Конспект уроку англійської мови у 5 класі “My friend’s working day. Sports”

Автор: Учитель англійської мови Носенко Ольга Олександрівна

Учитель англійської мови Носенко Ольга ОлександрівнаТема. Робочий день мого друга. Заняття спортом.

Мета. Тренувати учнів у вживанні лексики уроку в усному мовленні. Формувати навички пошуку детальної інформації при роботі з текстом. Виховувати цікавість та позитивне ставлення до вивчення англійської мови.

Обладнання. Підручник, „What’s Wrong?” (HO1), картки (HO2), „A Footballer’s Week” (HO3), таблиця до тексту (HO4).

Хід уроку

І. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення.

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

T: You will go on the topic „My Friend’s working Day. Going in for sports”.

By the end of the lesson you’ll be able to tell about your friend’s working day and improve your reading skills.

  1. Уведення в іншомовну атмосферу.

Запропонувати учням розглянути (HO1) і скласти правильно запитання з поданих слів.

(HO1)

What’s wrong?

The words are mixed. Please put them in right order.

e. g. do/what/play/you?

What do you play?

  1. do/When/play/you?
  2. you/Where/practice/do?
  3. How often/play/do/you?
  4. When/the team/does/practice?
  5. you/do/like/football/Why?
  6. is/the/When/next/game?
  7. What time/does/start/it?
  8. finish/it/does/When?
  9. he/does/play/How often?
  10. play/he/does/Where?

Склавши запитання, учні в парах перевіряють один одного, а потім відповідають на них.

ІІ. Основна частина уроку.

  1. Практикування учнів у вживанні дієслів у 3 особі однини у Рresent Simple у стверджувальних реченнях.
    • Робота з картками (HO2)
Tom (to play) tennis in the evening.
Ann (to read) a book about animals.
He (to go) to the cinema every Sunday.
She (to help) her mother about the house.
My father (to like) to work in the garden.
My sister (to come) back home at 3 o’clock.
Bill (to watch) TV in the evening.
Sam (to speak) English very good.
Tim (to do) morning exercises every day.
My brother (to get) up at 7 o’clock.
Vicky (to have) dinner at 3 o’clock.
Kate (to visit) her grandmother every week.
Ted (to go ) to school 5 days a week.
  • Виконати вправу:

(Скласти речення з дієсловами у 3 ос. одн.)

  • Закріплення вивченого.

(Доповнити речення і скласти розповідь. Якщо необхідна додаткова інформація, учень запитує її у однокласника)

  1. Практикування учнів у монологічних висловлюваннях.

(Запропонувати учням розповісти про робочий день свого друга.)

  1. Фізкультхвилинка.
  2. Подання тексту для читання.

„A Footballer’s Week”

  • Pre-reading activity. Виконання перед текстових вправ.

а) Запитати в учнів, який сьогодні день тижня, запропонувати назвати інші дні, що вони пам’ятають, написати їх на дошці.

б) Запропонувати учням пригадати, що особливого вони роблять     кожного дня.

  • While-reading activity. Виконання завдання під час читання тексту.

а) прочитати текст про футболіста і заповнити таблицю його діями кожного дня тижня (HO4).

(HO3)                                      A Footballer’s Week

Billy is a footballer. Every Saturday afternoon Billy plays football.

He is the goalkeeper for Manchester United. What does he do on his weekdays?

“Sunday and Monday are my weekend. On Sunday I go out with my friends. On Monday they go to work. I get up late and then I play golf in the afternoon.

From Tuesday to Friday I go to the club at 9 o’clock. The team practices in the morning.

On Tuesday the team doctor examines all the players.

On Wednesday the manager shows a video of Saturday’s match.

When we practice on Thursday, we meet with manager. In the afternoon he chooses the new team.

On Saturday I get up at 9 o’clock and have breakfast.

I go to the club at 1 o’clock and the match starts at 2 o’clock”.

Days of the week What does the footballer do?
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
  • Post-reading activity. Виконання після текстових комунікативних завдань.

а) Запропонувати учням відповісти на запитання:

Do you like football?

What is tour favourite team?

Who is the manager?

Who is your favourite player?

When do football clubs play matches in Ukraine?

б) Переказати текст про футболіста, користуючись таблицею.

  1. Контроль домашнього завдання.
  • Розповіді учнів „My working Day”.
  1. Робота з граматичними конструкціями.
    1. Поділити учнів на пари і запропонувати скласти речення за таблицею впр.53 стор.76. Запитати в учнів, як утворюється заперечна форма у Present Simple, і попросити порівняти їхні розповіді з впр.51 стор.75.
    2. Утворити заперечну форму до тверджень (HO). Учитель зачитує речення вголос, учні дають заперечну форму.

ІІІ. Заключна частина уроку.

  1. Домашнє завдання.

Розповісти про робочий день свого друга.

  1. Підведення підсумків уроку.

Оцінити роботу учнів.

Запитати про те, що зроблено на уроці.

T: What new information about your friend did you learn today?

Can you tell about your friend’s working day?

Do you remember that you must use –s (-es) when the subject is he, she, it in the Present Simple?

What new words did you learn today?

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Урок сподобався структурованістю і змістовністю. Текст для читання відпрацьовується всебічно, поглиблено, що, по суті, є кроком до підготовки до майбутнього ЗНО. Єдине зауваження. як на мій погляд: замість Warm up надана досить серйозна вправа, яка навряд чи може слугувати введенням в іншомовну атмосферу, оскільки одразу вимагає серйозної роботи. Дякую за публікацію.

  2. Як на мене, то дуже змістовний урок, величезна кількість чудових завдань, Ви молодці, якщо встигаєте стільки роботи виконати під час уроку. Напевне, у Вас учні із гарним рівнем знань.

  3. Урок добре структурований. Особливо вдало підібраний текст для читання та завдання до нього. Думаю, що він буде цікавий моїм учням. Дякую, що поділились розробкою.

  4. Дуже цікава розробка, а головне що йде ознайомлення з матеріалом, а потім його закріплення, практикування у говорінні, читанні. Гарна робота з картками, та групова робота)