращим для розвитку дрібної моторики малюка.

Одним з найважливіших кроків, який допоможе навчити дитину писати, є навчання правильному триманню предмета, що пише. Річ у тому, що дитині, звиклій неправильно тримати ручку, буде дуже складно перевчитися. Пам’ятайте, щоб при розробці правил користування ручкою, враховувалися збереження зору і розвиток певних м’язів руки, які допоможуть в майбутньому витримати будь-яке навантаження при письмі. Тому якомога раніше покажіть своєму малюкові, як потрібно правильно тримати ручку. Вона повинна лежати на верхній фаланзі середнього пальця і фіксуватися великим і вказівним. При цьому великий палець повинен знаходитися вище за вказівний. Стежте за тим, щоб кінчик ручки був орієнтований на плече.

Щоб навчити дитину писати букви і слова, заведіть спеціальний зошит або альбом для спільних тренувань. Розпочинайте з букв і потім переходьте до добре знайомих для дитини слів: папа, мама, киця, собака і тому подібне. Щоб дізнатися, як навчити дитину правильно писати, досить випробувати на практиці перевірений спосіб. Для цього напишіть в зошиті до 5 слів, потім вимовіть їх по складах, і покажіть дитині, з яких букв складається кожне слово. Через час попросите дитину показати, де написано слово ” ліс”, ” мама” або ” папа”. Після освоєння цих слів можете сміливо додавати нові слова.

Метод незвичайного диктанту допоможе вам навчити дитину правильно писати, розвивати його мислення і запам’ятовувати слова. Для цього необхідно приготувати картинки із зображеннями предметів, назви яких він записуватиме.

Про те, як навчити дитину писати красиво, знають не усі батьки. Адже частенько ми відразу учимо наших дітей вимальовувати прописні букви українського алфавіту зі всілякими завитками і карлючками. Але цей спосіб є помилковим! Навчання письма повинне розпочинатися з написання друкарських букв! Так ви зможете поступово приготувати пальчики дитини до красивого і правильного написання.

Придбайте спеціальні прописи з буквами у вигляді пунктирних точок. Ці прописи являються справжньою палочкой-выручалочкой, яка допоможе навчити дитину писати букви і натренувати його пальчики, щоб з часом він умів писати красиво вже без пунктирних ліній. Крім того, це зайняття подобається багатьом дітям, які із задоволенням спостерігають за тим, як точки перетворюються на красиві букви.

Зошит для навчання дитини письма ви можете також скачати нижче та роздрукувати.

Скачати: Зошит для навчання дитини письма

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Дякую за корисну публікацію. Робочий зошит стане в нагоді будь-якому охочому навчитись писати дошкільняті. Але на сьогодні, здається, висунуті нові вимоги щодо каліграфії. Наскільки актуальна гарна каліграфія сьогодні? Якщо дитина тримає неправильно ручку, чи є якісь хитрощі як відучити

  2. Щоб малюк успішно розпочав навчання у школі, потрібно підготувати його, навчивши навичкам читання і письма. Зазвичай читання дається малюкам легко, на відміну від письма. Вчасно розпочате навчання дозволить уникнути труднощів у майбутньому шкільному житті. Ваші поради є вдалими.