Конспект уроку

Годинник. Визначення часу за годинником. Розв’язування задач на час.

Вчитель початкових класів Кірєєва Аліна ОлександрівнаАвтор: вчитель початкових класів Кірєєва Аліна Олександрівна

 

Мета. Вчити визначати час за годинником, розв’язувати задачі на час; розвивати пам’ять; вчити берегти час.

Обладнання. Годинник, малюнок драбини, карточки-правила поведінки.

Хід уроку

І. Організація класу

Продзвенів шкільний дзвінок
Всіх покликав на урок.
Будем дружно працювати,
Нові знання здобувати.

ІІ. Повторення вивченого матеріалу

Гра «День і ніч»

  • Коли я скажу «ніч», ви заплющуєте очі і починаєте обчислення. Коли я говорю «день», ви розплющуєте очі і називаєте відповідь.

3+1+2-4+5+1-4+6 (10)

6+3-7+6+2-5+4-8 (1)

Математичний диктант

  • До числа 47 додайте 2.
  • Збільшіть 23 на 20.
  • Від числа 56 відніміть 4.
  • Знайдіть різницю 55 та 20.

ІІІ. Оголошення теми, мети. Мотивація навчальної діяльності учнів.

  • Щоб дізнатись нашу сьогоднішню тему уроку, я пропоную вам розгадати загадку.

Робота над загадкою.

  • Не їсть і не п’є, а ходить і б’є .

Що це таке?

  • Так як ви уже здогадалися, тема нашого сьогоднішнього відкритого уроку. Годинник. Будемо вчитись визначати час за годинником, розв’язувати задачі на час і будемо вчитись берегти наш дорогоцінний час.

ІV. Ознайомлення з новим матеріалом

Робота за підручником (с. 130)

Завдання 1

  • Розгляньте малюнок. Чому свиня не потрапила на вітрильник?

Завдання 2

  • Розгляньте малюнок. Знайдітьть зайвий годинник. Чим він відрізняється від решти годинників?
  • Які стрілки є на годиннику? На що вони вказують?
  • Маленька стрілка годинника вказує на години, а велика – на хвилини. Який час показує кожен годинник?

Завдання 3

  • Розгляньте малюнок. Кого ви бачите? Що малює художник? Чому так сталося? Коли художник почав роботу? Коли завершив? Протягом якого часу він писав картину?

Фізкультхвилинка

V. Закріплення вивченого матеріалу

Котру годину показує годинник?

(Вчитель змінює положення стрілок на годиннику, діти називають котра година.)

Розв’язування логічної задачі.

Драбина має 13 щаблів. На який щабель треба стати, щоб стояти посередині драбини? (На 7.)

VІ. Підсумок уроку

«Торбинка запитань»

  1. Як потрібно берегти час?
  2. Маленька стрілка вказує на … (години)
  3. Велика стрілка вказує на … (хвилини)
  4. Котра година буде, якщо велика стрілка буде на числі 12, а маленька на – 3?
  5. Котра година буде, якщо маленька та велика стрілки будуть на числі 12?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Урок сплановано методично правильно: доречна мотивація, грамотне чергування форм роботи, змістовний підсумок уроку. Візьму до уваги гру ” День і ніч”. Єдина пропозиція: збільшити об’єм і рівень завдань на етапі закріплення вивченого матеріалу.