mail@urok-ua.com

Конспект заняття з української літератури
Валер’ян Підмогильний
Місто

Валер’ян Підмогильний Місто

Методична розробка заняття з української  літератури

Підготувала Гладун О. В. – викладач Маріупольського коледжу Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет» – 2014 рік.

Викладено методику проведення заняття з української літератури, спрямованого на ознайомлення студентів із життям і творчістю Валер’яна Підмогильного, його трагічною долею; вміння студентів характеризувати персонажів, робити власні висновки щодо прочитаного. В ході заняття значна увага приділяється формуванню соціально-особистісних компетенцій студентів.

Для викладачів української мови вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації.

Група:  усі групи 1 курсу

Спеціальність:  для всіх спеціальностей

Тема заняття: Валер’ян Підмогильний. «Місто»

Мета заняття:

Навчальна – ознайомити студентів із життям і творчістю письменника, його трагічною долею; зацікавити творчістю; проаналізувати роман Валер’яна Підмогильного «Місто» з позицій екзистенціалізму, допомогти  усвідомити глибину проблем і характерів роману, психологічну мотивацію вчинків Степана Радченка та інших дійових осіб; характеризувати маргінальний образ українського інтелігента;

Розвиваюча розвивати навички виділення головного з почутого та прочитаного, складання та висловлення власної думки; розвивати вміння аналізувати світоглядну й психологічну еволюцію характеру головного героя роману, пояснювати роль жіночих образів;

Виховна виховувати повагу до митця, духовних надбань народу; виховувати повагу до загальнолюдських цінностей.

Вид заняття: лекція

Вид лекції: комбінована

Форма проведення заняття: групова робота, фронтальне опитування

Міжпредметні зв’язки:

Забезпечуючі: зарубіжна література, географія, малярство, історія

Забезпечувані: культурологія

Методичне забезпечення:  опорні конспекти, схеми, роздатковий матеріал

Література:

Обов’язкова: 1.Українська література. Підручник для 11класу загальноосвітніх навчальних закладів за ред. Г.Ф.Семенюка – К.: ”Освіта”, 2002 р. 2. Українська література. Хрестоматія 11 клас. – Донецьк: ТОВ ВКФ „БАО”, 2005р.

Додаткова: 1. Мовчан Р. Український модерністичний роман: “Місто”, “Невеличка драма” В. Підмогильного // Дивослово.— 2001.— № 2. 2. Шевчук В. Полинова зоря Валер’яна Підмогильного // Українська мова і література в школі.— 1991.— № 2. 3. Шерех Ю. Людина і люди (“Місто” Валеріана Підмогильного) // Ю. Шерех. Не для дітей.— Нью-Йорк, 1964.

Обладнання: тексти твору, ілюстрації, роздатковий матеріал

Хід заняття

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 оцінка. Рейтинг публікації: 5 з 5)
2695

А що ви думаєте про цю публікацію? Чи була вона для вас корисною?

Авторизуватись з допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 коментарів

  1. Вчитель уміло проводила мотивацію навчальної діяльності на всіх етапах уроку, що сприяло пробудженню інтересу вихованців до творчої діяльності. Спілкування відбувалося у тісній співпраці, співдружності та взаєморозумінні. Вдало були застосовані вправи інтерактивної технології, які сприяли активізації пізнавальної діяльності учнів

  2. Успіх вивчення великого твору – це його прочитання.Викладач Гладун О.В. обрала правильне вивчення,а саме :інтерактивну технологію.Студенти зрозуміють єдність фізіологічну та соціально-психологічну в образі Радченка.Ілютрації відповідають образам.Робота хороша.Дякую

  3. Роман “Місто” Підмогильного дійсно важкуватий у вивченні, але завжди знаходить відгук у учнів. При правильній організації уроку, творчому підході вчителя, можна дуже цікаво попрацювати. А завдання, типу інтерв’ю, додають динаміки, розвивають уяву і творчість учнів.

  4. Дехто вважає ,що ця тема важкувата для вивчення ,але Ви своїм творчим підходом довели , що це не так.Урок творчий,побудований методично вірно,використано різноманітні інтерактивні прийоми роботи на уроці.Ви використовуєте цікавий прийом -рольова гра ” Інтерв’ю з персонажем” або різні схеми,використовується музичний супровід.Добре ,що викладач вищого навчального закладу вдало володіє методикою викладання української літератури,це,мабуть ,Ви виняток.Низький Вам уклін за це і особливий респект.

  5. Гарний матеріал для проведення заняття з теми: Валер’ян Підмогильний. «Місто». Цікава схема “Становлення Степана Радченка”; розкрито поняття теорії літератури; проведена робота над характеристикою жіночих образів з добором ілюстрацій. Успіхів Вам)))