mail@urok-ua.com

Конспект уроку з німецької мови для 10 класу

“Вчимо німецьку із задоволенням”

Автор: вчитель німецької мови Жолніна Ольга Валеріївна

вчитель німецької мови Жолніна Ольга ВалеріївнаТема: «Wir lernen Deutsch mit Spaß! »

Цілі уроку: систематизація та узагальнення знань учнів за темою «Урок німецької».

Задачі уроку:

Знайомство з новою лексикою і закріплення вже отриманих знань з цієї теми.

Освітні завдання:

  • удосконалення навичок монологічного мовлення з теми;
  • активізувати вживання лексики з теми у нових комунікативних ситуаціях;
  • розвивати і вдосконалювати комунікативні навички у рамках теми;
  • вдосконалювати вміння розуміти іноземну мову на слух;
  • розвивати мовну здогадку.

Розвиваючі задачі:

  • формувати пізнавальну активність школярі;
  • розвивати в них аналітичне мислення;
  • розвивати загальний кругозір учнів.

Виховні задачі:

  • підтримувати інтерес до навчання, до країни, мова якої вивчається,
  • виховувати позитивне ставлення до ровесників з іншої країни;
  • виховувати необхідність в практичному використанні німецької мови.

Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: урок-презентація.

Оснащення уроку: комп’ютер, колонки, экран, проектор.

План уроку:

  1. Введення в тему.
  2. Повторення вивченого раніше матеріалу.
  3. Знайомство з новим матеріалом.
  4. Робота з текстом.
  5. Контроль засвоєного матеріалу.

Презентація до уроку

Хід уроку

«Lernen, ohne zu denken, ist eitel;

denken, ohne zu lehrnen, ist gefӓhrlich»
Konfuzius

І. Організаційний момент (Слайд 1)

Guten Tag!

Wie geht es euch? Ich bin heute eure neue Lehrerin.

Heute können wir uns unser Leben ohne Fremdsprachenunterricht nicht vorstellen.

Deshalb heißt das Thema unserer Stunde «Die Deutschstunde. Wie ist bei dir mit dem Deutschlernen?».

ІІ. Основна частина уроку. Актуалізація знань.

  1. Розвиток навичок читання з загальним розумінням змісту (Слайд 2,3)

Zuerst lesen wir ein Gedicht «Der Weg zur Schule» von August Heinrich Hoffmann.

Im Winter, wenn es frieret,

Im Winter, wenn es schneit,

Dann ist der Weg zur Schule

Fürwahr noch mal so weit.

Und wenn der Kuckuck rufet,

Dann ist der Frühling da,

Dann ist der Weg zur Schule

Fürwahr noch mal so nah.

Wer aber gerne lernet,

Dem ist kein Weg zu fern:

Im Frühling wie im Winter

Geh’ ich zur Schule gern.

Der Inhalt ist etwa ironisch, nicht wahr? Warum?

  1. Мовленнєва зарядка. Повторення раніше вивченої лексики. (Слайд 4)

Was kann man in der Deutschstunde machen?

Учні будують висловлювання про те, що можна робити на уроці німецької мови.

  1. Робота в парах. Один учень складає запитання, інший відповідає. (Слайд 5)

Bilde, bitte, eine Frage und dein Nachbar muss beantworten.

  1. Розвиток навичок монологічного мовлення. (Слайд 6-16)

Wie ist es bei dir? Erzӓhle.

III. Подача нового матеріалу та організація роботи з ним.

  1. Welche Ziele unserer Stunde sind?
  • Unsere Wissen erweitern.
  • Mit neuer Lexik kennen lernen.
  • Dialoge machen.
  • Die Frage beantworten.
  1. Desalb arbeiten wir jetzt mit dem Text. Macht, bitte, eure Lehrbücher auf Seite 25 auf.
  1. Zuerst lesen wir neue Lexik. (Слайд 17-24).
    Робота з текстом та новими словами.
  1. Hörverstehen. Richtig oder falsch? (Слайд 25-27)
  1. Ergӓnze die Tabelle. Grammatikwiederholung. (Слайд 27)
  • Die positive Form ist die Grundform des Adjektivs.
  • Der Komparativ ist nӓchst Stufe und wird aus Grundforme mit dem Suffix –er-
  • Der Superlativ ist die höchste Steigerungsform. Wir können den Superlativ mit am oder dem bestimmten Artikel bilden. Mit am verwenden wir die Adjektivendung

sten-, mit dem bestimmten Artikel verwenden wir die Adjektivendung –ste-

IV. Контроль засвоєного матеріалу. (Рефлексия)

Beantworte die Frage (schriftlich). (Слайд 28)

  • Nenne zwei Gründe Deutschstunde zu mögen.
  • Erzӓhle über deine Deutschunterricht.
  • Hat deine Klasse eine Sprachreise schon gemacht? Wohin?
  • Wie wichtig ist die Hausaufgabe machen?
  • Welche Aufgabe ist für dich am interessanten?

V. Підведення підсумків уроку.

Оцінювання.

  • Was meint ihr, wer hat heute am besten gearbeitet?
  • Wer ist heute der klügste?
  • Wer hat noch gut gearbeitet?

VI. Домашнє завдання (Слайд 29).

  • Ubüng 2, Seite 25 (Lehrbuch)
  • Ubüng 1B, Seite 24 (Arbeitsbuch)
  • Neue Wörter lernen.

Die Stunde ist zu Ende. Ich bedanke mich euch für eure Arbeit, Aufmerksamkeit und wünsche alles Gute. Auf Wiedersehen!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Достатньо насичений урок, гарно, що є епіграф до уроку. А ще я замітила, що Ви використовуєте хмаринку тегів у своїй презентація. Це – сучасний виклад матеріалу, молодці, що знайомите учнів із таким матеріалом!