mail@urok-ua.com

Конспект уроку з математики у першому класі на тему: Прийоми додавання й віднімання чисел 1 -10. Усна і письмова нумерація чисел 11–20. Розряд десятків. Розряд одиниць. Читання чисел у нумераційній таблиці. Розв’язування задач на знаходження невідомого доданка

Автор: Вчитель початкових класів Мар’єнкова Ніна Андріївна

Мар'єнкова Ніна АндріївнаТема. Прийоми додавання й віднімання чисел 1 -10. Усна і письмова нумерація чисел 11–20. Розряд десятків. Розряд одиниць. Читання чисел у нумераційній таблиці. Розв’язування задач на знаходження невідомого доданка.

Мета: закріплювати знання письмової нумерації чисел 11—20, вміння читати числа в  таблиці розрядів; удосконалювати навички додавання і віднімання чисел в межах першого десятка; підводити до розв’язування задач двома діями; формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка та збільшення(зменшення) числа на кілька одиниць Розвивати мислення, пам’ять, творчі здібності; виховувати цікавість до уроку математики, бережне відношення до природи.

Обладнання: таблиця розрядів, макет «Лісової школи», зображення білочки, дятла, лисиці, вовка, зайчика, предметні картинки: шишки, гриби, морква, капуста, мед, яблука, печені горішки, мікрофон, іграшки.

Хід уроку

І. Організація класу

Усі сідайте тихо, діти.

Домовляймось – не шуміти,

Руку гарно підіймати,

На уроці не дрімати

  • У нас сьогодні незвичайний урок, він пройде у лісовій школі. Мудра Сова, разом зі своїми учнями, приготувала для нас цікаві завдання і хоче позмагатися, хто краще навчається.
  • Правила гри: правильна відповідь зараховується дітям, неправильна – зараховується звірятам.
  • А ось і перше завдання від Сови.

Активізація знань дітей.

  1. Усна лічба за таблицями Гра «Віконечко»

Яке число потрібно вставити у прикладі?

  1. Гра «Продовж рахунок» 11- 20 – від Вовчика

Screenshot_1

– Я називаю число, а ви продовжуєте рахунок до 20.

13 …………20,             17….20,       11…………….20.

  1. Гра «Зменш (збільш) число на 1» – від Білочки

– Я називаю число, а ви показуєте на математичному віялі більше від нього на 1.

12, 15, 17, 14, 19.

Я називаю число, а ви показуєте на математичному віялі менше від нього на 1.

13,  16,  18,  20

  1. Гра від головного лікаря лісу Дятла «Скільки шкідників я знищив ?»

Діти заплющують очі, вчитель стукає по столу, а діти рахують кількість.

  1. – А з ким ітиме на сніданок Лисенятко? ( показати на математичному віялі)

– Покажіть сусідів чисел 12, 15, 18.

Screenshot_2

  1. Робота в парах

– Зайчик катається на роликах. Прикріпіть приклади з відповіддю 7.

  1. Читання чисел за нумераційною таблицею.

Фізкультхвилинка

«Веселі звірята»

ІІІ. Опрацювання нового матеріалу.

– Мудра Сова з підручником, отже і нам час працювати з підручником.

  1. Виконання завдання 3 на с. 94 підручника.

– У кого грошей найбільше? Найменше?

  • Сильніші учні працюють над задачею 7 від Сови.
  1. Задача 5. Показати на демонстраційному матеріалі.Screenshot_3
  2. Розв’язати задачу за демонстраційною таблицею.

1) повторити складові частини задачі;

2) вияснити, яке число шукаємо;

3) пояснити, чому вибрали саме таку дію.

Розв’язання задачі: 9-5 = 4 (груші). Відповідь: 4 груші поклали.

Правило: Щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відняти відомий доданок.

Фізкультхвилинка

  • Як озирається навкруги зайчик?
  • Як пересувається ведмідь?
  • Як пробирається лисичка?
  • Як захищається їжачок?

Розвиток і закріплення математичних знань.

Screenshot_4

  1. Робота в зошиті с.21 (4)
  2. Давайте приготуємо подарунки для наших лісових друзів (діти обчислюють приклади на зображеннях шишок, моркви, капусти).

IV. Підсумок уроку.

  1. Вправа «Мікрофон»

–    Кому доручимо порахувати бали?

  • Хто виграв?
  • Кого ще запросимо на урок?
  1. Подарунок від білочки.
  • Лісові звірята дуже задоволені вашими подарунками.
  • Вони теж, порадившись, вирішили пригостити вас смачними горішками.

Screenshot_5

Додатки

Завантажити документ на диск

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(0 оцінок. Рейтинг публікації: 0 з 5)
12

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Пані Ніно, це майстер – клас! Чудові ідеї, гарно підібраний матеріал а найбіль мені сподобався початок уроку і різними завданнями. Його можна назвати – мозковий штурм. Діти веселі я гадаю, такий урок піде дітям на користь. Дякую Вам, за ідеї.