Конспект уроку математики 3 клас Вправи і задачі на закріплення таблиць множення та ділення. Розв’язування задач.

Автор: Вчитель початкових класів Панченко Оксана Олександрівна

Screenshot_41У жовтні в рамках виконання Угоди про співробітництво між Луганською, Львівською та Тернопільською областями відбувся обмін вчителями за проектом «Змінимо країну разом!», в якому я пбрала участь.Проект мав на меті проект не лише допомогти вчителям у підвищенні кваліфікації педагогів, а й вплинути на налагодження стосунків між громадянами з різних регіонів країни. Урок-подорож був провелений для дітей Сокальської школи Львівської області. Мета якого, познайомити дітей з мальовничими краєвидами Луганського краю; розвивати інтерес до різних куточків Батьківщини; виховувати дружнє ставлення до рідного народу.


 

Тема. Вправи і задачі на закріплення таблиць множення та ділення. Розв’язування задач.

Мета. Закріпити знання таблиць множення ; вміння розв’язувати задачі , рівняння; розвивати  вміння використовувати таблиці  під час розв’язування прикладів і задач; познайомити дітей з мальовничими краєвидами Луганського краю; розвивати інтерес до різних куточків Батьківщини; виховувати дружнє ставлення до рідного народу. формувати в учнів математичної компетентності на рівні, достатньому для забезпечення життєдіяльності в сучасному світі.

Обладнання: презентація, потяг іграшковий; український прапорець; бейджики з малюнками конвалії і воронця,  усміхайлики

Тип уроку: закріплення знань.

Хід уроку

І Організаційна частина

-Добрий день , мої любі друзі.  Дуже хочу щоб наш урок був вдалим.

Закрийте очі . Подумки побажайте своїм однокласникам, собі , мені успіхів.

Уявіть себе сонечком . відкрийте оченятка і  привітайте всіх !.

  • Посміхнуся сонечку, здрастуй золоте.
  • Посміхнуся квіточці, хай собі цвіте.
  • Посміхнуся дощику, лий , мов із відра.
  • Друзям усміхнуся- зичу вам добра.

ІІ. Оголошення теми і мети.

Сьогодні на уроці  ми закріпимо вивчений матеріал.

Доведемо що ми розумні і кмітливі діти, які люблять Україну і навчатимуться добре, аби згодом принести користь своїй державі і прославити її науковими здобутками.

Заняття наше буде незвичайним: ми  вирушаємо у подорож.

Для подорожі нам потрібно зібрати речі.

Всі готові подорожувати?

А чи всі виконали домашнє завдання. ? (так)

Тож мерщій збирати речі!

1 Перевірка домашнього завдання

Назвіть предмети , які ви візьмете з собою в подорож.

 

№271

Х*8=56                             х+8=56

Х=7                                   х=48

 

Х:8=6                                х-8=6

Х=48                                 х=14

 

24:х=8                                24-х=8

Х=3                                    х=16

  1. №272 задача

Зачитайте відповідь задачі

Хто вважає відповідь правильною підніміть руки.

IIІ. Основна частина.

1.Актуалізація

Куди саме ми вирушимо, дізнаємось розв’язавши приклади.

А) Усний рахунок

Гра «Шифрувальник»

45 40 8 2 3 12 49
и г а у н Л щ

1) 2*6=12

2) 18:9=2

3) 5*8=40

4) 48:6=8

5) 12:4=3

6) 7*7 =49

7) 9*5= 45

8) 24:8=3

9) 56:7=8

Б) Каліграфічна хвилинка

1795  1882

Цікаво вам що означають ці числа?.

Це не просто цифри, це чотиризначні числа які означають коли засноване місто Луганськ (1795) і коли місто отримало свій статус (1882)

Засноване 1795
Статус міста з 1882 року

В) Фізкульт хвилинка

Ми до місця призначення будемо добиратися потягом.

Та ж сідаємо в потяг і в путь.

Їде поїзд: ту-ту-ту

Їде поїзд по мосту

Я малий та я росту

До сонечка в висоту

Руку вліво, руку вправо
Роблять дітки наші вправи.

Працювали і стомились,

Відпочили і вмостились.

В кожному районі ми з вами отримуватимемо завдання.

Виконане правильно завдання дає право рухатися далі.

За кожну правильну відповідь ви отримаєте кружечок з гербом Луганщини

Перша зупинка «Троїцький район»

 Мозковий штурм

1.Як знайти периметр ? (Всі сторони додати)

  1. Скільки см в 1 дм ( 10см)
  2. Скільки дм в 1 м (10 дм)
  3. Яку фігуру називають п’ятикутником? (В якої 5 сторін,5 вершин ,5 кутів)
  4. Назвіть компоненти при додаванні (доданок, доданок, сума)

6 Назвіть компоненти при діленні (Ділене , дільник , частка)

7.Як знайти невідоме зменшуване (до різниці додати від’ємник)

  1. Як знайти не відомий дільник (ділене поділити на частку)
  2. Що означає знайти суму.

10 що означає знайти різницю

11.знайти добуток означає (помножити)

12 знайти частку означає… (поділити

Друга зупинка « Сватівський район»

Математичний диктант . Робота в парах.

1) Суму чисел 12і18 поділити на 6 ((12+18):6 =5)

2) Різницю чисел 100 і 52 поділити на 6. ( (100-52):6=8)

3) Знайти суму добутків 5і8 та 6і6 (5*8+6*6=76)

4) Знайти добуток числа 6та різниці 17 і 9  (6* (17-9)= 48)

5) число 8зменшити у 2рази і збільшити на 10  (8:2+10 =14)

Взаємоперевірка

Третя зупинка«Білокуракинський  район»

 

 Розв’язування задачі №274 (Біля дошки 1 учень)

  • Читання умови
  • Про що говориться в задачі
  • Скільки кг слив було в 7 ящиках
  • Чи відомо скільки слив в 3 ящиках?
  • Яке запитання в задачі?
  • Чи можемо ми знайти скільки було слив у 3 ящиках?
  • Чому?
  • Який це тип задачі? (зведення до одиниці)
  • Оберіть з поданих варіантів коротку умову, яка відповідає нашій задачі.

7ящ. – 42 кг

3 ящ. –  ? кг

  • 42:7= 6(кг) – слив в 1 ящ;
  • 6*3=18(кг) –слив в 3 ящ

Вираз 42:7*3 =18кг слив в трьох ящиках

Відповідь18кг слив в трьох ящиках

Четверта зупинка «Марківський район»

Марківська цибуля – переможець міжнародних виставок у Парижі.

Марківський сирзавод отримав золоту медаль «Кращий товаровиробник України» Міжнародної виставки

«Агро2016», яка відбулася в Києві.

Робітники марківського сирзаводу пропонують вам задачу для самостійної роботи.

Самостійна робота

Задача У 7 ящиків розклали порівну 42 кг сиру. Скільки потрібно таких ящиків, щоб розкласти 18 кг сиру

Порівняйте задачі.

Що ви можете про них сказати?

П’ята зупинка  «Новопсковський район»

Фізкультхвилинка

Пальчикова гімнастика

-покажіть овал

-покажіть тупий кут

-покажіть трикутник

-покажіть гострий кут

– покажіть чотирикутник

-покжіть прямий кут

Шоста зупинка «Кремінський район» 

Гра «Спостережливе око»

Назви всі чотирикутники

DCI  IBDM BICD …………….)

Сьома зупинка «Старобільський район»

 . Рівняння

3 учня  біля дошки

Х*2=12

Х=12:2

Х=6

15+х=40

Х=40-15

Х=25

Х:4=8

Х=8*4

Х=32

Восьма зупинка «Міловський район»

Славиться цей район своїм заповідником

Стрільцівський степ відомий як місце оселення великої колонії реліктового виду тварин — байбака європейського. Крім того, тут водяться ховрах крапчастий, хом’як звичайний, тушканчик, лисиця, їжак звичайний, їжак вухатий, тхір степовий; трапляються ласка, горностай, перев’язка звичайна. З птахів багато жайворонків, чисельна куріпка сіра, трапляються перепел, лунь степовий, боривітер, кібчик, сова болотяна, сова вухата, дуже рідко — стрепет, дрофа (на прольоті).

№276

Дефіренційоване завдання

Конваліі -І стовпчик                                          Воронці -ІІ стовпчик 

Який з цих прикладів розв’язати не можливо?

Чому?

Дев’ята зупинка «Біловодський район»

 Задачки цікавинки

1.знайдіть числа, які одночасно діляться іна2 і на 3

  1. Мірошник прийшов на млин. В кожному кутку він побачив по 3 мішки, на кожному мішку по 2коти. Чи багато ніг було на млині (2, інші- лапи)

ІV Підсумок уроку

Рефлексія

З ким із цих  усміхайликів на даний момент ви можете порівняти себе.

Який настрій у вас .?

Чи сподобався вам урок?

Що нового дізналися?

Оцінювання.

За кожну правильну відповідь ви отримали кружечки з гербом Луганської області

Порахуйте їх

Кожен кружечок вартує 2 бали., то ж ви самі можете оцінити свою роботу на уроці

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 коментарів

  1. Оксано Олександрівно, я думаю, що Вам вдалося.зацікавити учнів Львівщини цікавими куточками Луганщини, сприяти налагодженню дружніх відносин між регіонами України. Ви вдало поєднали свою розповідь з уроком математики. Презентація доповнює емоційний настрій уроку. Учні, думаю, отримали тільки позитивні почуття. Дякую Вам за Вашу добру місію.

  2. Оксана Олександрівна, з задоволенням ознайомилася з Вашим уроком. Що сказати, чудове поєднання математики з краєзнавством. Вважаю цілком доцільним учителям на уроках математики використовувати задачі, які пов’язані зі знайомими учням предметами і явищами, мешканцями свого села, міста, назвами вулиць, річок, їх історичними місцями. Бо завдання учителя — відкрити перед вихованцем всі джерела, якими живиться велике почуття любові до батьківщини.

  3. Цікаві передумови створення уроку. Ви, Оксано Олександрівно, сама спочатку побувала в далекій подорожі з Луганщини у Львівську область. Похвально те, що на уроці математики Ви так вдало досягли виховної мети уроку, познайомивши учнів 3 класу з своєю рідною областю. Розробка хороша, цікава, насичена новими для дітей відомостями про Луганський край. Дякую Вам за творчість!

  4. Цікава задумка поєднати математику зі знайомством з Луганським краєм. Впродовж всього уроку діти розвивають не тільки своє логічне мислення, не тільки формують математичну компетентність, а й розкривають для себе нову Україну, бачуть красу різних куточків Батьківщини. Для виховання толератності та доброзичливого ставлення така робота дійсно потрібна.

  5. Вражає творчість вчителя, яка так вдало поєднала вивчення математики з вивченням рідного краю! Урок різноманітний, цікавий, насичений і неповторний! Існує багато способів для підвищення пізнавальної творчої активності учнів, інтересу, один з них – нестандартний урок, а саме урок – подорож, який використала Оксана Олександрівна. Сподобалося все, а особливо позитивні психологічні елементи: на початку уроку, пальчикова гімнастика та рефлексія. Дякую за творчу роботу!

  6. Цікава форма проведення уроку, змушує дітей думати і міркувати. Подорож на уроках математики діти дуже люблять. Все чітко та послідовно і нічого зайвого. Дуже цікава і яскрава презентація до уроку.

  7. Я вважаю цей урок ефективним,сучасним, бо на ньому забезпечується оптимальний зв’язок усього комплексу навчально-виховних цілей, звязок з життям. Увага і мислення учнів концентруються на основних ідеях і поняттях теми, що вивчається. Але всі вони не будуть здійснені без творчого ставлення вчителя до організації навчання, без його майстерності. Саме такі уроки і стимулюють розумову діяльність учнів та їх пізнавальний інтерес.