Аплікації своїми руками

Аплікації своїми руками

Аплікація – це вид творчості, коли на поверхню з одного матеріалу наклеюються шматочки іншого матеріалу, що розрізняються за кольором або фактурі. Аплікація з паперу допускає наклеювання паперових елементів різного кольору на аркуш паперу або картону (основу).

Починати зайняття аплікацією можна вже з дітьми самого раннього віку. Уже після року дитина може за допомогою дорослих намазувати лист клеєм і прикріплювати до нього елементи різного кольору. Чим старша дитина, тим менше стає допомога батьків і вихователів.

Зайняття аплікацією дуже корисне для дітей. Аплікація розвиває такі якості як самостійність, терпіння, акуратність. Необхідність працювати з дрібними деталями, вирізувати елементи, розкладати і наклеювати їх покращує дрібну моторику дітей.

Величезний вплив аплікація робить і на розвиток розумових і творчих здібностей дитини. Під час зайняття аплікацією діти знайомляться з поняттям кольору, форми, величини, вчаться знаходити однакові і різні деталі, знайомляться з поняттями більше і менше. Крім того, діти вчаться творчо підходити до створення своїх робіт, розвивають уяву, вчаться виробити головне з безлічі об’єктів і бачити ціле, що складається з деталей.

Крім того, діти самі є майстрами, вчаться створювати, і потім можуть використати свої роботи для прикраси квартири або для подарунків (наприклад на 8 березня).

Аплікація з паперу – найдоступніший вид аплікації в домашніх умовах.

Аплікація з паперу відрізняється великою різноманітністю. Це і геометрична аплікація, коли малюнок складається із звичайних геометричних фігур, і рвана аплікація, коли елементи з кольорового паперу не відрізуються, а відриваються, мозаїка, силуетна аплікація.

Зайняття аплікацією складається з декількох етапів:

  1. Підготовка до зайняття аплікацією.
  2. Вибір малюнка або сюжету.
  3. Вирізування елементів.
  4. Наклеювання елементів на основу.
  5. Оцінка роботи як закінченого цілого і похвала дитині.

Для зайняття аплікацією можна використати готові набори для аплікації з кольорового паперу, які продають в магазинах, а можна самим малювати і вирізувати елементи. З появою інтернету з’явилася можливість викачати схеми для аплікації на комп’ютер і роздрукувати на принтері.

Подивіться добірку відео по виготовленню та вже готовим аплікаціям, можливо це надихне вас на якусь свою роботу.

Аплікації дітей своїми руками

Як зробити аплікацію “Квіти”

Аплікації з використанням природних матеріалів

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Шановний авторе, навіть для батьків слід пояснити у вступній частині, для якого віку дітей пропонувати ту чи іншу роботу, коли радити готові форми, а коли окремі елементи для вирізування дітьми.