Конспект уроку з читання для 4 класу на тему “Василь Сухомлинський оповідання “Усмішка”

Автор: вчитель початкових класів Савчук Ірина Володимирівна

Савчук Ірина ВолодимирівнаДаний конспект уроку доцільно використовувати на уроках читання при вивчення творів Василя Сухомлинського.


 

Тема: Василь Сухомлинський «Усмішка».

Мета: актуалізувати і розширити знання дітей про життя і творчість видатного українського педагога і письменника Василя Сухомлинського; формувати комунікативну,інформаційну, здоров’я збережувальну компетентність; виховувати в учнів взаємоповагу, доброзичливе ставлення до оточуючих .

Хід уроку.

І. Організація класу.

Тренінг «Настрій»

– Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте один одному посмішку. Усі ваші посмішки зібралися в такий прекрасний смайлик, який буде поряд з нами на протязі уроку.

ІІ. Мовна розминка

– Будь ласка розкажіть які Ви знаєте скоромовки? Молодці , отож я вам пропоную вивчити ще одну:

Ніс Сміхунчик сміху міх –

Сміх розсипався на сніг.

Роботу розпочнемо з перевірки домашнього завдання.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

  • Що Ви готували на сьогоднішній урок?
  • Перевіримо Вашу готовність , виразно читає…, а всі готуєте питання за змістом.
  • А хто із Вас підготував власний вірш про усмішку?Молодці , гарно виконали завдання із завданням.
  • Отож , з гарним настроєм продовжуємо працювати.

IV. Повідомлення теми і мети уроку.

  • На сьогоднішньому уроці ми опрацюємо прекрасний твір , який саме Ви дізнаєтесь розшифрувавши анаграму.

ішускма .( усмішка)

  • То про , що на Вашу думку, Ми говоритимемо?(про усмішку)
  • Чого Ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Який він буде?
  • А Я від Вас очікую плідної праці , сподіваюся ,що Ви будете активними, дружніми, творчо працюватимете.
  • Отож , Ми сьогодні ознайомимося з твором В.Сухомлинського «Усмішка», будем вчитися його виразно читати , відповідати на запитання , знаходити описи.

V. Опрацювання теми уроку.

– Що Ви знаєте про автора? Які оповідання Ви читали ?

– Інформаційне бюро підготувало інформацію про автора , то ж слухаємо уважно.

– А для того , щоб гарно працювати з текстом давайте попрацюємо з окремими словами.

  1. Словникова робота.

Гра «Ехо»( Я читаю Ви повторюєте)

Дибає ціпок

Оволодів тремтіла

Барвистий запитливо

Почимчикувала затьмарився

  • Прочитайте мовчки , знайдіть незрозумілі слова.
  • Знайдіть в першому стовпчику зайве слово?(барвистий)Чому?
  • Знайдіть синоніми? Для чого вони використовуються?
  1. Первинне ознайомлення з текстом.

– З словами ми попрацювали , а зараз час попрацювати з текстом.

– Я виразно читаю , а Ваше завдання визначити головних героїв?

– Хто є головними героями тексту?

– А який жанр ? Чому доведіть свою думку? Дякую , молодці.

  1. Читання оповідання мовчки.

– А зараз прочитайте оповідання мовчки, і встановіть послідовність зустрічі дівчинки з героями оповідання.

Запитання:

  • То кого спочатку зустріла дівчинка ?(метелика)
  • Який настрій в неї був ? Чому?
  • Хто потім зустрівся дівчинці?(дідусь)
  • Як змінився її настрій ? Чому?
  • Яка зустріч відбулася останьою?(з бабусею)
  • Який став настрій дівчинки? Чому? Молодці!
  • А зараз попрацюєм в парах.

Робота в парах

  • Поставте один одному питання по змісту тексту.

Підсумок:

  • То від чого залежав настрій дівчинки?

Отож, даруйте один одному усмішки, і це ми зробимо прямо зараз , відпочинемо і подаруємо усмішки один одному.

VI. Фізкультхвилинка

VII.Закріплення вивченого матеріалу.

  • Відпочили, з гарним настроєм та усмішкою працюємо далі.
  • Пропоную пограти гру «Естафета».(учні читають по одному реченні, передаючи естафету).

Робота в групах.

  • В класі працює три групи.

Завдання : Скласти з «розсипаних » слів прислів’я , вислів про усмішку і поясніть як ви розумієте.

  1. Від гніву старієш, від сміху молодієш.
  2. Усмішка краще лікує за ліки.
  3. Даруйте один, одному посмішки.
  • Молодці , гарно виконали завдання. Як бачимо усмішка дарує людям здоров’я. Отож даруйте усмішки і будьте здорові.

IV. Підсумок уроку.

  • То над чим Ми сьогодні працювали ?
  • Чого навчило Вас це оповідання ?
  • В кожного на парті є промінчики , то ж напишіть на них який був сьогоднішній урок і чи здійснилися Ваші очікування?
  • А яким він був, ми побачимо прикріпивши до нашого смайлика промінчики добра.
  • Подивіться, яке гарне, добре, усміхнене сонечко. Я, сподіваюсь, що сьогоднішній урок зробив кожного з нас ще добрішими і навчив нас дарувати тепло і усмішку оточуючим.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Якщо в когось і не було настрою, то після вивчення скоромовки він обов*язково з*явився. Учні знайомляться із текстом, аналізують його, ставлять запитання та інше. Всі завдання сприяють розвитку пам*яті, мовлення, уваги.

  2. Урок побудовано методично грамотно, дотримано всіх етапів. Вчитель застосовує групову роботу, це дуже важливо! Сподобався підсумок уроку, коли з”явилося усміхнене сонечко! Ірино, бажаю, щоб і у Вашому житті завжди сяяло сонечко!

  3. Дуже добре, що інформаційне бюро підготувало розповідь про автора. Але що саме?Ще рекомендую додати фото письменника і виставку книг. Урок цікавий.Дякую