Конспект інтегрованого уроку у 1 класі ( навчання грамоти, природознавство).
Автор: Вчитель початкових класів Бондаренко Людмила Іванівна
Інтегровані уроки один з найефективніших шляхів розвитку свідомості молодших школярів. Вони дають змогу розвивати свої здібності кожному учневі, опановувати програму в комплексі та доступному темпі.
Інтеграція навчальних предметів – це вимога часу, мистецтво педагога, його креативність. Саме такі уроки стимулюють пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативність учнів.
Інтегрований урок у 1 класі
Зінтегровано :
Навчання грамоти
Тема. Закріплення звукового значення букви Фф.
Опрацювання текстів «Жирафи» і «Жарт»
Природознавство
Тема. Тварини. Різноманітність тварин у природі.
Мета:
- навчальна: закріпити знання учнів про букву Фф та її звукове значення;
вправляти у виразному читанні текстів, усвідомлювати його зміст;
збагачувати активний словниковий запас, зв’язне мовлення;
ознайомити учнів з тваринним світом Африки , зокрема з життям жираф;
- розвивати: мовленнєву компетенцію учнів, творчі здібності, фантазію, уяву, естетичні смаки, спостережливість, допитливість;
- виховувати: бережливе ставлення до природи, любов до тварин.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Емоційне налаштування.
Поверніться, усміхніться.
Приготуйтесь працювати,
Один одному допомагати.
Тоді легко буде мандрувати
І цікаве пізнавати.
- Чи любите ви мандрувати?
- Сьогодні ми помандруємо до Африки, а допоможе нам у цьому мудра тітонька Сова.
А ось і перші завдання від неї.
II. Мотивація навчальної діяльності учнів.
- Повторення та закріплення вивченого матеріалу
2.Мовленнєва розминка.
Робота над скоромовкою
Звуко-буквенний аналіз слів.
- Гра «Хто добре чує звук [ф]?»
- Гра «Продовж ряд»
Фламінго, футбол, Фома, фея, фрак, фара, фікус, фонтан, фабрика…
- Гра «Букви розгубилися»
Словникова скарбничка
Їх дала французька мова
І поставила умову,
Аби кожне її слово
Зберегло її вимову.
Це відомий всім портфель.
М´ясна кулька – фрикадель.
М’яке крісло звуть фотель
Житло для гостей – це готель.
- Гра «Третій зайвий».
Фазан, фарфор, фламінго.
Фермер, флокса, фіалка.
Загадка
Дуже довга в неї шия,
Ще й смугаста, як у змія.
І тому через паркан
Заглядає, ніби кран. (Жирафа)
III. Робота за букварем (с. 134–145)
- Опрацювання тексту «Жирафи»
1) Читання оповідання вчителем.
— Які тварини жирафи?
2) Читання оповідання учнями «ланцюжком».
3) Вибіркове читання.
— Прочитайте ті рядки в творі:
– де говориться, що жирафи — найвищі тварини у світі.
– як спить жирафа?
– що їсть жирафа?
— де живуть жирафи?
4) Гра «Читає Незнайко».
Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова, учні відшукують речення і читають його без «помилки».
Жирафи — найнижчі (найвищі) тварини у світі. Між їхніми задніми (передніми) ногами вільно може стати навіть доросла людина.
Спить жирафа лежачи (стоячи). Іноді кладе голову між листям (гілками), щоб не впасти.
жирафи дуже коротка (довга) шия і язик. Тому вона може дістати смачний листочок з будь-якого низького (високого) дерева.
Фізхвилинка
– Окрім жираф у Африці мешкають безліч тварин.
Погляньте на екран та назвіть відомих вам тварин.
Робота в парах
(Дітям роздаються додатки.)
- Відшукайте та розфарбуйте тварин Африки.
Звичайно тваринам краще живеться на волі у тому краї де вони народжуються, але
для того, щоб люди могли бачити тварин різних широт створюють зоопарки.
- Опрацювання тексту «Жарт»
1) Читання оповідання вчителем (учні слухають).
— Де відбувалася подія?
— Прочитайте оповідання самостійно і приготуйтеся відповісти, що в ньому жартівливого.
2) Робота над виразністю читання і відпрацювання інтонації під час читання питальних та окличних речень у діалозі.
- Читання діалогу за особами.
- Підсумок уроку
– Чим запам´яталася вам мандрівка?
– Де нам вдалося побувати?
– Що нового дізналися?
А зараз мудра Сова підготувала для вас сюрприз.
(перегляд мультика від тітоньки Сови)
Використані джерела:
інтернетресурси
- https://urok-ua.com/urok
- f/https://yandex.ua/images/search?img
- WREkI%2Fjpg&text=жираф
Інтегрований урок відповідає віковим особливостям школярів. Обрані методи навчання сприяють розвитку пізнавального інтересу , логічного мислення, уяви . Присутня ігрова діяльність, робота в парах. Гадаю, учнів урок зацікавив.
Інтегровані уроки – вимога сучасності, Вони допомагають створити у дітей повне, глибоке уявлення про виучуваний предмет, явище. Вчителька добре продумала види роботи, які формують читацькі навички, вміння працювати над текстом, і одночасно розширюють уявлення про тварин Африки. Слова з буквою “еф” вводить в активний словниковий запас. Цікава робота з розмальовками. Дякую за посилання на інтернет – ресурси.
Це дійсно урок інтегрований. Діти багато впізнали і багато дізнались. Гра “Третій зайви” спонукає дітей думати. Конспект уроку є насиченим, пізнавальним не тільки для дітей, а й для усіх гостей, які можуть бути присутні на уроці.
Дитина сприймає оточуючий світ цілісно,не ділячи знання на читання або природу!Тому для гармонійного розвитку учню необхідні саме інтегровані заняття. Урок містить цікаву інформацію і одночасно не перевантажен зайвими вправами.
Гарний інтегрований урок, на якому відбувалося закріплення звукового значення букви Фф та ознайомлення з тваринним світом Африки, зокрема жирафами. Щоб оптимально використати час, учитель доречно обирає форму проведення – подорож разом із мудрою тітонькою Совою. Сподобалися ігрові вправи, емоційне налаштування. Доречним у кінці уроку є перегляд мультфільму. Дякую!
Людмила Іванівна, сподобалось ваше заняття поєднанням вивчення букви Фф та подорожжю до Африки. Цікавими вважаю ігри «Хто добре чує звук [ф]?», «Продовж ряд», Читає Незнайко».. Остання гра змушує дітей концентрувати увагу, бути уважними, аналізувати. У такому віці діти чекають сюрпризів, мультфільм від тітоньки Сови був подарунком, тому вважаю, що мету уроку вами буо досягнуто. Урок цікавий.