Конспект уроку математики 3 клас Вправи і задачі на закріплення таблиць множення та ділення. Розв’язування задач.
Автор: Вчитель початкових класів Панченко Оксана Олександрівна
У жовтні в рамках виконання Угоди про співробітництво між Луганською, Львівською та Тернопільською областями відбувся обмін вчителями за проектом «Змінимо країну разом!», в якому я пбрала участь.Проект мав на меті проект не лише допомогти вчителям у підвищенні кваліфікації педагогів, а й вплинути на налагодження стосунків між громадянами з різних регіонів країни. Урок-подорож був провелений для дітей Сокальської школи Львівської області. Мета якого, познайомити дітей з мальовничими краєвидами Луганського краю; розвивати інтерес до різних куточків Батьківщини; виховувати дружнє ставлення до рідного народу.
Тема. Вправи і задачі на закріплення таблиць множення та ділення. Розв’язування задач.
Мета. Закріпити знання таблиць множення ; вміння розв’язувати задачі , рівняння; розвивати вміння використовувати таблиці під час розв’язування прикладів і задач; познайомити дітей з мальовничими краєвидами Луганського краю; розвивати інтерес до різних куточків Батьківщини; виховувати дружнє ставлення до рідного народу. формувати в учнів математичної компетентності на рівні, достатньому для забезпечення життєдіяльності в сучасному світі.
Обладнання: презентація, потяг іграшковий; український прапорець; бейджики з малюнками конвалії і воронця, усміхайлики
Тип уроку: закріплення знань.
Хід уроку
І Організаційна частина
-Добрий день , мої любі друзі. Дуже хочу щоб наш урок був вдалим.
Закрийте очі . Подумки побажайте своїм однокласникам, собі , мені успіхів.
Уявіть себе сонечком . відкрийте оченятка і привітайте всіх !.
- Посміхнуся сонечку, здрастуй золоте.
- Посміхнуся квіточці, хай собі цвіте.
- Посміхнуся дощику, лий , мов із відра.
- Друзям усміхнуся- зичу вам добра.
ІІ. Оголошення теми і мети.
Сьогодні на уроці ми закріпимо вивчений матеріал.
Доведемо що ми розумні і кмітливі діти, які люблять Україну і навчатимуться добре, аби згодом принести користь своїй державі і прославити її науковими здобутками.
Заняття наше буде незвичайним: ми вирушаємо у подорож.
Для подорожі нам потрібно зібрати речі.
Всі готові подорожувати?
А чи всі виконали домашнє завдання. ? (так)
Тож мерщій збирати речі!
1 Перевірка домашнього завдання
Назвіть предмети , які ви візьмете з собою в подорож.
№271
Х*8=56 х+8=56
Х=7 х=48
Х:8=6 х-8=6
Х=48 х=14
24:х=8 24-х=8
Х=3 х=16
- №272 задача
Зачитайте відповідь задачі
Хто вважає відповідь правильною підніміть руки.
IIІ. Основна частина.
1.Актуалізація
Куди саме ми вирушимо, дізнаємось розв’язавши приклади.
А) Усний рахунок
Гра «Шифрувальник»
45 | 40 | 8 | 2 | 3 | 12 | 49 |
и | г | а | у | н | Л | щ |
1) 2*6=12
2) 18:9=2
3) 5*8=40
4) 48:6=8
5) 12:4=3
6) 7*7 =49
7) 9*5= 45
8) 24:8=3
9) 56:7=8
Б) Каліграфічна хвилинка
1795 1882
Цікаво вам що означають ці числа?.
Це не просто цифри, це чотиризначні числа які означають коли засноване місто Луганськ (1795) і коли місто отримало свій статус (1882)
Засноване | 1795 |
Статус міста | з 1882 року |
В) Фізкульт хвилинка
Ми до місця призначення будемо добиратися потягом.
Та ж сідаємо в потяг і в путь.
Їде поїзд: ту-ту-ту
Їде поїзд по мосту
Я малий та я росту
До сонечка в висоту
Руку вліво, руку вправо
Роблять дітки наші вправи.
Працювали і стомились,
Відпочили і вмостились.
В кожному районі ми з вами отримуватимемо завдання.
Виконане правильно завдання дає право рухатися далі.
За кожну правильну відповідь ви отримаєте кружечок з гербом Луганщини
Перша зупинка «Троїцький район»
Мозковий штурм
1.Як знайти периметр ? (Всі сторони додати)
- Скільки см в 1 дм ( 10см)
- Скільки дм в 1 м (10 дм)
- Яку фігуру називають п’ятикутником? (В якої 5 сторін,5 вершин ,5 кутів)
- Назвіть компоненти при додаванні (доданок, доданок, сума)
6 Назвіть компоненти при діленні (Ділене , дільник , частка)
7.Як знайти невідоме зменшуване (до різниці додати від’ємник)
- Як знайти не відомий дільник (ділене поділити на частку)
- Що означає знайти суму.
10 що означає знайти різницю
11.знайти добуток означає (помножити)
12 знайти частку означає… (поділити
Друга зупинка « Сватівський район»
Математичний диктант . Робота в парах.
1) Суму чисел 12і18 поділити на 6 ((12+18):6 =5)
2) Різницю чисел 100 і 52 поділити на 6. ( (100-52):6=8)
3) Знайти суму добутків 5і8 та 6і6 (5*8+6*6=76)
4) Знайти добуток числа 6та різниці 17 і 9 (6* (17-9)= 48)
5) число 8зменшити у 2рази і збільшити на 10 (8:2+10 =14)
Взаємоперевірка
Третя зупинка«Білокуракинський район»
Розв’язування задачі №274 (Біля дошки 1 учень)
- Читання умови
- Про що говориться в задачі
- Скільки кг слив було в 7 ящиках
- Чи відомо скільки слив в 3 ящиках?
- Яке запитання в задачі?
- Чи можемо ми знайти скільки було слив у 3 ящиках?
- Чому?
- Який це тип задачі? (зведення до одиниці)
- Оберіть з поданих варіантів коротку умову, яка відповідає нашій задачі.
7ящ. – 42 кг
3 ящ. – ? кг
- 42:7= 6(кг) – слив в 1 ящ;
- 6*3=18(кг) –слив в 3 ящ
Вираз 42:7*3 =18кг слив в трьох ящиках
Відповідь18кг слив в трьох ящиках
Четверта зупинка «Марківський район»
Марківська цибуля – переможець міжнародних виставок у Парижі.
Марківський сирзавод отримав золоту медаль «Кращий товаровиробник України» Міжнародної виставки
«Агро2016», яка відбулася в Києві.
Робітники марківського сирзаводу пропонують вам задачу для самостійної роботи.
Самостійна робота
Задача У 7 ящиків розклали порівну 42 кг сиру. Скільки потрібно таких ящиків, щоб розкласти 18 кг сиру
Порівняйте задачі.
Що ви можете про них сказати?
П’ята зупинка «Новопсковський район»
Фізкультхвилинка
Пальчикова гімнастика
-покажіть овал
-покажіть тупий кут
-покажіть трикутник
-покажіть гострий кут
– покажіть чотирикутник
-покжіть прямий кут
Шоста зупинка «Кремінський район»
Гра «Спостережливе око»
Назви всі чотирикутники
(АDCI IBDM BICD …………….)
Сьома зупинка «Старобільський район»
. Рівняння
3 учня біля дошки
Х*2=12 Х=12:2 Х=6 | 15+х=40 Х=40-15 Х=25 | Х:4=8 Х=8*4 Х=32 |
Восьма зупинка «Міловський район»
Славиться цей район своїм заповідником
Стрільцівський степ відомий як місце оселення великої колонії реліктового виду тварин — байбака європейського. Крім того, тут водяться ховрах крапчастий, хом’як звичайний, тушканчик, лисиця, їжак звичайний, їжак вухатий, тхір степовий; трапляються ласка, горностай, перев’язка звичайна. З птахів багато жайворонків, чисельна куріпка сіра, трапляються перепел, лунь степовий, боривітер, кібчик, сова болотяна, сова вухата, дуже рідко — стрепет, дрофа (на прольоті).
№276
Дефіренційоване завдання
Конваліі -І стовпчик Воронці -ІІ стовпчик
Який з цих прикладів розв’язати не можливо?
Чому?
Дев’ята зупинка «Біловодський район»
Задачки цікавинки
1.знайдіть числа, які одночасно діляться іна2 і на 3
- Мірошник прийшов на млин. В кожному кутку він побачив по 3 мішки, на кожному мішку по 2коти. Чи багато ніг було на млині (2, інші- лапи)
ІV Підсумок уроку
Рефлексія
З ким із цих усміхайликів на даний момент ви можете порівняти себе.
Який настрій у вас .?
Чи сподобався вам урок?
Що нового дізналися?
Оцінювання.
За кожну правильну відповідь ви отримали кружечки з гербом Луганської області
Порахуйте їх
Кожен кружечок вартує 2 бали., то ж ви самі можете оцінити свою роботу на уроці
Презентація до уроку
Оксано Олександрівно, я думаю, що Вам вдалося.зацікавити учнів Львівщини цікавими куточками Луганщини, сприяти налагодженню дружніх відносин між регіонами України. Ви вдало поєднали свою розповідь з уроком математики. Презентація доповнює емоційний настрій уроку. Учні, думаю, отримали тільки позитивні почуття. Дякую Вам за Вашу добру місію.
Оксана Олександрівна, з задоволенням ознайомилася з Вашим уроком. Що сказати, чудове поєднання математики з краєзнавством. Вважаю цілком доцільним учителям на уроках математики використовувати задачі, які пов’язані зі знайомими учням предметами і явищами, мешканцями свого села, міста, назвами вулиць, річок, їх історичними місцями. Бо завдання учителя — відкрити перед вихованцем всі джерела, якими живиться велике почуття любові до батьківщини.
Цікаві передумови створення уроку. Ви, Оксано Олександрівно, сама спочатку побувала в далекій подорожі з Луганщини у Львівську область. Похвально те, що на уроці математики Ви так вдало досягли виховної мети уроку, познайомивши учнів 3 класу з своєю рідною областю. Розробка хороша, цікава, насичена новими для дітей відомостями про Луганський край. Дякую Вам за творчість!
Цікава задумка поєднати математику зі знайомством з Луганським краєм. Впродовж всього уроку діти розвивають не тільки своє логічне мислення, не тільки формують математичну компетентність, а й розкривають для себе нову Україну, бачуть красу різних куточків Батьківщини. Для виховання толератності та доброзичливого ставлення така робота дійсно потрібна.
Вражає творчість вчителя, яка так вдало поєднала вивчення математики з вивченням рідного краю! Урок різноманітний, цікавий, насичений і неповторний! Існує багато способів для підвищення пізнавальної творчої активності учнів, інтересу, один з них – нестандартний урок, а саме урок – подорож, який використала Оксана Олександрівна. Сподобалося все, а особливо позитивні психологічні елементи: на початку уроку, пальчикова гімнастика та рефлексія. Дякую за творчу роботу!
Цікава форма проведення уроку, змушує дітей думати і міркувати. Подорож на уроках математики діти дуже люблять. Все чітко та послідовно і нічого зайвого. Дуже цікава і яскрава презентація до уроку.
Я вважаю цей урок ефективним,сучасним, бо на ньому забезпечується оптимальний зв’язок усього комплексу навчально-виховних цілей, звязок з життям. Увага і мислення учнів концентруються на основних ідеях і поняттях теми, що вивчається. Але всі вони не будуть здійснені без творчого ставлення вчителя до організації навчання, без його майстерності. Саме такі уроки і стимулюють розумову діяльність учнів та їх пізнавальний інтерес.