Конспект та презентація до уроку математики в 3 класі з теми: “Повторення множення чисел 1 і 0, множення на 1 на 0”.
Автор: вчитель початкових класів Жаровська Тамара Миколаївна
Тема: Повторення множення чисел 1 і 0, множення на 1 і на 0.
Мета: Повторити множення із числами 0 і 1; вправляти учнів в обчис-
ленні виразів, які включають множення із числами 0 і 1.Формувати в учнів обчислювальні навички, ключові компетентності: навчально-пізнавальну , комунікативну та інформаційну. Вчити самостійно працювати, аналізувати, вибирати необхідну інформацію та передавати її. Виховувати інтерес до математики.
Обладнання:екологічне панно, маячки, опорні схеми, дзеркало, капелюх, дзвіночок, презентація, модель задачі. – зміна поз
Тип уроку: урок-подорож
Хід уроку
І.Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Він незвичний і цікавий,
До нас завітали гості
Повернемось обличчям до гостей
І лагідно промовим
«Добрий день!»
Подаруйте один одному посмішку.
ІІ. Мотивація
Вчитель:Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами здійснимо подорож у чарівний світ казок та у світ найулюбленішої науки Математики. – Що ми візьмемо на урок?
III. 1. Повідомлення теми та мети уроку Слайд 1
Тема уроку ( на дошці)
Сьогодні ми повторимо множення чисел 1 і 0, множення на 1 і 0,
вправлятимемося в обчисленні виразів, які включають множення з числами 0 і 1, вчитимемося розв’язувати задачі, приклади.
2.Очікування Гра «Мікрофон»
Вчитель Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?
«Я очікую…»
Вчитель А я очікую від вас, що ви будете уважними, старанними, дружними.
3.Запис дати у зошит.
Вчитель Отже, відправляємося у подорож до країни Математики
Вчитель Скажіть, будь ласка, яке у нас сьогодні число? З яких цифр воно складається?
Хто здогадався, з ким ми будемо подорожувати? Слайд 2
Послухайте казку.
Колись дуже давно, коли ще числа були як люди, жило одне дуже самотнє число і звали його Нуль. Ось якось вирішив він пошукати собі друзів і вирушив у подорож до королівства Множення.
Йде наш Нулик по дорозі і раптом зустрів Одиничку. Вона почала насміхатися над Нуликом.
-Ти – нуль, число нікчемне.
Не стій зі мною, бо мені
Це зовсім неприємно!
А нуль на це: – Поглянь на себе:
ти ж у нас мала та худорлява,
Та станеш більше в десять раз,
Коли я стану справа!
І станеш більше у сто раз,
Коли я двічі стану справа!
Нехай не кажуть, що нулі
Такі нікчемні та малі.
Погодилася Одиничка з Нуликом і попросила у нього вибачення.
Вони стали друзями і пішли разом до королівства Множення.
Але щоб потрапити туди, треба знайти дорогу, для цього треба розв’язати кругові приклади.
4.Кругові приклади ( на маячках)
680 – 240 440 + 310 750 + 150
900 – 470 430 + 170 600 + 80
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Йдуть вони і зустрічають принцесу Каліграфію. Слайд 3
– Принцесо Каліграфіє, ми хочемо з вами подружитися.
- Я згодна. Тільки ви повинні виконати завдання.
Вчитель Допоможемо Нулику і Одиничці виконати завдання?
- Каліграфічна хвилинка. Слайд 4
- Згадаємо правила написання цифр 0 і 1.
- Складіть з цифр 0 і 1 всі можливі числа та запишіть їх у порядку зростання.
10, 11, 100, 101, 110, 111, 1000.
- Яке найменше число?
Цікаве про 1 і 0
Нуль став основою сучасної математики. Хоча ми починаємо рахувати з одиниці,математики і програмісти рахують з нуля.
Слайд 5 – Йдуть Нулик і Одиничка далі. Раптом зустрічають чудернацький знак, якого звуть Питання.
- Ми хочемо подружитися з тобою і потрапити до країни Множення.
- Згодний. Але потрібно виконати завдання.
Вчитель Допоможемо їм?
2.Гра «Рахуй швидко» КИЛИМКИ
– Скільки ніг у трьох жуків? 18
– А в десятка павуків? 80
– Скільки лап у семи котів? 28
-У трьох трикутниках кутів? 9
– Ніжок у восьми курчат? 16
– Вушок дев’яти зайчат? 18
Вчитель -А що треба знати, щоб розв’язати ці задачі? (Табличку множення)
Сенсорний хрест
-Що таке множення?
– Як називаються числа при множенні?
(І множник, ІІ множник, добуток )
– Що означає І множник?
– Що означає ІІ множник?
– Чи зміниться результат, коли ми переставимо множники?
- Гра «Розвідники» ЕКОЛОГІЧНЕ ПАННО ( приклади № 730 )
Вчитель – Які вирази можна замінити множенням?
Слайд
- Прийшли Нулик та Одиничка до країни Множення. Там їх зустріли і провели до короля королівства Множення .
- Ваше величносте, будь ласка, допоможіть нам знайти багато друзів.
- Ні, це неможливо!
- Але чому !? Чому !? Чому !?
- Ваші друзі – це учні і ви повинні їм допомогти закріпити випадки множення, коли один з множників є число 0 або 1; навчити їх обчислювати вирази, які включають множення з числами 0 і 1.
- І тільки тоді, як учні зрозуміють, у вас буде дуже багато друзів.
- Ми згодні.
4.Пригадування правил множення 1 і 0.
Слайд 7 , 8
5.Виконати обернену операцію Слайд 9,10
- Висновок Слайд 11 -Ви можете побачити ці правила на сенс.хресті
- Робота з підручником Приклади №732 Слайд 12
Фізкультхвилинка
Тренажер для очей
- Робота в парах. Слайд 13 Закріплення правил множення чисел 0 і 1.
Андрійко вихвалявся, що найперший у класі обчислив вирази. Давайте перевіримо, чи правильно він їх розв’язав.
62∙ ( 38-37)=1(62) 36:4∙0=9(0)
1∙6∙5=5(30) 9∙0∙9=81(0)
Вчитель.– Чи добре поспішати? А вихвалятися?
– Чому Андрійко припустився помилок? (Не вивчив правила, погано запам’ятав, був неуважний)
Вчитель – Давайте йому допоможемо.
Уявіть, що одиниця – це дзеркало. Що побачить будь-яке число, коли загляне в таке дзеркало? ( Себе.) Отже,…
– А нуль – це великий чарівний капелюх. Якщо ним накрити будь-яке число, то бачить ми будемо тільки… капелюх. Отже,…
– Сподіваюсь, що ви Андрійку допомогли і самі краще запам’ятали правила множення.
VІІ. Розвиток математичних знань.
- Робота за підручником. Слайд 14 МОДЕЛЮВАННЯ ЗАДАЧІ ЕКОЛОГІЧНЕ ПАННО ( малю
Розв’язування задачі 735, с. 116.
Сосна може рости до 600 років, береза – на 350 років менше, а верба – у 6 разів менше від сосни. Що може рости довше – береза чи верба – і на скільки років?
Музична руханка «ПАРАСОЛЬКИ»
2.Робота в групах Слайд 15
Вчитель – Хто з вас зможе розв’язати приклад за одну хвилину? (Для кожної групи свій приклад)
24х7х5х14х19х0х26х35х67=
31х5х56х3х27х4х0х45х81=
92х5х76х54х8х0х21х8х34=
67х2х25х3х0х118х37х5х12=
26х0х32х7х56х2х45хх9х58=
-Чому вийшла однакова відповідь? (При множенні будь-якого чисда на 0 одержимо нуль.)
3.Завдання 733, с. 116. Слайд 16
Вчитель Яке число називається круглим? …Зараз ми будемо округлювати трицифрові чиста, щоб виконати дії на додавання і віднімання усно.
- Обчислити усно способом округлення, а потім перевірити письмово. Учні біля дошки розв’язують.
378 + 294 549 + 393
VІІІ. Підсумок уроку
Вчитель – Як ви гадаєте, у Нулика і Одинички стало багато друзів?
- Хто з вас став другом Нулика і Одинички?
Рефлексія.
– Що повторили на уроці? Сенсорний хрест
- а ∙1 = а
- 1 ∙ а = а
- а ∙ 0 = 0
- 0∙ а = 0
Слайд 17
- Чого навчилися?
- Чи цікаво вам було на уроці?
- Чи впоралися ви із завданнями?
Слайд 18 Ви молодці!
Презентація до уроку
Урок повністю відповідає програмі.Структура уроку розроблена правильно та раціонально було використано час уроку.Вчитель ефективно використовував засоби навчання(слово вчителя, наочні засоби, технічні засоби навчання, комп´ютер, роздатковий матеріал). Дякую
На уроках математики важливо застосовувати такі методичні прийоми, які б збуджували думку школярів, підводили їх до самостійних пошуків, висновків і узагальнень. Для цього вчитель вдало використовує ігрові прийоми та дидактичні ігри на своєму уроці-подорожі. Вважаю, діти залишилися задоволеними, вчитель досяг мети уроку.