Бінарний урок з алгебри, 11 клас

“Інтеграл та його застосування”

Автор: учитель математики, інформатики, адмінстратор веб – сайта лецею Крамар Наталія Пантеліївна

учитель математики, інформатики Крамар Наталія ПантеліївнаМета експериментального бінарного уроку з алгебри з використанням комп’ютерної програми Microsoft Office Excel і класичної музики «Визначений інтеграл та його застосування» для ліцеїстів ІІІ курсу (11 класу) дослідити вплив класичної музики на вивчення навчальних тем з математики.


 

Тема: «Визначений інтеграл та його застосування»

Мета.

 1. Ознайомити ліцеїстів з визначеним інтегралом його властивостями.
 2. Дати визначення криволінійної трапеції, формули Ньютона – Лейбніца.
 3. Розглянути алгоритм знаходження площ фігур.
 4. Розкрити перед ліцеїстами важливість даної теми і застосування визначеного інтегралу в фізиці, економіці.
 5. Сприяти розвитку у ліцеїстів логічного мислення. Виховання патріотизму.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання

 1. Є.П. Нелін «Алгебра, 11 клас».
 2. О.М. Роганін «Тест – контроль Алгебра і початки аналізу» – 28 екз.
 3. О.О. Старова «Мій конспект. Алгебра,11 клас»
 4. Мультимедійний проектор.
 5. Презентація відео – уроку у програмі « POWER POINT»

План уроку

 1. Організаційний момент (2 хв.).
 2. Перевірка домашнього завдання (3 хв.).
 3. Ознайомлення ліцеїстів з видатними математиками, які були музикантами і композиторами (презентація «Музика») (3 хв.)
 4. Актуалізація опорних знань і навичок 3(хв.)
 5. Вивчення нової теми (14 хв.):
  • Презентація «Інтеграли» (5 хв.);
  • Розв’язування прикладів у дошки (9 хв.)
 6. Закріплення нової теми розв’язанням завдань на персональних комп’ютерах з автоматичним контролем в програмі Excel у супроводі класичної музики (15 хв.).
 7. Завдання додому ( 2 хв.).
 8. Підсумки уроку (3 хв.)

Завантажити усі файли уроку на диск


Конспект уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 коментарів

 1. Урок змістовний, насичений, продуманий.Думаю,що відповідно високий рівень засвоєння розрахований на учнів з розвиненим інтелектом, бо не всім дітям така інформація легко доступна.Цікавить мене , на скільки уроків ця тема розрахована, бо інформації багато і як вона засвоїться учнями це важливо. Одночасно, хочу підтвердити, що дійсно матеріал краще засвоється з використанням саме класичної музики, але в помірному напівтихому звучанні. Маю практичний досвід навчання на курсах ЮНЕСКО вивчення англійської мови та математики. ДЛя мене урок цікавий і змістовний, але думаю на наступних уроках ще будуть вдосконалюватись дані навички учнів. Дякую

 2. Бінарний урок – це завжди цікаво. Головне мати в школі можливість проводити такі уроки. Але нажаль… Не в нашій школі… Тим не менше, дякую за цікаву інформацію. Дещо з уроку для себе я все таки візьму

 3. Велике задоволення отримаєш після знайомства з таким бінарним уроком Наталі Пантеліївни з алгебри з використанням комп’ютерної програми. Чітко продумана структура урока. Різноманітні завдання за рівнями складності дозволяють нарощувати складність у міру засвоєння матеріалу. Яскрава, наочна, насичена інформацією презентація підвищує ефективність уроку.

 4. Похвилинна структура уроку та незвичне поєнання математики з класичною музикою вказує на відповідальну підготовку та нердинарне мислення вчителя. Подача нового матеріалу здійснювалася у формі шкільної лекції, як я зрозуміла, а от як колегу – математика, мене цікавлять форми роботи з дітьми, які використовувалися на етапі засвоєння знань ( крім роботи на ПК). Спасибі за розробку, урок дійсно неординарний та цікавий.

 5. Цікавий хід з музичним супроводом та застосуванням онлайн калькулятора. Думаю і собі щось таке запозичити. Ваш урок можу назвати інтегрованим з елементами хмарних технологій. Дякую за цікаві ідеї.

 6. Дуже місткий та об’ємний урок ,нестандартний та творчий. Учитель використовує різноманітні методи та прийоми роботи на уроці,постійно активізує учнів до роботи. Урок продуманий до дрібниць,але підсумок уроку необхідно уточнити ,тобто допрацювати.Дякую за Ваш урок!

 7. Конспект уроку є дуже цікавим та оригінальним. На уроці вчитель нестандартно використовує різні прийоми міжпредметних зв’язків. Проте мені не зрозуміло, як вчитель проводить підсумко уроку. Щиро дякую Вам!!!

  1. В электронных таблицах Excel запрограммированы таблицы вариантов № 1 и № 2, где проводится анализ результатов выполнения каждого задания. Выполнил задание – 3 бала, не выполнил или выполнил неправильно – 0 баллов. Компьютер сам подсчитывает количество заработанных балов ( мах – 12 б.). Могу прислать эти файлы Excel. Запрос пришлите на адрес [email protected]