Майстер-клас

“Як зробити валентинку з паперу своїми руками”

Автор: вихователь групи продовженого дня Амеліна Тетяна Вікторівна

вихователь Амеліна Тетяна ВікторівнаТема: Майстер-клас «Валентинка власними руками»

Мета:

 • ознайомити першокласників з історією виникнення свята Дня Святого Валентина та з його традиціями;
 • навчити виготовляти валентинки своїми руками;
 • розвивати творчу уяву, креативність; акуратність; уміння працювати ножицями, склеювати деталі;
 • виховувати бажання дарувати подарунки близьким людям.

Обладнання: слайди з валентинками, двосторонній кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери.

Хід заняття:

1. Слово учителя: (Слайд 1)

– Наближається День Святого Валентина. А що ж це за свято ? Коли його святкують ? Що прийнято дарувати у цей день ?

(діти дають відповіді на запитання)

Так , ви цілком праві, на День Святого Валентина дарують листівки, які називаються валентинками. Сьогодні на занятті ми з вами зробимо валентинки своїми руками, і ви зможете їх подарувати тому, кого любите , наприклад , мамі.

Історія виникнення. (Слайд 2)

Християнського проповідника Валентина посадили в римську в’язницю за віру і невдовзі засудили до страти. Сидячи під вартою, Валентин закохався у сліпу дівчину, дочку в’язничного наглядача. Користуючись своїми медичними знаннями, він зцілив її від сліпоти.

За іншою версією, сліпа дочка тюремника сама закохалася у Валентина. Той як священик, що дав обітницю безшлюбності, не міг відповісти на її почуття, але в ніч перед стратою (ніч проти 14 лютого) прислав їй зворушливий лист, який підписав «Твій Валентин».

У пам’ять про це тепер у День Святого Валентина заведено дарувати одне одному «валентинки» — вітальні листівки у вигляді сердечок, з добрими побажаннями, словами кохання, пропозиціями руки та серця чи просто жартами, які не підписують, і той, хто отримує, повинен сам здогадатися, від кого вони…

2. Майстер-клас

– Отже , переходимо безпосередньо до виготовлення листівки. Для цього нам потрібно взяти двосторонній кольоровий папір ( 2 аркуша різного кольору – для контрасту).

Словникова робота

(Слайд 3)

Контраст (франц. contraste ) – різко виражена протилежність . Так, чорний колір поряд з білим виглядає ще чорнішим. Контраст може виявлятися також в зміні кольору: сірий квадрат на червоному фоні здається зелено-блакитним, на синьому — помаранчевим.

Перед вами викрійка : квадрат з півколом. Треба поділити квадрат на смужечки і розрізати їх. Так само треба зробити і з другою викрійкою. Але перед цим нам з вами треба пригадати правила користування ножицями.

(Слайди 4,5,6,7)

Фізкультхвилинка:

Підніміться , будь ласка, витягніть руки вперед і зробіть рухи руками, імітуючи ножиці.
Поставте вказівний і середній пальчики, наче ножиці. Згадайте, як треба передавати ножиці іншому ? Спробуйте показати це з уявними ножицями, працюючи у парах.
– Будь ласка, візьміть свої ножиці і виріжте деталі для нашої валентинки. (Слайд 8) (Діти вирізають викрійки-заготівки).

Тепер наложіть одну на одну так, щоб утворилося сердечко із півкуль. (Слайд 9) Витягніть одну смужечку і переплетіть усі смужки у шахматному порядку.

Коли переплетете усі смужечки, акуратно підтягніть їх, щоб не було пропусків. Заклейте кінці смужок з обох боків.

Ось ви і зробили власну валентинку ! Ви можете подарувати її мамі або другові.
Можна підписати свої листівки.


3) Висновок заняття

Виставка учнівських валентинок.
(Діти переглядають роботи своїх товаришів, обирають найкращі).

А ось які валентинки ще можна зробити власними руками.
(Діти дивляться слайди паперових та тканевих валентинок). (Слайд 10,11,12)

Привітання учнів із Днем Святого Валентина. (Слайд 13).

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 коментарів

 1. Дякую за майстер-клас, для себе беру у свою скарбничку роботу з виготовлення сердечок і долоньок, адже ці ідеі знадобляться не тільни на день закоханих. Дарувати любов можно кожного дня. Вважаю, що мету дарувати подарунки близьким людям буде виконано тими, хто вчився робити подарунки на вашому майстер-класі.

 2. Майстер-клас «Валентинка власними руками» Тетяни Вікторівни заслуговує увагу. Змістово, яскраво, наочно, і результат – красиве признання у коханні своїм рідним, близьким на День Святого Валентина. Спасибі!

 3. Гарний майстер-клас. Його можна використати не тільки на уроці, а й в позакласний час, виготовляючи з дітками подарунки до свята для батьків. Яскрава, повчальна презентація. Діти не тільки почули про правила користування ножицями, а ще й побачили. Дякую!

 4. Гарний майстер-клас. Його можна використати не тільки на уроці, а й в позакласний час, виготовляючи з дітками подарунки до свята для батьків. Яскрава, повчальна презентація. Діти не тільки почули про правилами користування ножицями, а ще й побачили. Дякую!

 5. На даному уроці використана змістовна презентація, яка включалася в кожний етап уроку. Також використовувалися міжпредметні зв’язки, проведена словникова робота на уроці.Конспект уроку складений методично правильно.

 6. Заняття чітко сплановане.Взагалі, така цікава для дітей тема! Вважаю, що вчитель мети досягнула. Це видно з висновку заняття та презентації. Дуже вдячна Тетяні Вікторівні!

 7. Думаю, що Тетяні Вікторівні заняття вдалося. Вихователь продумала і цікаве повідомлення, і бесіду з техніки безпеки, і поетапне виготовлення виробу.Дякую!

 8. Тетяна Вікторівна, ви – молодець! Впевнена, що у вас на продльонці дітям цікаво!!! Хороший та цікавий майстер-клас для малечі!

 9. Хороший Мк, где-то я уже видела такую валентинку. Но спасибо за публикацию, оставлю себе на заметку. Как руководтелю кружка Изо- мне очень интересны такие мастер-классы. Добавляйте еще)))