Дидактичні матеріали з української мови на основі творчості Ліни Костенко

Автор: вчитель української мови та літератури Ганич Світлана Миколаївна

вчитель української мови та літератури Ганич Світлана МиколаївнаПояснювальна записка

Дидактичні матеріали призначені для використання вчителями української мови при підготовці до уроків української мови в 6-7 класах.

Дидактичний матеріал  містить  такі   форми  роботи учнів, які сприятимуть розвитку пізнавальної активності та творчого мислення школярів,  вихованню і становленню особистості учня при вивченні теми.

Завдання  спрямовані на поглиблення знань учнів про частини мови, засвоєння ними правил правопису різних частин мови; удосконалення вмінь й навичок правильно   їх   вживати у мовленні. Розвивати уміння й навички  аналізувати, зіставляти мовні факти, робити узагальнюючі висновки; самостійно працювати.

Дидактичний матеріал сформований на основі творчості відомої української поетеси Ліни Костенко. Зміст завдань спрямований на формування патріотизму, мужності, любові до України. Адже Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти. Вона — одна з тих митців, хто не втратив людської гідності в часи переслідувань, не йшов на компроміс з владою, бо свою позицію поетеса завжди виражала прямо і відкрито: «…не боюсь донощика в трактирі, бо все кажу у вічі королю».

Мета: допомогти вчителю в організації роботи з вивчення й закріплення знань із морфології, синтаксису та усвідомлення учнями значення творчості Ліни Костенко для сучасності.

Задачі:

 • збагатити педагогічний досвід;
 • урізноманітнити навчальну діяльність учнів;
 • розвивати самостійне та творче мислення дітей;
 • реалізувати принципи особистісно орієнтованого навчання;
 • здійснити об’єктивне оцінювання знань учнів;
 • прищепити школярам любов до української мови, творчості відомої української поетеси Ліни Костенко.

Зміст

1 Пояснювальна записка 5
2 Дієслово 7
3 Іменник 23
4 Прикметник 33
5 Частка 43
6 Прислівник 49
7 Речення 53
8 Крилаті вислови Ліни Костенко 63
9 Бібліографія 67

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 коментарів

 1. Ліна Костенко – це наша гордість. Я в захваті від такого цікавого та насиченого дидактичного матеріалу, який із величезною охотою використаю у своїй роботі. Дякую!

 2. Дуже цікава творча робота вчительки. Цінним є те , що матеріал на основі поезій. Діти не дуже полюбляють читати, а це даєможливість і захоплюватися поезією, і здобувати знання.Візьму собі за приклад

 3. Світлано Миколаївно, щиро вдячна за методичний посібник. Обов’язково використаю Ваші педагогічні надбання під час проведення уроків української мови. Розроблені завдання допоможуть не лише поглибити знання учнів про частини мови, речення, а й прищепити любов до рідного слова. Відразу помітно, що Ви палка шанувальниця творчості геніальної поетеси Ліни Костенко. Наснаги Вам!

 4. Світлано Миколаївно, дякую за добре підібраний корисний дидактичний матеріал. Представлені різноманітні завдання, які будуть корисні вчителю української мови. Беру собі для використання.

 5. Щиро вдячна за даний дидактичний матеріал, що дозволяє осучаснити вивчення української мови. Важливо обирати твори сучасних геніїв слова, що приваблють своєю творчістю не одне покоління українців. Дидактичний матеріал відповідає віковим категоріям учнів та допоможе вчителю у вивченні морфології та синтаксису і учням вдасться усвідомити значення творчості Ліни Костенко – творчого генія сучасності.

 6. Можливо,повторюсь,але хочу додати і від себе.Робота вагома,,цікава.Кожне завдання продумане.Творчість Ліни Костенко -це невмируща духовна цінність народу..Тому актуальна завжди.

 7. Особистість Ліни Костенко завжди була, є і буде унікальною. Мовознавче трактування її поезій – це занурення у глибини мовного океану. Щиро дякую Вам за любов до поезії і, зрештою, до мови.
  Світлано Миколаївно, Ви – справжній поціновувач прекрасного.

 8. Світлана Миколаївно. дякую за чудову нагоду насолодитися родзинками творчості Ліни Василівни. З Вашими завданнями ці рядочки засяяли ще краще.За роботою відчувається любов до професії, бажання звичайне зробити святковим..

 9. Світлано Миколаївно ! Ви молодець ! Така величезна робота пророблена,стільки зібрано матеріалу, стільки витрачено часу і нервів , але результат того вартий. Ви уклали ще й пояснювальну записку.Не знаю у Вас є звання,бо матеріал безцінний.Низький уклін Вам і особлива подяка!

 10. Пані Світлано! Дуже гарний матеріал,доступний і зручний у користуванні. Думаю, що багатьом стане у нагоді. Дуже гарно розкриває творчість Л. Костенко. Натхнення Вам.

 11. Створений матеріал вище усяких похвал. Методичний посібник корисний для роботи кожного учителя, адже в ньому зібран необхадний для опрацювання певних мовних тем матеріал. При цьому любов авторки посібника до поєзії Ліни Костенко передається й учням, виконуючим запропонованя завдання. Молодець!!! Творчої вдачі Вам, коллего!

 12. Пані Світлано! Посібник чудовий, адже дидактичний матеріал сформований на основі творчості відомої української поетеси Ліни Костенко. Зміст завдань спрямований на формування патріотизму, мужності, любові до України. Дякую)))

 13. Цікавий дидактичний матеріал, який сформований на основі творчості відомої української поетеси Ліни Костенко. Матеріал підібраний до кожної часини мови, завдання підібрані для поглиблення знань учнів про частини мови.