mail@urok-ua.com

Екологічний проект в початковій школі

“Забруднення грунтів”

Автор: вчитель початкових класів Ахмадєєва Світлана Миколаївна

Презентація

Зміст презентації

ЕКОПРОЕКТ: “Забруднення грунтів!”
Запорізький навчально-виховний комплекс №42
4клас
Класний керівник: Ахмадєєва Світлана Миколаївна
За цим ми спостерігаємо кожного дня…
Кожного дня відбувається знищення рослин…
Забруднення грунтів

Грунт- верхній пухкий шар земної кори, що сформував-ся в процесі тривалої взає-модії порід з рослиннісю, тваринним світом, мікро-організмами, сонячною енергією,теплом,водою і якому властива родючість завдяки наявності гумосу.

У грунтах України зменшилася кількість гумосу та збільшився рівень забруднення.

Внаслідок непродуманої зрошувальної та осушувальної меліорації відбуваеться перезволоження, заболочування, засолення, закиснення, висушування, водна і грунтова ерозії грунтів. Недосконалі технологїї використання мінеральних добрив та отрутохімікатів порушують баланс хімічнмх речовин, наприклад збільшується концентрація нітратного нітрогену в рослинах, що призводить до отруєння тварин і людей. В Україні спостерігається зменшення земель внаслідок ерозійних процесів, повторного засолення, забруднення промисловими відходами.

Грунти забруднюються  і промисловими  викидами підприємств. Наприклад, радіус зонизабруднення ТЕС,  що працюе на вугіллі,сягае 30км. Значні земельні площі
зайнято під звалища промислових і побутових відходів. Відходами гірничо-добувнї  промисловості зайнято понад 50 тис. гектарів землі.

Наслідки людської діяльності
Відходи виникають біля вугільних шахт і вуглезабезпечувальних фабрик і утворюють терикони. У таких відходах є сланці, мергелі, глина, пісковики, вапняки,а також залишки вугілля,що здатні  самозайматись. Тому багато териконів горять і димлять. Під час горіння виділяються сполуки сульфуру, фтору, берілію, нікелю, нітрогену, хлору, метану, меркурію, що забруднюють повітря, грунти, поверхневі й підземні води. Від місця нагромадження повітряними протоками, поверхневим стоком води вони переносят

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Сьогодні,проблема взаємодії людини з природоною набула особливої гостроти. Тому робота над таким проектом актуальна. Показано всі негативні наслідки людської діяльності. Хотілося б, щоб Світлана Миколаївна поділилася не лише презентацією, а й познайомила з етапами проведення даного проекту.