Конспект уроку позакласного читання для 2 класуна тему: “Мандрівка казковими стежинами”
Автор: вчитель початкових класів Деміх Віра Созонівна
Своїм другокласникам я подарувала, цікаву літературний урок “Мандрівка стежинами казок” .Своєрідний нестандартний урок позакласного читання дуже сподобався дітям і всім присутнім гостям. Мої маленькі лелечата відгадували, читали, рахували, займались теплотерапією, працювали в групах, створювали “Асоціативний кущ”.
Мета. Розвивати читацький інтерес до казок; виховувати прагнення до
добра і справедливості , любов до краси слова, доброзичливість, чуйність, по-
чуття гумору; створити атмосферу радості, взаєморозуміння і спокою.
Обладнання. Малюнки, казки, предмети з казок, презентація.
Хід уроку
Вступне слово вчителя.
Їх читають залюбки
І дорослі, й малюки.
Ви, напевно, здогадались?
Ну, звичайно ж, це … (казки).
В казках наших українських
Безліч різних є пригод.
А складав Їх рік за роком
Добрий, мудрий наш …( народ).
- Народні казки народилися в сиву давнину, їх передавали від покоління до
покоління. Вам розповідала народні казки ваша бабуся, а їй – її бабуся, а та почула їх від своєї бабусі. Саме у казках поєднується реальність і вигадка, справжнє життя і дива. Вони живуть поряд з нами з дитинства, зачаровують
красою рідного слова. Знаю, що ви дуже любите казки. Одну з них зараз ми опрацюємо.
Читання та обговорення укр. нар. Казки « У пригоді».
«Перлинка», с.29-30.
Вчитель.
У казці звірі мову мають,
Дерева розмовляють, мов живі.
Добро і правда завжди зло долають,
Тому і люблять казку всі!
-Отже, ми розпочинаємо захоплюючу гру «Мандрівка казковими стежина-
ми».
Перша стежина «Чи знаємо ми казки?» -1слайд
☺Кого першим зустрів Колобок? Зайця.
☺Хто з’їв Колобка? Лисиця.
☺Яке яйце знесла Курочка Ряба? Золоте.
☺Хто загубив рукавичку? Дід.
☺Хто першим знайшов рукавичку? Мишка.
☺Хто прогнав Козу – дерезу? Рак.
☺У чиїй хатці сховалася Коза- дереза? У Зайчиковій.
☺Чим Вовк ловив рибу? Хвостом.
Друга стежина «Хто загубив?»- 2 слайд
( Діти відгадують, з якої казки речі)
☻Рукавиця – «Рукавичка».
☻Яйце – «Курочка Ряба».
☻Горох – «Котигорошко».
☻Глечик – «Лисиця і Журавель».
☻Солома – «Солом’яний бичок».
☻Пір’їна – «Кривенька качечка».
Третя стежина «Ти знаєш цю казку?» – 3слайд
- Дівчинка, хоч і кривенька,
Роботяща, моторненька… («Кривенька качечка»).4 слайд
- Біжить котик рятувати,
В Лисиці Півника забрати… («Котик і Півник»).5 слайд
- Рак Кізочку ущипнув,
Зайцю хатку повернув… («Коза – дереза»).6 слайд
- Хто утік від баби з дідом,
Не сиділось на вікні? .. («Колобок»).7 слайд
- Хто це в човнику пливе
Й рибку матінці везе?.. («Івасик- Телесик»).8 слайд
- Що дідусь наш посадив,
Поливав, полов, ростив?.. («Ріпка»).9 слайд
Четверта стежина «Дбаємо про здоров’я» -10 слайд
Теплотерапія.
Кольоротерапія.
П’ята стежина «Казка – анаграма» -11 слайд
3 6 1 4 7 2 5 3 5 1 2 4 5 4 1 6 7 2 3
Л О К О К О С П А Р І К Б О К О К О Л
Шоста стежина «Сталось лихо» -12 слайд
Переплутались казки –
Все там стало навпаки.
Діти, зможете лиш ви
Їм усім допомогти!
‼ Йде дівчинка, в якої кошик з пиріжками, а на голові – жовта шапочка.
‼ Загубив Зайчик рукавичку.
‼ Колобок з’їв Лисичку.
‼ Прийшов Журавель в гості до Вовчика.
‼ Посадив дід цибулю, і виросла вона велика – превелика.
Всі герої знов щасливі
І говорять вам спасибі!!!
Ви кмітливими були,
Дуже їм допомогли.
Сьома стежина «Математична» -13 слайд
♀ Скільки Козенят з’їв Вовк? 6
♀ Скільки звірів помістилося в рукавичці? 7
♀ Скільки звірів зустрілося з Колобком? 4
♀ Скільки було лінивих мишенят? 2
♀ Скільки казок ви прочитали?
Восьма стежина. Вправа «Асоціативний кущ» -14 слайд
-Зараз, діти, необхідно скласти «асоціативний кущ» до слів лисичка, котик.
Зокрема, слід розповісти, які вони, що полюбляють, у яких казках ми їх зустрічаємо. Часу -2 хвилини. (Робота в парах).
Висновок .
З’єднайте прислів’я -15 слайд.
і скажіть, чого навчають нас казки?
Казки маленькі, … як на світі жить.
Казка вчить, … а розуму в них багато.
-Молодці, діти, Ви були дуже активними і показали, що знаєте та любите народну казку.
-Домашнім завданням буде підготувати свою улюблену казку.
Учні мандрують казковими стежинами, захоплюючись їх змістом, виконують цікаві завдання. Вчитель намагається створити сприятливу атмосферу для формування предметних компетентностей. Домашнє завдання спонукає учнів до самостійності.
Цікавий, нетрадиційний конспект уроку. Здається, відомі казки. А скільки цікавих вправ виконали учні!. Завдання стежин пізнавальні, творчі, виховуючі, відповідають віку дітей. Обов’язково окремі види роботи проведу зі своїми другокласниками. Нових Вам творчих здобутків!
Дуже добре та доцільно було використано інформаційні технології. На даний час – це найзручніший метод викладу нового матеріалу: діти сприймають матеріал, який викладає вчитель, а також паралельно закріплюють цю інформацію переглядом певної презентації.
Дійсно, ігрові технології – один з найефективніших засобів навчання. Вони створюють на уроці атмосферу активної зацікавленості, пожвавлюють процес засвоєння, закріплення й узагальнення знань, умінь і навичок, мають зазвичай прикладний характер, що сприяє розвитку основних життєвих компетентностей школярів. Вважаю, теплотерапію та кольоротерапію потрібно було детально описати, бо є запитання: “В чому вони полягають? Які це вправи?”.