Конспект заняття вокального гуртка

1 клас

Автор: Музичний керівник Каташинський Дмитро Володимирович

Прогулянка в зимовому лісі

Під музику «Морозець» до класу входять діти та сідають на свої місця.

Заняття гуртка  розпочинається з музичного привітання: «Завітайте всі до нас».

Вчитель: Ось зовсім недавно в наших краях  царювала  красуня – осінь. І щоб вона не сумувала  ми сьогоднішнє заняття  почнемо  з  розпівки  «Осінь грає на дуду..». Нагадую дітям правила  співу.

Виконується розпівка «Осінь…»

Вчитель: Діти а хто може сказати яка пора року йде після осені? (Відповіді дітей)

– Правильно зима. А що відбувається взимку?? (Відповіді дітей) А зараз ми разом з вами перенесемося до зачарованого зимового лісу. А щоб нам всім до нього потрапити,  нам потрібно заспівати чарівну розпівку «Морозець щипає щічки».

Виконується розпівка «Морозець»

Вчитель: (На фоні звуку метелиці) І ось ми потрапили до казкового та зимового лісу. Все укрито снігом, скрізь засніжені дерева, на снігу видніються сліди лісових звірів – зайчиків, лисичок, білочок… А ось слухайте як мете хурделиця. Правда гарно в цьому лісі. (Відповіді дітей)

Діти, а як ви гадаєте що це за річ лежить під оцим деревцем.? Правильно скринька (ящик). Але це не звичайна скринька (ящик) а в ньому є музичні інструменти. І зараз  ми з вами  пограємо  на них. Для початку ми з вами зіграємо під повільну мелодію, а потім під швидку.

Виконується  гра на шумових муз. інструментах  під повільний темп «Українського танцю» а потім під швидкий темп цього ж самого  музичного твору.

А зараз ми з вами заспіваємо пісеньку  про зиму. Але перед тим ми її згадаємо.

Виконується пісенька К. Мяскова«Зимонька»

Вчитель:  Діти а яких звіряток ви знаєте що проживають у лісі? (Діти називають). Правильно діти! І зараз ми з вами виконаємо фізкультхвилинку «Веселі звірята».

Виконання фізкульт хвилинки «Веселі звірята»

Що ж діти така чудова фізкульт хвилинка в нас була. І перед тим як ми почнемо співати ми разом з вами  відгадаємо , про що, буде наступна пісенька:

Він біленький
Та пухкенький,
Білий колір має
Землю всю вкриває,
Пада, пада на лужок
Що це діти? Це … (Відповіді дітей)

Правильно  це сніжок. І зараз ми заспіваємо пісеньку,  яка так й називається «Сніжок».

Виконується пісня «Сніжок»

Що ж діти, чудова  була прогулянка у зимовому лісі, та вже час повертатися до школи,  а щоб це зробити нам потрібно виконати музичну вікторину а саме відгадати який музичний інструмент звучить?

Проводиться музична гра «Що звучить?»

Які ви в мене молодці  і зараз ми з вами згадаємо що ми робили в мене на занятті.  (Узагальнення).    Розпівка «До побачення»  Вихід під музику.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Один коментар

  1. Дмитро Володимирович майстер своєї справи.Коли музика поєднується з казкою та іграми,то дає максимальний результат і радість від цієї роботи.Думаю,що діти,які відвідують вокальний гурток,люблять свого вчителя і виростуть хорошими людьми.Дякую