Конспект уроку з читання для 4 класу на тему “Василь Сухомлинський оповідання “Усмішка”
Автор: вчитель початкових класів Савчук Ірина Володимирівна
Даний конспект уроку доцільно використовувати на уроках читання при вивчення творів Василя Сухомлинського.
Тема: Василь Сухомлинський «Усмішка».
Мета: актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника Василя Сухомлинського; формувати комунікативну,інформаційну, здоров’я збережувальну компетентність; виховувати в учнів взаємоповагу, доброзичливе ставлення до оточуючих .
Хід уроку.
І. Організація класу.
Тренінг «Настрій»
– Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте один одному посмішку. Усі ваші посмішки зібралися в такий прекрасний смайлик, який буде поряд з нами на протязі уроку.
ІІ. Мовна розминка
– Будь ласка розкажіть які Ви знаєте скоромовки? Молодці , отож я вам пропоную вивчити ще одну:
Ніс Сміхунчик сміху міх –
Сміх розсипався на сніг.
Роботу розпочнемо з перевірки домашнього завдання.
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
- Що Ви готували на сьогоднішній урок?
- Перевіримо Вашу готовність , виразно читає…, а всі готуєте питання за змістом.
- А хто із Вас підготував власний вірш про усмішку?Молодці , гарно виконали завдання із завданням.
- Отож , з гарним настроєм продовжуємо працювати.
IV. Повідомлення теми і мети уроку.
- На сьогоднішньому уроці ми опрацюємо прекрасний твір , який саме Ви дізнаєтесь розшифрувавши анаграму.
ішускма .( усмішка)
- То про , що на Вашу думку, Ми говоритимемо?(про усмішку)
- Чого Ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Який він буде?
- А Я від Вас очікую плідної праці , сподіваюся ,що Ви будете активними, дружніми, творчо працюватимете.
- Отож , Ми сьогодні ознайомимося з твором В.Сухомлинського «Усмішка», будем вчитися його виразно читати , відповідати на запитання , знаходити описи.
V. Опрацювання теми уроку.
– Що Ви знаєте про автора? Які оповідання Ви читали ?
– Інформаційне бюро підготувало інформацію про автора , то ж слухаємо уважно.
– А для того , щоб гарно працювати з текстом давайте попрацюємо з окремими словами.
- Словникова робота.
Гра «Ехо»( Я читаю Ви повторюєте)
Дибає ціпок
Оволодів тремтіла
Барвистий запитливо
Почимчикувала затьмарився
- Прочитайте мовчки , знайдіть незрозумілі слова.
- Знайдіть в першому стовпчику зайве слово?(барвистий)Чому?
- Знайдіть синоніми? Для чого вони використовуються?
- Первинне ознайомлення з текстом.
– З словами ми попрацювали , а зараз час попрацювати з текстом.
– Я виразно читаю , а Ваше завдання визначити головних героїв?
– Хто є головними героями тексту?
– А який жанр ? Чому доведіть свою думку? Дякую , молодці.
- Читання оповідання мовчки.
– А зараз прочитайте оповідання мовчки, і встановіть послідовність зустрічі дівчинки з героями оповідання.
Запитання:
- То кого спочатку зустріла дівчинка ?(метелика)
- Який настрій в неї був ? Чому?
- Хто потім зустрівся дівчинці?(дідусь)
- Як змінився її настрій ? Чому?
- Яка зустріч відбулася останьою?(з бабусею)
- Який став настрій дівчинки? Чому? Молодці!
- А зараз попрацюєм в парах.
Робота в парах
- Поставте один одному питання по змісту тексту.
Підсумок:
- То від чого залежав настрій дівчинки?
Отож, даруйте один одному усмішки, і це ми зробимо прямо зараз , відпочинемо і подаруємо усмішки один одному.
VI. Фізкультхвилинка
VII.Закріплення вивченого матеріалу.
- Відпочили, з гарним настроєм та усмішкою працюємо далі.
- Пропоную пограти гру «Естафета».(учні читають по одному реченні, передаючи естафету).
Робота в групах.
- В класі працює три групи.
Завдання : Скласти з «розсипаних » слів прислів’я , вислів про усмішку і поясніть як ви розумієте.
- Від гніву старієш, від сміху молодієш.
- Усмішка краще лікує за ліки.
- Даруйте один, одному посмішки.
- Молодці , гарно виконали завдання. Як бачимо усмішка дарує людям здоров’я. Отож даруйте усмішки і будьте здорові.
IV. Підсумок уроку.
- То над чим Ми сьогодні працювали ?
- Чого навчило Вас це оповідання ?
- В кожного на парті є промінчики , то ж напишіть на них який був сьогоднішній урок і чи здійснилися Ваші очікування?
- А яким він був, ми побачимо прикріпивши до нашого смайлика промінчики добра.
- Подивіться, яке гарне, добре, усміхнене сонечко. Я, сподіваюсь, що сьогоднішній урок зробив кожного з нас ще добрішими і навчив нас дарувати тепло і усмішку оточуючим.
Якщо в когось і не було настрою, то після вивчення скоромовки він обов*язково з*явився. Учні знайомляться із текстом, аналізують його, ставлять запитання та інше. Всі завдання сприяють розвитку пам*яті, мовлення, уваги.
Урок побудовано методично грамотно, дотримано всіх етапів. Вчитель застосовує групову роботу, це дуже важливо! Сподобався підсумок уроку, коли з”явилося усміхнене сонечко! Ірино, бажаю, щоб і у Вашому житті завжди сяяло сонечко!
Дуже добре, що інформаційне бюро підготувало розповідь про автора. Але що саме?Ще рекомендую додати фото письменника і виставку книг. Урок цікавий.Дякую