Екологічний проект учнів 2-3 класів
“Заміни лампи-зміни світ”
Автор: вчитель початкових класів Прозорова Лілія Валентинівна
Вітаємо вас, дорогі наші друзі! Озирніться навколо себе. Як же багато звичних та зручних речей вас оточує! Ось ви прокинулися сьогодні вранці — увімкнули світло в кімнаті, а на плиті вже готується смачний сніданок. За потреби увімкнули телевізор або комп`ютер і почули як у ванній кімнаті працює пральна машина, або матуся вимішує смачненький омлет міксером. А ввечері ваш будинок буде освітлено за допомогою лампочок! І все це завдяки електриці! Сьогодні для освітлення приміщень українці використовують лампи розжарювання, компактні люмінісцентні та світлодіодні лампи. А чи знаєте ви, хлопчики та дівчата, що лампочки розжарювання змушують людей спалювати вугілля собі на загибель? Справа в тому, що лампи розжарювання споживають велику кількість електрики. А чим більше потрібно електрики, тим більше вугілля доводиться спалювати на теплоелектростанціях, щоб її виробити. Чим більше електростанції спалять вугілля, тим більше виділиться в атмосферу парникового (вуглекислого) газу і тим сильніше буде парниковий ефект.
Ви, напевно, знаєте, що парниковий ефект – це явище, коли вуглекислий газ поряд з іншими газами створює над землею щільну «ковдру». Променi сонця легко проникають через неї, нагрiваючи нашу планету, а от назад це тепло вийти практично не може. Так Земля нагрiвається все бiльше i бiльше, що призводить до змiн у погодi: засух, ураганiв, повеней, а саме – глобального потеплiння.
Наше місто – Кам`янка-Дніпровська розташоване поблизу Запорізької атомної станції, яка в свою чергу витрачає багато вугілля і, як ви вже знаєте, це призводить до забруднення атмосфери і глобального потепління. Ось ми і вирішили повідомити жителям міста, як за допомогою заміни старих ламп розжарювання на нові компактні люмінісцентні та світлодіодні лампи можна сприяти зменшенню руйнування атмосфери.
Перш за все ми власноруч виготовили агітаційні екологічні листівки.
Проблема парникового ефекту нас так схвилювала, що ми разом створили справжню екологічну казку « Світлик і Люмик поспішають на допомогу» :
Світлик-це маленька світлодіодна лампа, а Люмик-люмінісцентна. Вони дуже хочуть, щоб люди перестали використовувати лампи розжарювання. Задля цього вони завітали в гості до школярів:
1-учень:
– Пролунав у коридорi для усiх гучний дзвiнок,
– Екологiя збирає наших учнiв на урок.
Незнайко:
-Що ж вивчає ця наука?
2-учень:
-Органiзми на Землi. Як живуть, взаємодiють на планетi голубiй!
Як потрiбно жить у свiтi, щоб довкiлля не згубить.
Щоб могли ми вiльно дихать і водичку чисту пить!
3-учень:
-Зараз у Запорiзькiй областi, в Українi, на всiй планетi майже не залишилося куточкiв, якi б не змiнила людина. Своєю дiяльнiстю вона безжалiсно руйнує атмосферу, завдяки якої iснує життя.
4 -учень:
-Чим бiльше вугiлля спалять люди, тим бiльше видiлиться в атмосферу вуглекислого газу. Цей газ разом з iншими газами створює над Землею щiльну «ковдру».
Незнайко:
– Зрозумiло! Тож давайте поговоримо нараз.
Що новеньке знають дiти? Розкажiть, благаю вас!
Ведучий:
-Герої казки вже поспiшають до нас у гостi.Вони дуже хочуть допомогти всiм людям врятувати Землю вiд глобального потеплiння.
Наука Екологiя:
Енергоефективнi лампи- в
Кабiнетах НВК
Освiтили класи в школi-
Ллється свiтло, як рiка.
Освiтили нашi друзi
Гарно сходи, кухню, клас,
I, Розжарювання Лампи,
Я прошу пiти вiд нас!
Лампи Розжарювання:
1-лампа: -I чого це ми пiдемо? Ми ж тепленькi, доторкнись!
Не жени нас на подвiр’я, заспокойся, схаменись!
2-лампа: -Ми ж так довго з вами в школi дуже мирно живемо.
Свiтло з ранку до обiду в день похмурий даємо.
Наука Екологiя:
-Хитрi лампи, не канючте! Грiєте – собi боки!
Атмосферi докучали не один, не два роки!
Люди спалюють вугiлля, гублять свiт на радiсть вам.
I забруднювать планету- вiдтепер я вам не дам!
Атмосфера:
-Я, планетна атмосфера, не страждатиму вiд вас,
Бо новi безпечнi лампи вже освiтлюють наш клас!
6-учень:
– Світлик з Люмiком, гей, друзi!
З вами житиме наш клас.
Одинадцять рокiв поспiль ми вмикатимемо Вас!
Cвітлик:
-Щиро дякуємо, дiти, допоможем залюбки.
Тож нехай живуть безпечно i дорослi й малюки!
Люмiк:
-Довго будемо свiтити, обiцяємо усiм.
Розкажiть про нас удома – завiтаєм в кожний дiм!
Ведучий:
-Шановнi, Світлик і Люмiк, ви такi кориснi. Необхiдно, щоб про вас дiзналися мешканцi нашого мiста.
Лампи Розжарювання:
-А що ж нам робити? Кому ми потрібні?
7-Учень:
А вам, Лампи Розжарювання, ми можемо запропонувати іншу цікаву роботу! Ми вас гарненько одягнемо і повісимо на Новорічну ялинку. Відтепер ви будете кожного року прикрашати людям зимові свята. А ще ми використаємо Вас для виготовлення фантастичних поробок.
Лампи Розжарювання:
-Ура, ми згодні, згодні!
Cвітлик і Люмiк:
Діти, щиро дякуємо за допомогу. Обіцяємо Вам, що ми будемо довго служити в ваших оселях і не спричинятимемо руйнуванню атмосфери.
Світлик і Люмік допомогли нам виготовити різні поробки із старих ламп розжарювання!
А потім, ми роздали мешканцям міста наші листівки.
А щоб й інші діти початкових класів дізналися про користь нових ламп ми разом зі Світликом і Люміком показали їм цікавий мультфільм про енергоефективні лампи.
А для Вас, дорогі розумники й розумниці, Світлик і Люмик приготували завдання:
- У кольоровому ланцюжку з букв знайдіть і прочитайте назви ламп:
ОСЛЬЮМОІНПІСЦВЕГНДТНАЇЄСМВЦІЯТЛДОШАДЦІЩОДНТБА.
- Розв`яжіть екологічну задачу.
Заміна 1 лампи розжарювання на 1 світлодіодну лампу еквівалентно висадженню 45 дерев. Якій кількості дерев буде дорівнювати заміна 2 ламп розжарювання на 2 світлодіодні лампи?
- Що зображено на фото?
Розв`яжіть приклад і прочитайте відповідь:
АТОМ – ОМ + МОЛОКО – ЛОКО + СФЕРА =
ВІДПОВІДІ :
- ЛЮМІНІСЦЕНТНА СВІТЛОДІОДНА.
- 90 ДЕРЕВ.
- АТМОСФЕРА.
Дякую! Надзвичайно актуально!
Дуже цікавий, а головне, актуальний проект! Вчителем була проведена грандіозна робота. В реалізації проекту були використані всі можливі методи роботи з учнями. А головне, що діти дійсно відчули себе рятівниками планети! Впроваджуючи в життя такі проекти, вчитель виховає екологічно освідчених і свідомих громадян нашої країни. Дякую!
Такі маленькі діти, а підняли таку велику і важливу проблему через казку!!! Проект дуже сподобався, вчить – вирішувати проблему в області взаємодії суспільства з навколишнім природним середовищем (роздання листівом мешканцям), раціональному природокористуванню (електроенергією), несе в собі практичне спрямування і розуміння – від збереження екології залежить майбутнє! Хотіла б тільки дізнатися, як мультфільм називався? Дякую.
Творчий, ініціативний педагог, із проекту можна побачити, що вчитель виявляє високий рівень професіоналізму. Володіє ефективними формами, методами виховання і навчання дітей.
Шановні колеги, вдячна Вам за коментарі.
Шановно Лілія Валентинівна ! Ваші маленькі споживачі великого світу створюють проекти , турбуються про збереження ресурсів і сталий стиль життя. Цей корисний екологічний проект безцінний :агітаційні екологічні листівки, театральна вистава , яскраві світлини. Освіта сталого розвитку у Вашій школі – в активній дії! Молодці! Так тримати!
Проведена досить клопітка теретична та практична робота. Оригінальністю є інсценізація та проведення експерименту щодо створення ламп, роздавання листівок. Щиро Вам дякую та бажаю творчих успіхів!!!
Шановна, пані Ліліє! Хочу подякувати Вам за ту роботу, яку ви проводити зі своїми вихованцями. З прочитаного проекту видно, що дії вчителя були направлені на прищеплення учням життєвих цінностей. Участь дітей у таких проектах залишає свій слід: вони не будуть смітити і забруднювати довкілля, економно витрачатимуть природні ресурси. Чудовий фото-звіт! Дякую!
Проектна діяльність у початкових класах є одним із важливих видів діяльності.Даний проект актуальний для нашого часу. Адже питання екології одне з найважливіших для нас, землян.Дякую вчителю за кропітку роботу . Діти теж – молодці! Екологічна казка була для учнів цікавою, корисною.Мені сподобалися агітаційні екологічні листівки, які створили діти.
Дуже цікавий проект! Відповідає віковій категорії учнів. Звичайно,вимагає неабиякої підготовки вчителя до проведення цього проекту. Задум – цікавий, результати проекту – значні, зможуть переконати учнів у тому, що за допомогою елементарних предметів можна зробити вагомі внесок у збереженні екології.