mail@urok-ua.com

Хто такий Зевс

У давньогрецькій міфології Zeus – бог грому і блискавок. Його історія народження дуже цікава. Так, він народився на острові Крит. Його мати сховалася там в одній із печер, щоб її дитина була народжена в таємниці від чоловіка. Річ у тім, що він проковтував своїх дітей. Звичайно ж, Рея не бажала синові такої долі. Саме тому вона звернулася по допомогу до своїх батьків Урану та Геї. Вони порадили їй вирушити на Крит і заховати там свого сина в одній із гірських печер.

Рея терпіла пологові болі, зануривши пальці в землю. З кожного її пальця з’явилося 10 Дактилус – це добрі істоти, що мешкають у критських горах. Народивши Zeusa, Рея передала його Курітес для виховання. Вона вибрала в якості вихователів саме їх, тому що вони допомогли їй приховати Zeusa від Кроноса, б’ючи в барабани і сильно стукаючи ногами, щоб заглушити його плач. Крім Курітес, Zeusa виховували коза Амалтея і німфа Мелісса – саме вони поїли його молоком.

Щоб обдурити свого чоловіка Zeusa, Рея дала йому проковтнути камінь, який загорнула в пелюшку. Він швидко проковтнув його і був упевнений у тому, що більше йому ніхто не загрожує. Все про Зевса – на whoiszeus.com.ua.

Кого з дітей Зевса ми знаємо

 У Зевса була величезна кількість дітей як від зв’язків як зі смертними, так і з безсмертними. Розповімо про найзнаменитіших.

  • Афіна – богиня справедливої війни і мудрості. Афіна була народжена Метідою, першою дружиною Зевса. Існують перекази, згідно з якими Зевс проковтнув вагітну Метіду і народив Афіну самостійно.
  • Гермес – давньогрецький бог торгівлі та багатства, удачі, родючості та тваринництва, сну, мови, злодіїв і подорожей. Вважався дуже розумним і найхитрішим серед богів Олімпу. Гермес є вісником і посланцем гори Олімп. Саме він придумав ліру. Бог протегує пастухам і виступає посередником між світом людей і пануванням божеств.
  • Астрея – богиня справедливості. За легендою Астрея перша дочка від союзу Зевса і Феміди. У неї є сестра Айдос. У період Золотого століття Астрея жила серед людей на землі. Але з настанням залізного віку люди почали грабувати і вбивати один одного. Ставши свідком такого нерозсудливості, вона однією з останніх покинула грішну землю і вирушила на небо. З Астреєю часто асоціюється сузір’я Діви.
  • Гефест – бог вогню і за сумісництвом майстерний коваль, прабатько гончарного ремесла, а також винаходів. За легендою він побудував усі будівлі Олімпу й особисто готував блискавки для Зевса.
  • Арес – бог давньогрецької міфології, що уособлює зброю, війну, хитрі та підступні діяння, син Зевса. Згідно з міфологією, часто проводив час із богинями Еніо та Ерідою, які уособлювали розбрат, лиха та війни.

Кого з божеств покарав Зевс

Пандарей. Викрав золотого собаку Зевса на острові Крит і передав його Танталу і Плутосу. Зевс про це дізнався і зажадав викрадене назад, Пандарей відмовився і втік спочатку до Афін, а потім до Сицилії, де і загинув разом із дружиною – розгніваний громовержець перетворив нещасних на камінь.

  1. Амфіарай. Правив разом із родичем Адрастом, з сестрою якого Еріфіле був одружений. Під час конфлікту із Зевсом під час вирішального бою зазнав нищівної поразки і провалився під розтріскану землю. Зате завдяки цим обставинам здобув жадане безсмертя.
  2. Асклепій. Діяльність Асклепія з оживлення мертвих не сподобалася олімпійським богам. Зевс, за втручання свого онука в закони природи, вразив його своїм перуном.
  3. Менетій (титан). Під час титаномахії (Битви Титанів) Менетій був вражений перуном Зевса і скинутий у тартар. Існує й інша версія загибелі титана – відправлення в Ереб за величезну силу і нечестивість.

Чим прославився Зевс

Зевс панує як у себе на Олімпі, так і в усьому світі. Він є прабатьком богів і людей, смертних і безсмертних, до того ж найсильніший із богів. Синонімами його божества є – сила, влада і перемога. Рівень його могутності й могутності на порядок вищий, ніж у решти небожителів. Уявіть гіпотетично: з небес спущено дуже міцний ланцюг із золота, і один його кінець тримає Зевс на Олімпі, а за інший тягнуть усі інші боги разом узяті на землі. Навіть за такої чисельної переваги вони будуть нездатні перебороти бога грози і блискавок. А якщо Зевс захоче, то одним ривком затягне всю цю команду на небо.

Крім того, Зевса часто іменують Громовержцем, Хмарогубителем, Високогромким. Використовуючи блискавку як зброю, він перетворює злих людей, які регулярно порушують закони світобудови, на попіл. Але він може не тільки карати, а й бути милостивим щодо тих, хто шанує богів. У молитвах його ім’я часто згадується як “Помічник у біді”, “Захисник”, “Спаситель”, “Дружній”. Недарма бог отримав негласне прізвисько Зевс Всееллінський – він був у пошані та повазі у багатьох представників еллінського етносу.

Його шанують не тільки люди, а й самі боги. При появі Зевса на Олімпі весь пантеон богинь і богів шанобливо встає перед ним. Тримаючи промову, Зевс зсуває свої синьо-чорні брови і робить значні кивки головою, підтверджуючи цим свою промову. У цей момент Олімп пристойно здригається. Таким чином формується клятвена непорушність його кожного слова.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *