mail@urok-ua.com

Конспект заняття “Білки – високомолекулярні природні полімери” для студентів І-их курсів ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації або учнів 11 класу (профільний рівень)

Автор: викладач хімії, екології. Рисаченко Галина Олександрівна

Screenshot_2Поданий урок розширює уявлення студентів (учнів) про різноманітність нітрогеновмісних органічних сполук на прикладі білків.Розкриває значення білків для життя, в побуті, зв’язок із майбутньою професією, проходження практики, повсякденному житті.


 

Тема заняття: Білки – високомолекулярні природні полімери.

Мета заняття:

навчальна:  розширити уявлення про різноманітність органічних сполук на             прикладі білків як природних полімерів. Вивчити їхній склад,   класифікацію, хімічну будову і властивості: розчинність у воді,  гідроліз, денатурацію. Навчити виконувати якісні реакції на білки;

розвивальна: розвивати логічне мислення студентів, уміти порівнювати та аналізувати склад, властивості речовин, розширювати і поглиблювати знання про взаємозв’язок  органічних речовин та їх перетворення;

виховна:     продовжувати формувати культуру хімічного мовлення, навички                                  самостійної пошукової роботи з додатковою літературою.            Пропагувати ідею збереження природного середовища та здорового способу життя.

Вид заняття: лекція.

Міжпредметні

зв’язки:         біологія, валеологія, медицина, екологія, історія.

Забезпечення

заняття:

роздатковий матеріал: картки для індивідуальної письмової актуалізації знань, термінологічні картки, тестові завдання.

демонстраційний матеріал: таблиця «Рівні структурної організації білкової

молекули», реактиви для досліду «Кольорові реакції білків»,

хімічний посуд, нагрівальне обладнання.

ТЗН:  мультимедійна система.

Література:

Основна:  1. Величко Л.П., Буринська Н.М. Хімія: підручник для 11 кл.   загальноосвіт.  навч.  закладів: проф..рівень.-К.: Школяр, 2013. – 384 с.

Додаткова:

  1. Березан О. В. Органічна хімія: Посібник для вчителів хімії та учнів загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, слухачів і викладачів підготовчих відділень вузів. – К.: Абрис, 2003. – ст. 203-205.

Документ до уроку

Завантажити документ на диск

Презентація до уроку

Завантажити презентацію на диск

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *