Авторське заняття з фізичної культури для дітей старшого дошкільного та молодшого шкільного віку з елементами дитячого кросфіту та стретчінгу
“Спекотна Африка чекає на нас”
Автор: інструктор з фізкультури Чекулаєва Мілена Володимирівна
Мета: формувати вміння виконувати загальні та основні рухи. Удосконалювати рухові навички: ходьба та біг по гімнастичній лаві, мотузці; утримувати рівновагу. Навчати стрібкам різними засобами через та на перешкоду на одній та двох ногах. Закріпити лазіння по гімнастичній стінці прситавним кроком, повзання угору по похилій дошці. Розвивати у дітей і вдосконалювати орієнтацію у просторі, силу, витривалість, рухову пам’ять, увагу, мислення. Виховувати інтерес до занять фізичною культурою. Зміцнювати здоров’ядітей. Формувати «м’язовий корсет».
Попередня робота:
Розучування масажу біологічно активних зон: «МавпочкаЧі-Чі-Чі», вправи на дихання: «Мисливець йде по болотах», «Відлітай хмаринка». Індивідуальна робота по формуванню навичок лазіння по гімнастичній стінці, гімнастичній лаві. Розгляд ілюстрацій тварин, що мешкають в Африці, імітація рухів тварин – слон, жираф, крокодил, горила, лев, гепард.
Обладнання: 4 гімнастичні лави, мати 2 шт., обручі 5 шт., медболи 5 шт. (вага 1 кг), гантелі 5 шт. (вага 0, 5 кг), обручі на підставці, масажні килимки, роздатковий матеріал «ананаси» – 5-6 шт., іграшкові крокодили, малюнок єгипетської піраміди, гімнастична стінка, лабиринт «павука», похила дошка, «пітон», канат, «камінчики», різнокольорові хустки за кількістю дітей, музичний центр, призи (банани).
Оформлення фізкультурної зали: на стінах розвішані ілюстрації африканських тварин, малюнки пальм.
Хід заняття
Дуже насичене заняття, доповнененестандартними прийомами і елементами! Впевнена, що воно запамяталось не лише самим дітям, але й тим, хто його відвідав! Творчих успіхів вам!
Дуже цікавий сценарій, із застосуванням здров`язберігаючих технологій. Діти люблять змагальні заходи і із задоволенням в них грають.Ваше захід саме такий. Він дуже змістовний і корисний.
Сучасне розвиваюче (фізично) заняття. Тематично і естетично підібране оформлення зали. Думаю, дітвора залюбки приступила до виконання всіх завдань. Фітнес – впави дають гарне кардіо навантаження, розігрівають учасників до основної частини.
Подобається ігровий задум – “африканська тематика”.безперечно, що вступна і основна частини з таким фізичним навантаженням забезпечать і загальну, і моторну щільність заняття, а от заключна частина повинна стабілізувати дихання, тому має бути легшою, носити віпочивальний характер.
Заключна частина скаладається зі стретчінг -вправ та дихальної гімнастики, тому в цій частині навантаження поступово знижується, це вправи статичного характеру – утримання пози, розтягування м’язів після навантаження, зняття декомпресії з хребетного стовпа . Дозування 20-30 секунд кожна вправа.
Вважаю матеріал уроку корисним для використання у першому класі початкової школи. Матеріал правильно структурований, тематично витриманий, цікавий для сприйняття дітей в першому класі.Включено цікаві дихальні вправи та вправи на координацію рухів. Успіху,Лідіє, дякую за урок=)