mail@urok-ua.com

Конспект уроку з української мови для 2 класу на тему “Розпізнавання іменників без уживання термінів, за питаннями хто? що?

Автор: вчитель початкових класів Халаімова Юлія Ігорівна

Халаімова Юлія ІгорівнаТема уроку:

Розпізнавання іменників (без уживання терміна) за питаннями хто? що?

Мета уроку:

  • ознайомити дітей зі словами, які означають назви предметів, розширити й поглибити знання учнів про слова – назви предметів, вчити розпізнавати ці слова у мовленні, складати з ними речення;
  • розвивати вміння групувати слова, класифікувати предмети.
  • виховувати повагу до хліба і до професії хлібороб.

Обладнання: проектор.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Перебіг уроку

 Організаційний етап.

Добрий день! У добрий час!

Раді бачити ми вас.

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен з вас приготувався?

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчата

А за ними і хлоп’ята.

Постановка мети і завдань уроку

Сьогодні ми з вами будемо чарівниками. Будемо подорожувати казковою країною,

бо нашої допомоги потребують казкові герої, яких ви всі добре знаєте.

І тільки за допомогою ваших знань наші гості стануть розумнішими.

Перевірка домашнього завдання

І ось, діти, до нас завітала перша гостя!

Хто це?(тітонька Сова)

Слайд 2

Ми з вами знаємо, що вона дуже мудра. Тому і прийшла, щоб перевірити ваше домашнє завдання.

А воно у нас було….

Ви по черзі будете зачитувати речення і називати слова, які підкреслили.

Молодці.

Актуалізація знань

Каліграфічна хвилинка

Слайд 3

І знову до нас з вами завітав хтось.

Це білочка. Вона зовсім заплуталась.

А для початку ми відкриємо зошити і запишемо:

23 листопада

Класна   робота

І білочка на пропонує каліграфічну хвилинку.

Давайте прочитаємо ці слова.

Запишіть, будь ласка.

А тепер гостя не розуміє, що ці слова означають. Хто допоможе?

Молодці.

Оголошення теми уроку.

Слайд 4

Отже , і тема нашого уроку….

Дітки, предмети, що нас оточують, можна побачити, доторкнутися до них, і можна назвати словами.

І сьогодні ми з вами будемо допомагати  нашим гостям у цьому розібратися.

Первинне засвоєння нових знань

Слайд 5

Наступним до нас завітав….

Що ж нього трапилось?

Слайд 6

Нам треба відшукати і записати слова, які відповідають на питання хто? або що?

Будемо працювати так, дівчата біля дошки будуть записувати слова, які відповідають на питання хто?, а хлопці – на питання що?.

Добре ви впорались із завданням.

Ідемо далі.

Слайд 7

І знову у нас гості.

Фізкультхвилинка

Слайд 8

 Первинне закріплення

А зараз ми зустрінемося з вашим улюбленим героєм.

Слайд 9

І у неї таке цікаве завдання. Але із-за того, що вона така балувана, не може розв’язати ребуси. Я думаю, ми це легко подолаємо…

Слайд 10, 11, 12.

Слайд 13.

Любі мої, подивіться… Буратіно!

Що за речення.

А це дуже цікаве завдання.

Перший ряд буде складати речення зі словом  тигр, другий – рибак, третій – зі словом калина.

А зараз зачитайте, що у вас вийшло.

Молодці, і тут ми легко впорались із завданням.

Слайд 14

Ще по дорозі зустріли білочку.

Нам треба попрацювати з підручником.

С. 64 вправа 2

Прочитайте текст.

Про що цей текст?

Хто такі хлібороби?

Хто запам’ятав, як до нас на стіл потрапляє хліб?

Як треба відноситись до хліба і до професії хлібороба?

А зараз дівчата випишуть слова, які відповідають на питання хто?, а хлопці – на питання – що?

Давайте перевіримо, що у вас вийшло.

Добре.

Інформація про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання.

Наші казкові герої принесли вам дуже цікавий кошик із завданнями.

І зараз кожен обере собі.

Завдання , на мою думку, дуже легкі.
І на наступному уроці ми обов’язково розкажемо, як ми впоралися з ними.

Рефлексія (підбиття підсумків)

Скажіть, любі мої дітки, над чим ми сьогодні працювали.

Як ви думаєте,  чи наші гості зрозуміли, як треба виконувати завдання?

А вам сподобалась наша мандрівка?

Я дуже вам дякую, ви всі були молодці. Обов’язково в щоденник поставлю гарні відмітки.

Презентація до уроку

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 коментарі

  1. Змістовний, цікавй урок. Вчитель використав багато інтерактивних вправ, що завжди цікаво та результативно. Чудова, яскрава презентація сприяє кращому засвоєнюю матеріалу. Дякую.

  2. Цікавий робочий урок, вчителька підготувала до нього яскраву презентацію. Але на мою думку, можливо треба було продумати сюжетну лінію. А то дуже багато різноманітних казкових героїв.

  3. Традиційний урок з мультимедійною підтримкою має право на життя. Щоб активізувати учнів, вчителька застосувала ігроову ситуацію. Я думаю, Юлії Ігоревні є над чим працювати. Бажаю успіху, натхнення. Дякую.