Конспект уроку з математики у 2 класі на тему: Повторення таблиць множення і ділення на 2. Розв’язування задач. Порівняння виразів. Самостійна робота.
Автор: вчитель початкових класів Вакульчук Олена Володимирівна
Урок-повторення складено згідно програми для 2-го класу. На уроці, використовуючи інтерактивні технології (робота в парах, групах) прагну щоб учні краще закріпили таблицю множення і ділення на 2. Також удосконалили свої знання у розв’язуванні задач на збільшення і зменшення у декілька разів, пригадали додавання і віднімання з переходом через розряд в межах сотні. Добре орієнтувалися в порівнянні виразів.
Тема: Повторення таблиць множення і ділення на 2. Розв’язування задач. Порівняння виразів. Самостійна робота.
Мета: Повторити і закріпити таблиці множення і ділення числа 2. Формувати вміння розв’язувати задачі; порівнювати вирази.Розвивати логічне мислення. Виховувати самостійність, навички самоконтролю.
Обладнання: Таблиці для усного рахунку.
Хід уроку
І. Організація класу.
І сувора й солов’їна математика країна.
Праця тут іде завзята-
Вмій лиш спритно працювати.
Вмій кмітливо все здобути,
Першим в відповіді бути.
Ледарів у нас немає,
Хто руки не піднімає?
Вирушаємо у путь – нас цікаві речі ждуть!
Знайомство з планом уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
- Перевірка домашнього завдання.
Завдання 598.
- Прочитайте складені вирази і їх значення.
Завдання 599.
- Скільки морячків одержав Малюк?
- Які дії виконали? Чому?
- Що потрібно зробити, щоб задача розв’язувалась дією віднімання?
- Робота біля дошки. (3 учні біля дошки)
- Замінити дію додавання дією множення
- Обчислити.2*8+76 12:2+59 32-2*7 43-10:2
- Мозковий штурм.
- Як називаються числа при: додаванні, відніманні, діленні, множенні?
- Як знайти невідомий доданок, зменшуване, від’ємник?
- Скільки в 1м., дм.,см.?
- Скільки в 1 добі годин?
- Як знайти периметр?
- Які дії виконуємо, якщо в задачі сказано на більше, на менше, у більше, у менше?
- Робота в зошитах.
Я свій зошит відкриваю,
Навскоси його кладу.
Сяду рівно, не зігнуся,
До роботи я беруся.
- Хвилинка каліграфії: 5, 12, 17, 19, 16, 10, 3, 14, 8, 18.
- Записати числа, які діляться на 2.
- Усний рахунок.
Гра «Мовчанка»
+5 16, 29, 8, 67, 19, 57, 18; -8 14, 72, 13, 66, 50, 93, 25.
Групова робота (на карточках)
Робота в парах (на карточках)
Математичний диктант:
- Два помножити на різницю чисел 54 і 46.
- Різниця чисел 36 і 27 помножити на два.
- 35 збільшити на добуток чисел 7 і 2.
- 34 зменшити на добуток чисел 2 і 8.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні ми повторимо таблиці ділення і множення числа 2, будемо розв’язувати задачі, порівнювати вирази.
ІV. Робота з підручником.
- №603, №604, колективний розбір.
- №605, №606, діти ознайомлюються з задачами і розв’язують
Їх самостійно.
- Фізкультхвилинка.
Хто ж це дуже так стомився?
І на парту нахилився?
Треба дружно всім нам стати,
Будем разом присідати.
Раз!-Піднялись.
Два!- Присіли.
Хто втомився присідати,
Можем до роботи встати.
- №607, розбір задачі, складання короткого запису до задачі,
розв’зок, складання виразу до задачі.
- Самостійна робота.
- Обчислити:
2*7+6 2*(34-28) 36+8:2 18:2-5 (86-70):2
- Порівняти:
7+7+7… 7*3 8+8+8+8… 8*3 2*3+2… 2*4
2*6+2… 2*7
- Задача.
У Михайлика на 2 сторінках по 7 марок, а на третій – 5.Скільки всього марок у Михайлика?
- Офтальмологічна пауза.
- Розв’язування логічної задачі.
У мотку 12 м тасьми. Кожну хвилину від нього відрізають 2м. За скільки хвилин розріжуть увесь моток?
- Підбиття підсумків. Рефлексія.
- Домашнє завдання: ст.105, №608, №609.
Урок змістовий, відповідає темі та віковій категорії вихованців. Вважаю, повідомлення теми і мети уроку потрібно переставити на початок уроку. Мозковий штурм – це не фронтальне опитування. Це метод колективного обговорення, пошук рішень, що спонукає учасників проявляти свою уяву і творчість. Нажаль, немає опису офтальмологічної паузи.