Урок-гра з алгебри для 11 класу “Похідна та її застосування”

Автор: вчитель Шило Ольга Іванівна

вчитель Шило Ольга ІванівнаТема. Похідна та її застосування

Мета:

  • узагальнити та систематизувати знання та вміння учнів з теми;
  • розвивати логічне мислення, творчі здібності, навички командного змагання; прищеплювати інтерес до математики; виховувати почуття національної гордості на прикладі відомого у всьому світі українського математика Михайла Кравчука; збагачувати інтелект, духовний світ учнів.

Обладнання: мультимедійна система: комп’ютер-проектор- екран, портрет М. Кравчука, плакат «Моя любов – Україна і математика», таблиця про результати гри, секундомір.

Святково прибраний клас: на стіні висить портрет М. Кравчука та плакат з його цитатою «Моя любов Україна і математика».

Підготовка до уроку

Учні класу об’єднуються у дві команди. Кожна команда обирає собі: назву, емблему, капітана, готує домашнє завдання. Парти розставлені так, щоб кожна команда сиділа за «одним» столом і кожному учневі зручно дивитись і на дошку, і на екран.

Обираються три члени журі, яке виставлятиме бали та заповнюватиме таблицю результатів.

Таблиця результатів

Таблиця результатів

Конспект уроку

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Ольга Іванівна, дуже корисна інформація, дуже пізнавальний урок. Велике спасибі! Отримала тільки задоволення! Мабуть такий урок надовго запамятається Вашім учням. Урок, на якому мають місце ігрові технології. Урок, крізь який червоною лінію проходить знайомство з видатним українським математиком. Урок, який створює умови для виховання патріотів своєї країни. Натхнення Вам!

  2. Урок носить тематичне спрямування і крім навчальних проблем вирішує завдання морального виховання, виховання почуття національної гордості та любові до України. Цікавий історичний матеріал розвиває кругозір дітей, поповнює їх історичну спадщину. Змагальна нотка, на якій базується урок, формує почуття відповідальності, уміння працювати в команді та швидко й об’єктивно оцінювати зроблене суперником. Змістовна презентація може бути задіяна на засіданні мат. гуртка. Спасибі, колего, за чудову, змістовну та творчу розробку.

  3. Шановна Ольго Іванівно, подивилася презентацію уроку, вона містить цікаві історичні факти про вчених. Розробка цікава і скільки потрібно витратити часу, щобпідготувати і провести такий урок! Творчих вам успіхів.

  4. Урок-гра є логічним продовженням у системі навчального процесу. Це одночасно і узагальнюючий урок і урок з більшою мотивацією для підвищення пізнавального інтересу учнів до навчання. Дуже сподобалось, як вчитель гармонійно поєднав і математичні запитання, і ознайомив учнів з біографією і науковими досягненнями М. Кравчука. Навіть назва конкурсу “…мученик від науки” -доводить, що сумувати було ніколи. Цікава презентація. Гадаю, що “похідна” та її застосування будуть знайомі всім учням класу. Обов`язково візьму до уваги Ваш захід. Дякую.

  5. Добре організований урок- гра. Цікава і умісна презентація. Такий урок не тільки зацікавить учнів, але й прийде на допомогу вчителю при повторенні чи узагальнені даної теми.