З чого почати шлях до SMM: навички та інструменти

Диджиталізація перевела у віртуальний простір як особисту, так і комерційну комунікацію. Товари рекламуються й реалізуються з офіційних сайтів, онлайн-маркетплейсів і соціальних мереж. Для кожного майданчика в інтернеті розроблено власні правила та секрети просування, для роботи з якими створено особливу професію — SMM-спеціаліст.

Це багатофункціональна робота, що вимагає уважності, технічної та психологічної освіченості, але опанувати її може кожен охочий, незалежно від стартової освіти. У цьому допоможуть відеогайди та онлайн-курси. Найсвіжіший та найпопулярніший з них — курс від академії інтернет-маркетингу Webpromoexperts, на який можна записатися за посиланням: https://webpromoexperts.net/ua/courses/targetirovannaa-reklama/

А в цій статті ми коротко розповімо, як морально налаштуватися на освоєння нових SMM-горизонтів.

SMM

Що має опанувати SMM-спеціаліст

Спеціалісти з інтернет-маркетингу працюють із широким колом програм і платформ, зокрема соціальними та розважальними мережами — Instagram, Facebook, LinkedIn, Twitter та YouTube. Для успішного просування товару на кожній з них необхідно вивчити їх унікальні алгоритми, правила оформлення контенту та роботи з цільовою аудиторією.

Організувати роботу допомагають платформи з SMM інструментами: Facebook Insights, Buffer, Sprout Social, Google Analytics. З їх допомогою легко аналізувати статистику результатів рекламної кампанії, визначати ефективність окремих заходів та шукати слабкі місця своєї маркетингової стратегії.

SMM-спеціаліст повинен постійно бути в тонусі та курсі трендів інтернет-маркетингу. Важливо набувати практичного досвіду шляхом:

  • створення власного контенту;
  • управління інтернет-ресурсом або медіаконтентом;
  • написання власних текстів і покращення навичок копірайтингу.

Професія передбачає постійне навчання та вдосконалення, для чого у пригоді стануть онлайн-курси, вебінари, відкриті подкасти та блоги, спеціалізована література. Робота над власним іміджем також важлива, тому варто долучатися до тематичних конференцій, фахових та мережевих заходів, щоб залишатися у центрі подій і розширювати своє професійне коло знайомств.

SMM

SMM = знання + техніка

Робота в галузі інтернет-маркетингу неможлива без належного технічного оснащення. У широкому розумінні — це лише ноутбук або комп’ютер з параметрами, достатніми для роботи з потужними вебдодатками. Має бути зручно працювати з редакторами Canva, Pixlr або Adobe Photoshop при обробці фото- та відеоконтенту.

Для створення вдалих відео та фото варто придбати потужну камеру або смартфон із вбудованим об’єктивом високої роздільної здатності. Вибір техніки — питання особистих вподобань та бюджету. Дехто свідомо відмовляється від громіздких гаджетів на користь iPhone останніх моделей. 

Такий пристрій одразу відкриває шлях до соціальних мереж та управління контентом, а також виконує функцію хорошої відеокамери. З його допомогою можна шукати інформацію в інтернеті, обробляти фото у вбудованому або додатковому редакторі, писати тексти у нотатках та оперативно публікувати матеріал у будь-якій соціальній мережі. 

Не стільки важливо, з яким саме оснащенням починати шлях у SMM, скільки взагалі зробити перший крок. Повірте в себе, і записуйтесь на профільний курс до академії!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *