Як знайти друзів у класі
Із листів школярів: «Мені тринадцятій років. У мене не складаються взаємини з однокласниками. За вдачею я людина добра, люблю своїх однокласників, але мене чомусь не помічають. Мені здається, що я зайва, біла ворона…» «Начебто, в класі до мене ставляться нормально, але товаришувати особливо ніуто не хоче. За те, що я добре знаюся на алгебрі, мене прозвали «Мозок». Даю всім списувати… Мені самотньо…»
А що, може, спробуєш завести друзів у класі шляхом підкупу? Цукерками-бараночками, а також іншими матеріальними і нематеріальними цінностями! Можна всім списувати давати. А платою будуть добрі стосунки та «дружба». Такі відносини навряд чи можна назвати дружніми. Це найсправжнісінькі маніпуляції: «ти — мені, я — тобі!» Вони, до речі, почасти використовуються в середовищі школярів. Але якщо про них заявлено відкритим текстом — це ще півбіди. Взаємовигідний обмін! Ет, справа-то життєва…
Давай-но підемо іншим шляхом, більш чесним. Для початку постав перед собою запитання: «Чому зі мною не хочуть товаришувати? Що в мені не так?» Це не означає, що «я поганий». Це значить — поміркувати над тим, як мене бачать, сприймають навколишні? Зарозумілість, конфліктність, жадібність, уразливість, облудність, скритність… Неприємний списочок, чи не так? Але ти все-таки перевір себе за ним. Якщо в «чорному списку» ти не знаходиш жодної подібної якості, перевір себе за іншим: незручність, тривожність, непевність. А якщо й тут немає особливих підозр, перестань себе перевіряти! Зрештою, друзів можна знайти й поза школою. Є спортивні секції, туристичні клуби, танцювальні гуртки. Почни пошук друзів із чистої сторінки, і перестань заморочуватися.
ВІЗЬМИ НА ЗАМІТКУ
У перехідному віці так багато швидкоплинних речей. Ситуація із дружбою може докорінно змінитися. І так буде, вір у це. Змінюються твої цінності взагалі, й цінності дружби в тому числі. Обов язково знайдеться той або та, з ким ви станете «не розлий вода». Тому вище ніс і хвіст морквиною
Цікава, інформаційна стаття, яка націлює на зміцнення дружби між однолітками. Її доцільно використати на виховних заходах. Для покращення дружньої атмосфери у класі, та взаємовідносин між учнями та вчителем. Обов’язково використаю у своїй педагогічний діяльності.
Стаття повчальна. Варто приділити увагу і провести таку бесіду у класі, адже сучасні діти розуміють дружбу у великій рамці. або взагалі не вміють дружити. І важко виховани у дитині цей процес, коли ще й батьки між собою не ладять.