Конспект уроку навчання грамоти 1 клас, (письмо).
Автор: вчитель початкових класів Мякенко Любов Петрівна
ЗАКІРІПЛЕННЯ ВМІНЬ ПИСАТИ ВИВЧЕНІ БУКВИ.
ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ З’ЄДНАННЯ З ІНШИМИ
БУКВАМИ. СПИСУВАННЯ З РУКОПИСНОГО ТА
ДРУКОВАНОГО ТЕКСТІВ. (за підручником Захарійчук М.Д.)
ТЕМА: закріплення вмінь писати вивчені букви. Повторення правил з’єднання
вивчених букв. Списування тексту, поданого рукописним та друкованим
шрифтом.
МЕТА: закріпити написання вивчених букв, складів, слів із ними, з’єднання із вивченими буквами; вдосконалювати навички звуко-буквеного аналізу слів; формувати вміння писати під диктовку та списувати з друкованого тексту; розвивати зв’язне мовлення, граматичну пильність, виховувати старанність у роботі.
ОБЛАДНАННЯ: плакат «Пиши правильно», малюнок Незнайки, звукові моделі слів, картки складів.
ТИП УРОКУ: урок закріплення знань.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Всі за парти ми сідаємо.
До роботи приступаємо.
Щоб помилок уникати,
Треба пильність розвивати.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- У казковій країні букв усі мають якісь таланти. Букви пропонують нам випробування, закликають бути уважними і старанними.
Я Незнайка щойно стріла.
Про урок наш розповіла.
Ну, а він вітання нам передав
Без помилок завдання зробити прохав.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
- Диктант вивчених букв
- Яку букву нагадує гарбуз ? – (Б)
- З якої букви змайстрували гірку в цирку – (Л)
- Яка буква схопила на пів бублика ? – (С)
- Схожа на дім ? – (Д)
- Яка буква має схожість із цифрою? – (З)
- Яка буква не може обійтись без парасолі ? – (Т)
- На яку букву схожий равлик ? – (Р)
- Схожа на шию гусака ? – (Г)
- Цю букву боявся горобчик – (У)
- Словниковий диктант
- А ще Незнайко нам загадки приготував. Треба їх відгадати, а слова – відгадки записати.
Який же це майстер на вікна наніс
Такі візерунки й щипнув нас за ніс? ( Мороз)
Невеличкі дві хатинки,
В них м’які і теплі стінки.
По п’ять братиків малих
Прожива в хатинках тих. ( Рукавички)
На голову тітка біла
Казанок, погляньте, вділа.
І з мітлою в ранню пору
Стоїть собі серед двору. ( Сніговик)
Завдання:
- Подані слова – відгадки поділіть на склади ( з коментуванням)
- Голосні букви підкресліть однією рискою, а приголосні – двома.
- Фізкультхвилинка
- Гра «Дід Буквоїд»
Ось завдання вам , малята,
Букву правильно вписати.
- БУРУЛ.КА СА.КИ КОВЗ.НИ
- Розвиток зв’язного мовлення
- У якій порі року живуть ці слова?
- Які слова ти ще можеш придумати?
- Як ти любиш відпочивати взимку?
- Гра «Модельєр»
Ось завдання вам малята!
Що за слово? Відгадайте.
О – О – О – = О – О
- Розминка для очей
- Гра «Ланцюжки»
Ланцюжком склади додай.
Нові слова прочитай.
СО – МИ – ЛО – ВИ – НА
СУМ – КА – СА – ПА – СКА (Діти працюють в парі)
- Вправа «Незакінчене реченя»
Ти вивчаєш рідну мову,
Допиши потрібне слово.
( Робота за варіантами).
У лісі ______________. У саду ____________.
На сосні ___________ . У полі ____________ .
( Діти зачитують свої речення)
- Гра «Анаграми»
Місцями поміняй склади,
швидше з них слова склади.
Ге,бе,мот за,ка.гад
Та,га,зе до,га,ро.
- Гра «Слово в слові »
Чи зумієш, друже, ти
В слові ще слова знайти?
( Із букв слова рукавичка скласти інші слова: рука, рукав,кава,качка,ручка,кара.)
V. Підсумок уроку
- Ось і закінчився наш урок. Незнайко з нами теж гарно вчився. Він дякує вам за гарну роботу і старанність. Обіцяє, що ще прийде до нас із цікавими завданнями.
- Що вам сподобалося найбільше?
- Де відчували труднощі?
- Хто задоволений своєю роботою?
Урок змістовний,має чітку структуру,усі етапи уроку складають єдине ціле.Дякую!
Багато розвиваючих завдань, які, до речі, віршовані. Один вид завдань плавно переходить в інший. Адже, вони пов`язані однією темою. Учителька достатню кількість часу приділила самостійній роботі учнів. А чіткі, лаконічні віршовані завдання дають можливість школярам швидко перейти від одного виду роботи до іншого.