mail@urok-ua.com

Як привчити дитину до читання?

Чимало сучасних батьків хвилюються, що їхня малеча не любить читати. Звісно, дивитися мультики чи залипати у смартфоні значно простіше, ніж вчити всі ці нудні букви і намагатися скласти їх у слова. Не кажучи вже про підлітків, у яких школа відбила будь-яке бажання взятися за  художню літературу для школярів.

Так, це прикро, але не опускайте руки! Ми навчимо вас, як виховати у малюків любов до книги.

1. Все починається зі слухання.

Запровадьте обов’язкові вечірні ритуали – «казка на добраніч». Розповідайте малечі цікаві історії та байки, віршики та жарти, читайте казки й історії – і ви й самі не помітите, як «втягнетеся» у цю справу й будете отримувати неабияке задоволення від спільного дозвілля з вашим чадом.

2. Власний приклад.

Малюки завжди хочуть повторювати все за дорослими. Запровадьте родинні вечори читання (особливо добре для цього підійдуть «довгі-зимові»). Якщо ваше чадо помітить, що мама і тато щось собі захоплено читають, він теж захоче це повторити.

3. Вибирайте правильні книги.

Правильні – це не повчальні, нудні та менторські. Правильні – це такі, що відповідають, по-перше, віковим особливостям малюка, по-друге, цікаві, пізнавальні, жваві та смішні! А по-третє, сучасні, адже хоч як би ви, батьки, не пригадували з ностальгією Тимура та його команду, але дітворі ХХІ століття це дуже далеке. Їх цікавлять сучасники, герої, подібні на них самих, з подібними характерами, уподобаннями і проблемами. Тому купуйте художню літературу для дітей, аби читати справді актуальне та культове.

А тепер трохи конкретики. Ми зробили добірки книжок згідно віковим особливостям ваших малюків.

Художня література для дітей дошкільного віку 

Що ми можемо порадити для цього віку? Насамперед подбайте, аби книги були цупкими, барвистими і надійними. По-друге, зверніть увагу на доступність тексту і наявність великої кількості ілюстрацій. Малюнки мусять бути доступними, простими, а якщо вони виліплені з пластиліну – це взагалі супер. Малятка дуже люблять відкривати незвідане, тож їм припаде до смаку література «з віконечками». Ну і всезагальна любов – пазли.

1. Малята тварин. Картинки для дитинки.

2. Ганна Осадко. Пластилінові загадки.

3. Емілія Бомон. Пожежна машина Леона.

4. У місті. Зазирни у віконце.

5. Розвиваючі пазли-розглядачки. Хто сховався в траві?

Художня література для дітей молодшого шкільного віку 

Художня література для дітей середнього шкільного віку – це зовсім новий етап, у цьому віці надавайте перевагу текстам про підлітків, дорослішання, дружбу та першу закоханість. Адже саме ці теми цікавлять юних читачів, вони за допомогою літератури намагаються побачити вирішення власних нагальних проблем, які дорослим видаються смішними. Також у цьому віці добре «заходять» історичні романи, фантастика і фентезі, детективи і «жахастики».

1. Ріпка. Стара казка, по-новому розповів Іван Франко.

2. Всеволод Нестайко. Одиниця з обманом.

3. Ельберк Р.М. Переполох на фермі.

4. Іан Вайброу. Геройська книжка Малого Вовчика.

5. Анатолій Григорук. Триста бочок із медами. Енциклопедія.

Художня література для підлітків

1. Джаклін Вілсон. Дівчата зважуються.

2. Пол Гелліко. Томасіна.

3. Ред’ярд Кіплінг. Сталкі та його команда.

4. Наталія Щерба. Часодії. Часовий ключ.

5. Володимир Рутківський. Сині Води.

Тепер, коли у вас є практичні рекомендації, як «підсадити» свого малюка на читання, а також добірки літератури для кожного віку, вам залишилося найпростіше – зайти в інтернет-магазин «Дім Книги» – https://dk-books.com/catalog/3441/ і купити обрані товари за найнижчими в Україні цінами!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *