Конспект уроку математики 3 клас. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток.
Автор: вчитель початкових класів Скиба Тетяна Павлівна
Мета даного уроку:формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток. Закріпити знання таблиці ділення на 8. Розвивати логічне мислення. Виховувати інтерес до вивчення національних традицій українського народу.
Тема. Вправи і задачі на засвоєння таблиці ділення на 8. Задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток.
Мета. Формувати вміння розв’язувати задачі на різницеве порівняння двох добутків і двох часток. Закріпити знання таблиці ділення на 8. Розвивати логічне мислення. Виховувати інтерес до вивчення національних традицій українського народу.
Обладнання. Карта подорожі, квіточки з відповідями для прикладів, лялька в українському костюмі, корзиночка з квітами, картки з задачами, вишиванки.
Хід уроку
Вчитель. Діти, сьогодні у нас незвичайний урок. Ми з вами вирушаємо в подорож разом з Оксанкою. Вона, як і ви, маленька дівчинка. Але одягнена вона незвично для нашого часу.
– В що одягнена Оксанка? (В український костюм).
– Чого не вистачає в її одязі? (Українського віночка). Подорожувати нам прийдеться лісом.
І станція «Лісова галявина» (усний рахунок)
Вчитель. Як ви знаєте на лісовій галявині ростуть різні квіти. Ми з вами «назбираємо» квітів і «сплетемо» віночок для Оксанки.
Гра «Український віночок»
На дошці по колу записані приклади. Внизу кола прикріплені стрічки. На дошці, за допомогою магнітів, прикріплені квіти. В центрі кожної квітки записані відповіді до одного з прикладів.
Діти розв’язують приклади. Беруть квіточку з відповіддю і «вплітають у віночок» (прикріплюють на колі з прикладами).
Оксанка теж назбирала квітів у корзинку. Вона дарує квіточки дітям за правильно розв’язані приклади.
IIстанція «Чомучок».
- Каліграфічна хвилинка.
Пимьмо цифри 8. Перед тим, як відкрити зошит, діти промовляють вірш.
Зошит свій я відкриваю,
Навскоси його кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно не зігнусь.
Буду я писати гарно.
До роботи я берусь.
- Самостійна робота (№ 529).
8*2-8:4- 64-24:8 = 56:8 + 64:8= 32-24 + 64:8 = 36- 16:8= 8-9-(42-7) =
Взаємоперевірка робіт. Правильні відповіді записані на закритій дошці. За роботу, виконану без помилок, Оксанка дає квіточки.
ІІІ станція «Задачкіно».
Задачі на картках роздаються всім учням.
Задача на різницеве порівняння двох добутків.
Діти збирали квіти. 3-й клас зібрав 8 букетів по 5 квіток, а 2-й клас – 4 букети по 7 квіток. Який клас зібрав більше квітів і на скільки?
(Фронтальна робота над задачею).
Зупинка «Поіграйкіно».
Фізкультхвилинка. Українська народна гра «Подоляночка». Діти співають пісню і виконують рухи.
Десь тут була Подоляночка,
Десь тут була молодесенька.
Тут вона впала, до землі припала.
Личко не вмивала, бо води не мала.
Ой встань, ой встань, Подоляночко,
обмий личко як ту скляночку.
Візьмися в боки за свої скоки.
Підскоч до Дунаю, бери дівча скраю.
Задачі на картках роздаються всім учням. Задача на різницеве порівняння двох часток.
Матуся для вишивання сорочки купила на 72 грн. 8 пучечків червоних ниток і на 28 грн. 4 пучечки синіх ниток. Що дорожче пучечок червоних чи синіх ниток і на скільки?
(Цю задачу діти розв’язують самостійно). (За правильно розв’язану задачу Оксанка дає по дві квіточки )
IV станція «Майстерня вишивальниць».
Вчитель. Діти, ми потрапили до майстерні вишивальниць. Зараз це ремесло забуте, Але багато жінок і дівчаток нашого села вміють вишивати. У нашій школі працює гурток «Вишиванка. Його керівник – Єманова Ніна Павлівна. Це бібліотекар сільської бібліотеки. Роботи гуртківців виставлялися на шкільних, районних і навіть обласних виставках декоративно-прикладного мистецтва. Роботи наших випускниць Скиби Л. та Сивокінь Л. нагороджені дипломами обласної виставки декоративно-прикладного мистецтва.
Робота в парах.
Діти сідають по двоє. Оксанка роздає вишиванки.
– З яких геометричних фігур складається орнамент?
– Виміряйте довжину сторін однієї з фігур і визначте її периметр.
- Домашнє завдання.
Придумати і розв’язати завдання, подібні до тих, що розв’язували на уроці.
VІ. Підсумок уроку.
Вправа «Закінч речення»
Сьогодні на уроці я навчився (навчилася)….
Сьогодні на уроці мені найбільше сподобалося …
Сьогодні на уроці я працював …
Учителька добре описала види роботи, але це не головне. Урок математики повинен бути насичений числами, виразами, фігурами. Гарно здійснюєтьне національне виховання, але це більше підходить до виховного заходу. Виховної мети вчителька досягла. Над формуванням математичних знань і вмінь треба ще попрацювати.
Трохи не зрозуміла структура уроку.На уроці не вистачає ще видів роботи.В кінці уроку вчитель ніяк не оцінив учнів(їх в класі тільки 5)можно було кожного оцінити.Якщо це 1 семестр вербально,якщо 2 семестр поставити оцінку(провести самостійну роботу)
На уроці математики патріотичне виховання здійснюється за рахунок розширення змісту освіти, доцільних методів і форм навчання, використання сприятливих виховних ситуацій, а також особистості самого вчителя. Мені дуже сподобалася ця ідея з віночком для Оксани. І цікаво, і корисно. Все це сприятиме підвищенню ефективності навчання.