Жалюзі для школи: основні різновиди та особливості моделей
Згідно сучасним санітарним стандартам та правилам техніки безпеки використовувати в школі звичайні штори не можна. Проте дозволені жалюзі. Це практична та зручна альтернатива, яка гармонічно впишеться в дизайн класів. Проте дуже важливо на цьому етапі правильно вибрати жалюзі. Вони представлені у великому різноманітті моделей, тому варто розібратися в їх особливостях.
Основні різновиди жалюзі для школи
Ці конструкції виробляються у великому різноманітті видів. Серед актуальних моделей:
- рулонні штори;
- римські штори;
- горизонтальні жалюзі;
- вертикальні жалюзі;
- жалюзі-пліссе;
- тканинні ролети.
Кожна з моделей має певні особливості конструкції. Тож, аби обрати найбільш зручні та практичні жалюзі для школи, варто детально ознайомитися з перевагами конструкцій.
Рулонні та римські штори: особливості
Це тканинні моделі, які виготовлені з полотна. Рулонні штори, як ясно з назви, у відкритому стані збираються в компактний рулон і майже непомітні. Кріплять їх різними способами: на вікно, на стіну чи навіть стелю. Проте в будь-якому варіанті варто враховувати такі параметри, як довжина та ширина. В розгорнутому вигляді штори повинні діставати до підвіконня або навіть бути десь на 5 см довшими. Бувають такі моделі різних видів в залежності від ступеню затемнення:
- звичайні – пропускають до 50% світла;
- блекаут – затримують до 100%;
- день-ніч. В них полотна скроєні з прозорих та непрозорих секцій, при необхідності прозорі можна відкривати чи закривати.
Римські мають трохи інший крій. Вони прошиті секціями рівнозначної ширини, і коли їх відкривають, то тканина збирається в елегантні складки зверху, ближче до кріплення. Навіть в зібраному вигляді римські штори залишаються візуально помітними, що є характерною відміною від рулонних.
Рекомендувати рулонні та римські штори можна для приміщень з невеликою прохідністю та класів.
Догляд за ними досить простий – можна періодично протирати вологою губкою.
Горизонтальні жалюзі: різновиди
Ці моделі представлені в продажі кількома видами в залежності від матеріалу ламелей:
- металічні (з алюмінію);
- дерев’яні;
- бамбукові.
Ці матеріали екологічні, довговічні та прості в прибиранні – ідеальний варіант для класів та коридорів, актових залів.
Вертикальні жалюзі: що врахувати при виборі
Ламелі в цих моделях частіше за все виготовляються з тканини, яка оброблена спеціальними пило- та вологовідштовхувальними матеріалами. Цей вид рулонних штор підходить для класів, кабінетів директора та завуча, також їх можна встановлювати в фойє.
Головне, що треба враховувати при виборі – ширина ламелей. Регулювання цих жалюзі передбачає зміну положень полос навкруг своєї осі. Тому треба розрахувати відстань від стіни при монтажу, аби ламелі могли без перешкод повертатися.
Жалюзі плісе: особливості конструкції
В цих моделях полотно виготовлене із цупкої тканини, зібраної по принципу акордеона. Можуть виготовлятися як з тканини зі звичайними світлозатримуючими функціями, так і є в продажу моделі день-ніч та блекаут.
За рахунок плоскої конструкції займають мінімум вільного місця. Саме жалюзі-плісе є найбільш раціональними моделями для вікон нетрадиційних форм: арочних, трикутних чи трапецієподібних. Проте краще не вішати їх в приміщеннях з активною прохідністю, через велику кількість згинів полотна можливе накопичення пилу, а чистити такі моделі не дуже зручно, в порівнянні з рулонними шторами чи звичайними жалюзі.