Бінарний урок з математики та англійської мови в 1 класі на тему “Ці веселі числа”
Автор: вчитель початкових класів Дубович Леся Леонідівна
Швидкий розвиток науки,зростання обсягів нової інформації потребують від школи підготовки активних,самостійних людей з розвиненими творчими здібностями.
Одним із можливих варіантів розв’язання цієї проблеми є застосування нестандартих форм проведення уроків.
Я пропоную до Вашої уваги бінарний урок. Це урок ,який побудовано на тісних міжпредметних взамозв’язках і проводиться спільно двома вчителями з відповідних дисциплін.
Тема: Ці веселі числа.
Мета: Навчити дітей називати числа, приклади на додавання і віднімання в межах 10 на англійській мові; закріпити лічбу у прямому і зворотному порядку; вміння обчислювати приклади на додавання і віднімання в межах 10; тренувати учнів у вживанні лексики з теми «Шкільні речі», «Кольори»; розвивати уважність, пам`ять. Виховувати культуру і повагу до англійського народу.
Обладнання: мультимедійна дошка, плакат «Весела лічба», знаки «+», «-», «=», цифри від 1 до 9, картки з цифрами, наклейки, роздатковий матеріал, магніти,квіткова поляна, розмальовка «черепаха».
Хід уроку
I. Організація уроку.
Вч. англ. м.
– Good morning, children and our guets!
Вч. матем.
- Добрий день, діти і наші гості!
Вч. англ.. м.
Вірш- привітання:
Good morning, good morning,
Good morning to you.
Good morning , good morning
I am glad to see you!
– Sit down, please!
Вч. матем.
– Давайте глибоко вдихнемо, видихнемо, псміхнемося і налаштуємось на урок. Сьогодні у нас з вами незвичайний урок.
Незвичайний тому, що сьогодні англійська мова і математика об`єднані в один урок. І буде на уроці два вчителя: я і Наталя Георгіївна.
II. Повідомлення теми і завдань уроку.
Вч. матем.
Слайд 1
Погляньте уважно на дошку, на слайд і скажіть, як ви думаєте, що ми будемо вивчати сьогодні на уроці?
- Правильно діти, на минулих уроках математики ми вчилися рахувати від 1 до 10, вирішували приклади, а сьогодні ми повторимо і навчимося вирішувати приклади на англійській мові.
Вч. англ. м.
Слайд 2
- А зараз погляньте на дошку на слайд. Ви виконаєте фонетичну зарядку з Mr. Tongue.
- Давайте виконаємо деякі справи із Mr. Tongue:
- Як вибиває килимок ?[t,t,t] – ten, two, eight.
- А зараз залетів комар і тихенько пищить [э.э.э]-three.
- Тепер Mr Tongue заводить машину,а вона не заводиться тільки «пихтить» [p,p,p,] – plus.
- Well done!
III. Актуалізація знань учнів.
Вч. англ. м.
Перш, ніж ми будемо вирішувати приклади, спробуємо повторити числа від 1 до 10 на англійській мові.
- В цьому нам допоможуть віршики, які я буду починати на російській мові, а вам потрібно буде їх закінчити на англійській мові.
- Давайте спробуємо:
Слайд 3
- Совсем один ты бродиш там, одна, один – иначе
Слайд 4
- Две ізюминки в орту, двойка по английски –
Слайд 5
- Скорей иди сюда, смотри, у кошки три котёнка –
Слайд 6
- У машины колесо – их всего 4 –
Слайд 7
- Никогда не забывай, что п’ятерика это – FIVE.
Слайд 8
- В примере неизвестен икс, шесть по-английски будет SIX.
Слайд 9
- Молод я и зелен, сем лет мне, значит –
Слайд 10
- Моей сестрёнке восемь лет, а восемь по-английски – EIGHT.
Слайд 11
- Девять ты запоминай, по английски, просто NINE.
Слайд 12
- Уже прошёл десятый день, десять по-английски –
- Very good!!!
Вч. матем.
- Ми повторили з вами числа від 1 до 10. А зараз полічимо від 1 до 10 голочкою хором на українській мові.
Вч. англ.. м.
- Фізкультхвилинка Follow menumber…
- Вчитель роздає 10 карток з цифрами від 1 до 10.Переміщаючись по класу,викликає кожного учня :Follow me 2,5,7 і т. д.
Вч.тем.
- Полічіть від 10 до 1, тобто, у зворотньому порядку.
Учні лічать від 10 до1.
- Пограємо в гру «Назви сусідів числа». Я показую число, а ви називаєте «сусідів».
Вч. англ. м. :and now the same in English.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
Вч. матем.
- Рахунок ми з вами повторили, отже, тепер зможемо обчислювати приклади на англійській мові.
Вч. англ..м.
- Послухайте ,як«+», «-», «=» на англ.. мові
Слайд13
- Назвіть приклад: 3+5=8 – three plus five is eigt.
- А тепер повторимо разом .
- Назвіть приклад: 5 – 4=1
- На англ. мові.
- Погляньте на слайд і назвіть, як по-англійські буде «+», «-», «=».
Слайд 14
Вч. матем.
- Погляньте на дошку, у нас є поляна, на яку прилетіли метелики.
Який приклад ви можете скласти на додавання? Використайте знаки і числа.
3+2=5
2+2=4
4-1=3
3-2=1
Аналогічна робота проводиться вчителем англ. мови.
Фізкультхвилинка
Вч. матем.
- Молодці, ви добре попрацювали, а зараз саме час відпочити. Вийдіть із-за парт, встаньте зручно і, давайте згадаємо фізкультхвилинку з цифрами. Я показую картку, а ви виконуєте рухи.( Фікультхвилинка з елементами мнемотехніки).
Вч. англ. м.
Слайд 15
- Молодці, гарно попрацювали. А зараз перевіримо, хто у нас в класі самий уважний.
На дошці з’явиться малюнок, а ви повинні запам’ятати, які предмети зображені і скільки.
Малюнок буде показаний півхвилини, а потім щезне.
Вч. англ.. м.
How many balls?
How many flowers?
How many apples?
How many cars?
Рефлексія.
Вч. матем.
- А зараз виконаємо цікаве завдання. У нас є незвичайна черепаха.
Є приклади, які будемо обчислювати. Кожна відповідь прикладу буде зафарбована певним кольором. Я буду називати приклади, а ви їх відшукувати і розфарбовувати відповідним кольором.
А якими кольорами, ви скажете на англ. мові.
Вч. англ. м. повторює з учнями кольори.
Підсумок уроку
- Діти, ви дуже гарно попрацювали. На парті у вас є конверти, в яких є квіти. Дістаньте їх, будь ласка.
- Якого кольору квіти? (рожевого, оранжевого, жовтого).
- У нас є поляна, на яку ви прикріпите квіти.
- Якщо вам урок сподобався, ви навчилися новому, візьміть квітку рожевого кольору.
- Якщо сподобався, але залишилися якісь запитання, можливо не все вийшло, квітка оранжевого кольору.
- Якщо погано себе почували, поганий настрій – квітка жовтого кольору.
(Учні по черзі виходять до дошки і прикріплюють квіти.)
- Яка чудова поляна вийшла! Дякую вам, діти!
- А зараз відпочинемо і потанцюємо.
Вч. англ. м.
- Закічимо урок віршиком.
Слайди16,17,18.
- 1,2,3
- 1,2,3
- I like school
- And school likes me!
- Вч. матем.
- Молодці! Урок підійшов до кінця. Я вдячна вам за урок.
Вч. англ.. м.
The lesson is over. Good bye, children !
Леся Леонідівна, вважаю мета та завдання Вашогу уроку були досягнені. Це саме такий урок, який очікуюють усі без винятку школяри. На мою думку, він дозволяє інтегрувати знання для вирішення однієї проблеми, дає можливість застосовувати знання на практиці.
Бінарний урок математики та англійської мови є практичним відображенням технології навчання і являє собою нестандартну форму навчання з реалізації міжпредметних зв’язків. Це творчість двох педагогів-професіоналів, яка переростає у творчий процес учнів та формує в учнів їх креативну компетентність. Даний урок насичений, цікавий.
Зауваження: не варто, на мою думку, у слайдах 3-12 використовувати віршики на російській мові, а ще трохи попрацювати й підібрати вислови українською.
На бінарних уроках вчителі створюють передумови для всебічного розвитку особистості. Використана методика формує в учнів самостійне мислення, позитивно-емоційне ставлення до пізнання. Здавалося б , обрано предмети з різних сфер, а як творчо вчителі поєднали їх в одне ціле.
Насичений урок, нестандартної подачі. Найчастіше вчителі початкових класів поєднують матеріал предметів своєї сфери викладання. Взаємодія в підготовці й проведенні уроку двома учителями – це прояв професіоналізму, високого рівня майстерності. Дякую Лесі Леонідівні та вчителю англійської мови за хороший приклад співпраці і зразкову розробку уроку!
Варта уваги фізкультхвилинка з елементами мнемотехніки.
Впевнена, що вибрана структура уроку повністю дозволила реалізувати його навчальну мету: діти повторили матеріал з математики та вчилися озвучувати свої результати не тільки рідною мовою. Не зрозуміла тільки як було реалізовано виховну мету “Виховувати культуру і повагу до англійського народу”.
З конспекту видно, що атмосфера уроку, сприятливі взаємовідносини між учасниками забезпечують комфортний психічний настрій в класі, що сприяє розвитку пізнавальних здібностей учнів. Сподобались віршики на знання чисел англійською. Цікаво: якого кольору квітів було більше на поляні? Бажаю успіхів.