Урок математики з використанням ІКТ
Додавання і віднімання у межах 20
Автор уроку: вчитель початкових класів
Гриневич Тетяна Володимирівна
Презентація до уроку
ТЕМА. Додавання і віднімання у межах 20. Розв’язання задач.
МЕТА. Закріпити вміння додавати і віднімати числа у межах 20, розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення, обчислювальні вміння, самостійність; створити ситуацію пошуку істини, співпереживання; виховувати цікавість та інтерес до математики, бережливе ставлення до природи.
ТИП УРОКУ: узагальнення і систематизація знань.
ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ: урок-подоріж
ХІД УРОКУ
I. Організація класу.
ВЧИТЕЛЬ.
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок
Він не звичний і цікавий
До нас гості завітали
Повернімось до гостей
Привітаймось: «Добрий день!»
Ми вам раді люди добрі,
І вітаєм щиро вас.
І запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас.
ДЕВІЗ УРОКУ: (слайд 1)
Щоб вміти гроші рахувати,
Продавати й купувати,
Треба дуже добре в школі
Математику вивчати.
II. Підготовчий етап.
ВЧИТЕЛЬ.
Сьогодні у нас незвичайний урок, а урок-подорож, гра. Нас запросили до себе в гості жителі «Лісової школи», щоб потім разом з нами потрапити до Країни Знань. Чи готові ви вирушити у подоріж ? А настрій у вас хороший? Відмітьте смайлика у якого такий настрій такий як у вас. (Діти відмічають свій настрій). А ось цей веселий смайлик буде супроводжувати нас протягом подорожі.
ВЧИТЕЛЬ.
Отже, щоб розпочати нашу подоріж необхідно вибрати транспортний засіб. Ви потягом любите подорожувати?
ДІТИ. Так.
ВЧИТЕЛЬ.
Для цього вам потрібно проаналізувати із яких геометричних фігур складається наш потяг. (слайд 2)
- Які геометричні фігури ви бачите?
- З чого складаються геометричні фігури?
- Які види ліній ви знаєте?
- Що таке «пряма лінія»?
- Що таке «трикутник»?
- Що таке «прямокутник»?
- Що таке «квадрат»?
III. Повідомлення теми і мети уроку. (слайд 3)
ВЧИТЕЛЬ. Молодці! Сідаємо в потяг і вирушаємо в дорогу. А поки будемо подорожувати пригадаємо рахунок в межах 20, і розв’язання задач.
Але, щоб потрапити у потяг, кожному пасажирові потрібно придбати квитки. Ось і зайчик-контролер нас зустрічає. Але отримати квитки може лише той хто справиться з завданням.
ІV.Актуалізація опорних знань.
1. Математичний диктант. (слайд 4)
- Записати число в якому
1дес. 5од.; 1дес. 8од.; 1дес.2од.; 2дес.; 1дес. 6од.
- Записати суму чисел 10 і 3, 10 і 7, 10 і 9, 10 і 10, 10 і 1.
- Записати різницю чисел 14 і 4, 10 і 5, 16 і 6, 12 і 2, 19 і 9.
2. Каліграфічна хвилинка. Цифра 9. (слайд 5)
ВЧИТЕЛЬ.
Отже, квитки у нас є, потяг є, ми можемо сміливо відправлятися в дорогу до Країни Знань. Але в нас з’явився ще один попутчик Їжачок. Йому дуже цікаво, яке найбільше одноцифрове число ви знаєте? Давайте напишемо рядочок числа 9 каліграфічно.
3. Розумова розминка. (слайд 6)
Вчитель. Молодці. Вирушаємо далі. Ой на нашому шляху перешкода. Розлилась велика річка. Жабки, допоможіть нам річку подолати. Підкажіть як це можна зробити. Жабки кажуть, що треба розв’язати ось такі завдання на картках. Вставити пропущені знаки в прикладах.
12…1=13 19…10=9
17…1=18 15…4=11
16…6=10 15…5=10
Розвязали відкрився місточок. За місточком зупинка « Весела зарядка» Наші звірятка запрошують вас на веселу зарядку. Ви згодні?
ДІТИ. Так.
V. МУЗИЧНА ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА. (слайд 7)
VІ. Робота над задачами. (слайд 8)
ВЧИТЕЛЬ Діти, нас наздоганяє дуже красивий метелик. Йому потрібен квиток на потяг. Він теж хоче потрапити до Країни Знань. Допоможемо йому?
1. Задача на побудову відрізка. (слайд 9)
Перший відрізок довжиною 1дм 3см, а другий на 3см коротший. Знайти довжину другого відрізка. Накреслити відрізок в зошиті.
ВЧИТЕЛЬ. Молодці! З цим завданням ви справилися.
Ось ми й приїхали до «Лісової школи» (слайд 10), але чомусь ніхто нас не зустрічає, ворота закриті і похмуро навколо. Що ж трапилось? Давайте запитаємо в жучків, які сидять на гілочці (слайд 11). Повідомлення жучків (слайд 12): Хитра лисичка замкнула ворота (слайд 13) і нікого не пускає, навіть сонечко до нас потрапити не може. Відімкнути ворота обіцяє за однієї умови. Якщо хтось зможе розв’язати задачу.
Діти, спробуємо допомогти?
ДІТИ. Так.
2. Задача на знаходження невідомого доданка. (слайд 14)
Зайчик зібрав 18 морквин у два кошики. В перший кошик він поклав 8 морквин. Скільки морквин поклав зайчик у другий кошик?
ВЧИТЕЛЬ. Молодці, діти! Ви із цим завданням справилися. І тому, лисичка відкриває ворота, зявляється сонечко. (слайд 15)
VІІ. Підсумок уроку
ВЧИТЕЛЬ.Я вітаю вас з перемогою.
– А з якими лісовими друзями познайомилися?
Чи сподобалося вам допомогати лісовим товаришам?
А як ще ми можемо допомогати природі?
– А які завдання сподобалось найбільше виконувати?
Молодці, діти! Вам сподобалась наша подоріж?
ВЧИТЕЛЬ. Добре, а от Країна Знань – це і є наша рідна школа, де ви навчаєтесь і будете ще багато років здобути знання, спілкуватися і мріяти (слайд 16).
Зараз, діти, повернемося до наших квитків і кожен з вас намалює на ньому ротик. Якщо вам урок сподобався, намалюйте усмішку, а якщо ні-то сумний вираз обличчя. (Проглядаю квитки, діти показують одне одному).
Хай вам любі, діти, сонечко сміється
І наука хай дається.
Не привчайтеся в роботі
Відкладати все на потім.
Хай щастить вам, діти всюди
Хай ростуть з вас гарні люди.
VІІІ. Рефлексія.
Молодці, діти! Ви на уроці були активними, старанними, уважними. Я вам усім ставлю оцінку МОЛОДЕЦЬ (слайд 17)
Попереду у вас. Діти, ще багато подорожей, пригод. Вдома розкажіть своїм батькам, де ви побували, що ви бачили цікавого, що вам більше всього сподобалося?
На цьому наш урок-гра закінчено. До побачення!
Урок – гра, як нестандартна форма проведення уроку, стимулює пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативу школярів. Саме такі уроки очікуюють наші вихованці.Тетяна Володимирівна, бажаю вам натхнення!
Уроки – подорожі для нас, вчителів, звична річ, а для дітей – можливість сумістити навчання та захоплюючу гру. Свою мандрівку до “Лісової школи” Тетяна Володимирівна організувала на високому методичному рівні, що допомогло досягти поставленої мети. Окреме спасибі за яскраву та змістовну презентацію.
На уроці використані необхідні методи навчання, які сприяють якісному засвоєнню матеріалу. Гра завжди зацікавлює дітей та спонукає до самостійного здобуття знань.