Конспект уроку математики 1 клас. Порівняння виразів.
Автор: вчитель початкових класів Мякенко Любов Петрівна
Конспект уроку математики 1 клас, за підручником Рівкінд Ф.М.
ТЕМА: ПОРІВНЯННЯ ВИРАЗІВ. РОЗВʼЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ.
РОЗПІЗНАВАННЯ ГЕОМЕТРИЧНИХ ФІГУР.
МЕТА: вчити порівнювати вирази, аналізувати і розв’язувати задачі;
вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати увагу,
спостережливість, виховувати старанність у роботі.
ТИП УРОКУ: узагальнення і систематизація вивченого матеріалу
ОБЛАДНАННЯ: картка з цифрою, картка «Склад числа 7», лічильний матеріал (монети), картинки з казковими героями.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Пролунав дзвінок.
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці
Діти просто молодці.
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
- Діти, сталася прикра історія. Кощій Безсмертний вирішив перелічити усі свої скарби, а рахував він, якщо чесно, не дуже добре. Тричі рахував скарби. А результат був завжди різний. Він дуже розлютився і вирішив викрасти принцесу Математику, щоб вона йому допомогла. Та принцеса відмовилась через те. що її викрали силоміць. Тоді Кощій замкнув її у високій-високій башті, а на двері навісив замки.
- Діти, треба принцесу визволяти, а щоб замки ті відімкнути, потрібно завдання різні виконати. Чи готові ви це зробити ?
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ
- Каліграфічна хвилинка
Сім – на косу дуже схожа.
Та косить вона не може.
Хто її не хоче вчити,
Хай іде траву косити. (7 77 777 )
- Відчинимо перший замок, якщо пропишемо каліграфічно цю цифру.
- Хвилинка – цікавинка
– Число «7» вважалося священним в усі часи, а ще магічним. Тиждень складається із семи днів, на небі тоді було відомо 7 планет, у яскравому вбранні веселки виграють 7 кольорів, азбука музики також має 7 нот.
Від індусів поширився звичай дарувати на щастя 7 слоненят. Великий піст у християн триває рівно 7 тижнів, у книзі книг – Біблії зустрічаємо 7 ангелів, 7 років статків, 7 років голоду.
Найвідомішим символічним памʼятником цьому числу залишається 7 чудес світу: піраміди, висячі сади Семираміди, храм грецької богині Афродіти, 14 метрова статуя Зевса, гробниця царя Мавсола, Колосс Родоський, Олександрійський маяк.
- Математичний диктант ( другий замок знято)
- Перший доданок – Другий – 5. Запиши суму.
- Зменшуване – 5. Від’ємник – 4. Запиши різницю.
- Я задумала число, збільшила його на 1 і отримала 6. Яке число я задумала ?
- ( 6 – 1 = 5)
- На скільки 5 більше 4? ( 5 – 4 = 1)
- Запишіть найбільше одноцифрове число ( 9)
- Запишіть найменше двоцифрове число (10)
- Повторення складу числа 7 ( третій замок відчинено).
ІV. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником ст.77
1) Завдання №3 ст.77
Порівняй вирази, прочитай вирази по-різному.
2) Робота над задачею №2.
- Читання задачі.
- Аналіз задачі
- Скільки копійок було у Михайлика ?( 7 к.)
- Скільки копійок у Артема? (9 к.)
- Які монети могли бути у Михайлика ? (учні викладають відповідні монети на дошці)
5+2; 2+2+2+1; 1+1+1+1+1+1+1
- Які монети могли бути у Артема ?(9к.)
5+2+2
2+2+2+2+1
1+1+1+1+1+1+1+1+1
- У кого грошей більше? ( У Артема) На скільки?
- Розв’язання задачі :
9-7=2(к)
Відповідь: на 2 к більше
- Фізкультхвилинка
- Робота з геометричним матеріалом
- З яких геометричних фігур складено малюнок?
- Задачі з логічним навантаженням
Уважним бути не зітхати,
Будем пильність розвивати.
- У дитячому садку гралося 10 дітей. Няня принесла десяток яблук. Чи вистачить всім яблук?
- На подвір’ї ходили гуси. Всього у них було 8 лап. Скільки гусей ходили на подвір’ї ( 4).
- Мама дала доньці 3 помідора, 2 огірка і 4 яблука. Скільки всього овочів дала мама доньці ? ( 3+2=5)
- Самостійна робота
Ст. 77 №1 ( 1,2 стовпчик із коментуванням), 3,4 – самостійно.
V. ПІДСУМОК УРОКУ
Останній замок ми відкрили.
Принцесу Математику звільнили.
Вона вам дуже вдячна.
Трудились сьогодні ви до сьомого поту.
І дістали нагороду за свою роботу.
Любов Петрівна, спасибі за змістовий урок. Вважаю, учням було дуже цікаво визволяти принцесу Математики. Дійсно, у процесі проведення ігор у багатьох учнів підвищується інтерес до навчального предмету. Навіть пасивні діти хочуть вступити в гру. Ігри привчають до колективних форм роботи. Вважаю, мета уроку була досягнена.
З метою активізації навчальної діяльності учнів вчитель проводить урок у формі гри. Щоб визволити принцесу Математику діти із задоволенням виконують завдання. У належній формі проведена фізкультхвилинка де діти дізнаються цікаві дані про число 7. Проводиться робота з геометричним матеріалом. Для розвитку логічного мислення дібрані задачі.