Конспект заняття про одяг в ДНЗ

Який одяг нам потрібен?

Автор: Вихователь Бубирь Ольга Олександрівна

Дитячий одяг

Програмовий зміст:

  • вправляти в диференціації одяг за сезоном: (літня, осіння, зимова, весняна);
  • продовжувати розвивати уміння правильно складати описову розповідь про одяг;
  • закріпити назви професій людей, які виготовляють одяг: (модельєр, кравець, швачка);
  • розвиток психічних процесів: увага, пам’ять, уява;
  • виховувати дбайливе відношення до одягу.

Корекційна робота:

Вдосконалення навичок самообслуговування. Розвиток дрібної моторики. Збагачення сенсорного досвіду дітей.

Обладнання. Лялькова шафа, ляльковий одяг, м’яч.
Прибор Монтесорі.

Попередня робота.

Бесіда на тему одяг;

  1. Для чого нам потрібен одяг?
  2. Яким має бути одяг?
  3. Як обрати одяг?

Розгляд тканин: з якої шиється одяг.

Розгляд ілюстрацій.

Розгадування загадок, заучування скоромовок.

Їх на ручки одягнемо,
В сніжки гратися підемо.

Ступні ніг нам обіймають,
Під штанці їх одягають.

На голову вдягаємо,
Вушка захищаємо.

Нас від холоду ховає,
Часто капюшона має.

Лютих не боїться зим,
Хутром вкриє нас густим.

Не вдягають їх хлоп’ята,
Мов принцеси в них дівчата.

Комірець і рукави,
Більш для хлопчиків вони.

Від води не промокає,
Нас від дощику ховає.

З черевиками дружу,
з босою ногою,
якщо йдуть вони кудись,
то беруть з собою.

Швидко-швидко в голку – нитку,
ший-но, вишивай-но
хвацько-хвацько, швачко, швачко,
вишиванку файну.

Шаль і шалик полюбились.
Вчора в шафі одружились.
Рукавички заспівали –
Щастя в шлюбі побажали.
Шапка дружкою була,
Дружбою – кожух.
Шафа від пісень гула,
Що аж стіл оглух.

Проведена сюжетно-ролева гра магазин “Одягу”.

Організаційний момент.

– Любі діти, кожного ранку, збираючись до дитячого садка, ми вдягаємось. Хтось вже сам обирає собі одяг, а комусь допомагають батьки.  Але, я впевнена, що мало хто з вас замислювався звідки береться одяг. Тож я пропоную вам здійснити мандрівку у світ модного одягу.

Хід заняття.

Вихователь.

А чи всі знають що таке одяг? Навіщо він нам потрібен? Так, вірно. Одяг захищає нас в холодну погоду, прикрашає нас. Іноді поглянувши на одяг людини, можна визначити її настрій.

Гра «У чому я вдягнений»

Вихователь.

Ось я беру у руки м’яч, і кажу на мені сьогодні (Описує свій одяг, передає м’яч дитині) а на тобі? Діти складають невеличку описову розповідь. Вихователь допомагає, виправляє помилки.

А тепер уявіть що ми з вами вже дорослі, і самі ходимо за покупками у великі модні магазини. Зайшли ми до магазину де продають різні головні убори, а що таке головні убори?

(Діти відповідають, як що є необхідність вихователь пояснює.)

А там продаються:

Гра «Зайвий предмет»

Головні убори (хустка, шапка, чоботи, кепка). Що зайве?
Йдемо далі. Заходимо до магазину з назвою “верхній одяг”, і бачимо:(куртка, шуба, капелюх, пальто). Що зайве?
У магазині “Нижня білизна” нам запропонували: (Труси, футболки, шкарпетки, шарфи.) Що зайве?

Вихователь.

Скажіть мені, будь ласка, а на яку частину тіла одягають шарф?

(Відповідь дітей).

А чи знаєте ви в якої тварини найдовша шия?
(Відповідь дітей.) Так, У живафа.
Ось яка історія трапилась з одним жирафом. Слухайте уважно і виконуйте разом зі мною.

(фізкультурна хвилинка).

На базарі жираф (Стають на вшпиньки)
Вибирає теплий шарф. (Дивляться праворуч, ліворуч).
Переміряв чималенько – (Погладжують себе по шиї).
Всі шарфи коротенькі. (Розводять руки, імитуючи жест “на жаль”).
Є великі, (Руки у різнобіч).
Є маленькі (Долонька до долоньки).
Є широкі, (Руки у різнобіч).
Є вузенькі, (Долонька до долоньки).
Є блискучі, наче змії, (Хвиля тілом, ліхтарики руками).
Та нема на довгу шию. (Розводять руки, імитуючи жест “на жаль”).
І, нарешті, в продавщиці
Він купив дві гострі спиці. (Рух ножиці).
І тепер собі жираф
Дома в’яже довгий шарф. (Рука за рукою зігнуті у ліктях, намотують ниточки).

Вихователь.

Молодці! А чи не забули ви, малята, яка зараз пора року?
(Відповідь дітей.)

Так, вірно, зима, а який одяг нам потрібен у холодну пору року?
(Відповідь дітей.).

Вихователь.

А зараз я вам пропоную пограти в гру «Добери одяг відповідно пори року». У наших ляльок є велика шафа, а в шафі безліч одягу. Допоможіть їм прибратися. Розкладіть одяг відповідно кожній порі року.

(Вихователь перевіряє, як діти впоралися з завданням. Виправляє помилки).

Подивіться, як багато існує різного одягу. Щоб його створити працює дуже багато людей. Одні придумують і малюють одяг – це модельєри; інші вирізають його із тканини, тобто корять – це кравці; а ще інші зшивають тканину, щоб вийшов готовий одяг – це швачки.

А зараз, коли речі на своїх місцях, я хочу звернути вашу увагу на те, що на нашому одязі дуже багато різноманітних застібок, ґудзиків… А чи всі з вас вміють з ними вправлятися?

Робота на приборі М. Монтесорі”. (Індивідуальна робота, оцінка результатів).

Підсумок.

Вихователь.

Сьогодні ми з вами пригадали все, що нам відомо про одяг. І наприкінці нашого заняття я хочу запропонувати гру яка називається

“Закінчи речення”. Я починаю, а ви закінчуюте.

Прокинувшись вранці одяг треба..
Якщо на одязі є ґудзики, їх треба..
Якщо є пояс або шнурочки, їх треба ..
Готуючись до сну одяг потрібно..
Щоб одяг нам довше слугував, за ним треба..
Який одяг треба носити взимку?
А влітку?

Молодці! Сподіваюсь, що наша мандрівка у світ одягу вам запам’ятається. Будьте завжди охайними та модними.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 коментарі

  1. Тема не тільки розвиваюча та пізнавальна,також чітко відповідає віку. Мені сподобалося як ви все спланували. Я вважаю, що ваші вихованці з задоволенням займалися на цьому занятті.

  2. Хороший конспект. Охоплені різні аспекти теми про одяг: для чого, звідки, як, ким, як берегти тощо. Веселий акцентом є фізкультхвилинка про жирафу. Думаю, діти були у захваті від неї. Зберігаю собі її текс, щоб обіграти і вивчити зі своїми малятами. Дякую наперед за хороший настрій, який чекає на нас.