mail@urok-ua.com

Конспект інтегрованого уроку у 1 класі ( навчання грамоти, природознавство).

Автор: Вчитель початкових класів Бондаренко Людмила Іванівна

Screenshot_8Інтегровані уроки один з найефективніших шляхів розвитку свідомості молодших школярів. Вони дають змогу розвивати свої здібності кожному учневі, опановувати програму в комплексі та доступному темпі.
Інтеграція навчальних предметів – це вимога часу, мистецтво педагога, його креативність. Саме такі уроки стимулюють пізнавальну самостійність, творчу активність та ініціативність учнів.


 

Інтегрований урок у 1 класі

Зінтегровано :      

Навчання грамоти

Тема. Закріплення звукового значення букви Фф.

 Опрацювання текстів «Жирафи» і «Жарт»

ПриродознавствоScreenshot_9

Тема. Тварини. Різноманітність тварин у природі.

Мета:

  • навчальна: закріпити знання учнів про букву Фф та її звукове значення;

вправляти у виразному читанні текстів, усвідомлювати його зміст;

збагачувати активний словниковий запас, зв’язне мовлення;

ознайомити учнів з тваринним світом Африки , зокрема з життям жираф;

  • розвивати: мовленнєву компетенцію учнів, творчі здібності, фантазію, уяву, естетичні смаки, спостережливість, допитливість;
  • виховувати: бережливе ставлення до природи, любов до тварин.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Емоційне налаштування.

Поверніться, усміхніться.

Приготуйтесь працювати,

Один одному допомагати.Screenshot_10

Тоді легко буде мандрувати

І цікаве пізнавати.

  • Чи любите ви мандрувати?
  • Сьогодні ми помандруємо до Африки, а допоможе нам у цьому мудра тітонька Сова.

А ось і перші завдання від неї.

II. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  1. Повторення та закріплення вивченого матеріалу

2.Мовленнєва розминка.

Робота над скоромовкою

Звуко-буквенний аналіз слів.

  1. Гра «Хто добре чує звук [ф]?»Screenshot_11
  2. Гра «Продовж ряд»

Фламінго, футбол, Фома, фея, фрак, фара, фікус, фонтан, фабрика…

  1. Гра «Букви розгубилися»

Словникова скарбничка

Їх дала французька мова

І поставила умову,

Аби кожне її слово

Зберегло її  вимову.

Це відомий всім портфель.

М´ясна кулька – фрикадель.

М’яке крісло звуть фотель

Житло для гостей – це готель.Screenshot_12

  1. Гра «Третій зайвий».

Фазан, фарфор, фламінго.

Фермер, флокса, фіалка.

Загадка

Дуже довга в неї шия,

Screenshot_13        Ще й смугаста, як у змія.

І тому через паркан

Заглядає, ніби кран.        (Жирафа)

III. Робота за букварем (с. 134–145)

  1.  Опрацювання тексту «Жирафи»

1)  Читання оповідання вчителем.

— Які тварини жирафи?

2)  Читання оповідання учнями «ланцюжком».

3)  Вибіркове читання.

— Прочитайте ті рядки в творі:

– де говориться, що жирафи — найвищі тварини у світі.

– як спить жирафа?

– що їсть жирафа?

— де живуть жирафи?

4)  Гра «Читає Незнайко».

Учитель  читає  речення,  навмисно  замінюючи  в  ньому  слова, учні  відшукують речення і читають його без «помилки».

Жирафи — найнижчі (найвищі) тварини у світі. Між їхніми задніми (передніми) ногами вільно може стати навіть доросла людина.

Спить жирафа лежачи (стоячи). Іноді кладе голову між листям (гілками), щоб не впасти.

жирафи  дуже  коротка  (довга)  шия  і  язик.  Тому  вона  може  дістати смачний листочок з будь-якого низького (високого) дерева.

Фізхвилинка

Окрім жираф у Африці мешкають безліч тварин. 

Погляньте на екран та назвіть відомих вам тварин.

Робота в парах

(Дітям роздаються додатки.)

  • Відшукайте та розфарбуйте тварин Африки.         

  Screenshot_14

Звичайно тваринам краще живеться на волі у тому краї де вони народжуються, але

для того, щоб люди могли бачити тварин різних широт створюють зоопарки.

  1.  Опрацювання тексту «Жарт»

1)  Читання оповідання вчителем (учні слухають).

— Де відбувалася подія?

— Прочитайте  оповідання  самостійно  і  приготуйтеся  відповісти,  що в ньому жартівливого.

2)  Робота над виразністю читання і відпрацювання інтонації під час читання питальних та окличних речень у діалозі.

  1. Читання діалогу за особами.
  2. Підсумок уроку

– Чим запам´яталася вам мандрівка?

– Де нам вдалося побувати?

– Що нового дізналися?

А зараз мудра Сова підготувала для вас сюрприз.

(перегляд мультика від тітоньки Сови)

Screenshot_15

  Використані джерела:

інтернетресурси

  • https://urok-ua.com/urok
  • f/https://yandex.ua/images/search?img
  • WREkI%2Fjpg&text=жираф
  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
85

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарів

  1. Дитина сприймає оточуючий світ цілісно,не ділячи знання на читання або природу!Тому для гармонійного розвитку учню необхідні саме інтегровані заняття. Урок містить цікаву інформацію і одночасно не перевантажен зайвими вправами.

  2. Гарний інтегрований урок, на якому відбувалося закріплення звукового значення букви Фф та ознайомлення з тваринним світом Африки, зокрема жирафами. Щоб оптимально використати час, учитель доречно обирає форму проведення – подорож разом із мудрою тітонькою Совою. Сподобалися ігрові вправи, емоційне налаштування. Доречним у кінці уроку є перегляд мультфільму. Дякую!

  3. Людмила Іванівна, сподобалось ваше заняття поєднанням вивчення букви Фф та подорожжю до Африки. Цікавими вважаю ігри «Хто добре чує звук [ф]?», «Продовж ряд», Читає Незнайко».. Остання гра змушує дітей концентрувати увагу, бути уважними, аналізувати. У такому віці діти чекають сюрпризів, мультфільм від тітоньки Сови був подарунком, тому вважаю, що мету уроку вами буо досягнуто. Урок цікавий.