Конспект заняття з художньо-мовленнєвої діяльності для дітей молодшої групи
Автор: вихователь Сорокіна Олена Яківна
Мета: продовжувати вчити дітей емоційно сприймати зміст казок, запам’ятовувати дійових осіб та послідовність дій; розуміти та використовувати найпростіші утішки, забавлянки, примовки, мирилки у повсякденному житті. Учити моделювати героїв за кольором та величиною; поширювати словник образними поетично- художніми виразами (лисичка-сестричка, зайчик-лапанчик, та якісними прикметниками: круглий, рум’яний, гарячий, смачний.)Закріпити знання про зачин та кінець казки, ознайомити із будовою дитячої книжки. Розвивати мислення, уяву. Виховувати співчуття до героїв казок, посидючість, увагу.
Хід заняття
Раді ми гостей вітати!
І заняття починати!
Діти, ви любите казки?
А чи знаєте ви українські народні казки, віршики, пісеньки, утішки, забавлянки.
Хочете потрапити в казочку?
- Тоді зараз я запрошую вас у подорож до чарівного казкового лісу.
- Щоб там опинитися, давайте скажемо такі слова:
По доріжці ми підемо
Чарівну казку ми знайдемо! (діти ідуть на галявину казок)
-Ось ми і прийшли на казкову галявину
Ось тут у лісочку на горбочку сідайте любі діти!
Тепер давайте заплющим очі і скажемо такі чарівні слова:
Казко, де ти? Нам з’явись! (дістала скриню)
-Ой, що це?
Діти: Скриня!
Вихователь:
Моя скринька не проста,
Бо в ній казка чарівна!
-Але нам треба відчинити замок (діти виконують пальчикову вправу «замок»)
Ось висить замок міцний,
Чарівний він, не простий,
Потягли ми покрутили
Постукали й відчинили.
-Зазирнемо в скриню? Погляньте, що там лежить? Це казкові речі, малюнки.
Діти, а якими словами починаються казки?
Діти: Жили були…, Жили собі…,
Вихователь: Жили були казки! (дістала яєчко),
-З якої казки цей предмет?:
Діти: Курочка Ряба.
-Хто зніс яєчко?
Діти: Курочка знесла яєчко
Не просте, а золоте!
-А хто бабу з дідом засмутив і яєчко те розбив?
Діти: Мишка бігла хвостиком зачепила і яєчко те розбила. (дістала мишку)
- А як заспокоїти діда з бабою?
- Розкажіть утішку для них:
Ой чук, чук, чук
Наловив дід щук
Наловив карасів
Щоб хватило усім
Баба юшки наварила
Усіх діток пригостила.
- Молодці! Заспокоїли, розважили діда з бабою!
- Що ще лежить у чарівній скрині?
- Подивіться тут є ще багато фігурок казкових героїв. Мишка бігла, хвостиком зачепила всі казкові герої переплутались.
Дидактична гра «Помилка»
- Мишенята знайшли колосок. (Півник) казка «Колосок»
- Лисичка вкрала котика. (Півника) «Кіт та півник»
- Рукавичку загубила баба. (дід) «Рукавичка»
(діти виставляють казкових героїв)
Молодці! Ви у мене кмітливі, уважні, і добре знаєте казки.
Давайте подивимось, що ще лежить у чарівній скрині? Хто це? (дістаю Колобка)
Він випав із рук , покотився…
-Колобочку! Ми знаємо про тебе казочку.
-Який Колобок вийшов? (красивий, круглий , смачний, рум’яний.)
-Як бабуся пекла Колобка? (покажіть) (діти показують рухи)
Я по коробу метений,
Я на яйцях спечений
-А давайте потанцюємо з нашим Колобочком і заспіваємо йому пісеньку:
Фізкультхвилинка
Покотився, покотився, Колобок
У веселий у дитячий наш садок
Два притопи, два прихлопи, каблучок,
Так танцює Колобок.
Ти із нами подружись,
У веселому таночку покружись!
Руки вліво, руки вправо, каблучок,
Ми танцюємо гопачок!
Давайте зазирнем в скриньку, що там ще лежить?
Подивіться, там лежить якась картинка , але вона якась дивна.
-Хіба це казка?
Що це за геометричні фігури?
Діти: Це модель казки «Півник і двоє мишенят»
Який трикутник півника?
Діти: Великий жовтий.
-Чому?
-Бо півник великий в нього жовте пір’я.
-А сірі трикутники це хто?
-Мишенята! Бо вони маленькі, сіренькі.
– Як звати мишенят? Круть і Верть!
-Діти півник образився на мишенят, чому?
-Бо вони ледачі і неслухняні.
-Давайте їх помиримо. Що треба зробити? (сказати мирилку)
Мирилка летіла
На квіточку сіла,
Сказала тихенько
Мирися швиденько.
А зараз сіли всі зручненько,
Руки, ноги тримайте вільненько,
Та послухайте, будь ласка
Загадку про українську казку.
В лісі звірам всім на втіху
Що згубив старенький дід?
Влізли мишка туди і жабка
Заєць, лиска, вовк, ведмідь
Ще й кабан- іклан.
Будь ласка, пригадайте, що за казка? «РУКАВИЧКА» (дістаю книжку)
Що це?
-Це книжка.
-Казки живуть в книжках.
-Яка казка схована в цій книжці? « РУКАВИЧКА»
Правильно, ви здогадались, що ця книжка містить казку «Рукавичка»
І підказала це вам Обкладинка книжки . Ще є в книжці сторінки (показати дітям)
На них цікаві малюнки, а ще є багато літер.
Як ви вважаєте, навіщо ці літери тут?
Так, ці літери записали казку.
ЦЕ-ТЕКСТ казки.
Яка б не була цікава казка вона закінчується!
Якими словами закінчується казки?
-Ось і казочці кінець, а хто слухав молодець.
І я там був, мед , пиво пив по вусах текло, а в рот не попало.
Так! Казочка скінчилась
Чарівна скриня зачинилась!
А щоб повернутися до дитячого садочка давайте скажем такі слова:
По доріжці ми підемо,
У садочок попадемо!!
Олена Яківна в своїй роботі використовує багато методів, прийомів. Особливо мені запамяталастя пальчикова гімнастика “Замок”, робота за опорними схемами, гра “Помилка” тощо. Діти вчаться слухати уважно вихователя, відповідати на питання, міркувати та робити власні висновки.Достойна розробка, варта того, щоб нею збагатити власну педагогічну скриньку. Дякую!
Дякую адміністратору Лілії за плідну і таку потрібну працю з передачі передового досвіду серед педагогів.Буду пропагувати кращі зерна надбань педагогів.Творчого натхнення і втілення всіх найперспективніших задумів!
Методично правильно побудоване заняття з дотриманням усіх педагогічних принципів заслуговує на увагу найприскіпливішого експерта.Звісно,що запропоную всім колегам адаптувати до умов своєї групи.