mail@urok-ua.com

Мамам на замітку: як зберегти поставу школяру

Постава школяра

Правильна постава у дитинстві – запорука рівного хребта у дорослому віці, від нього повною мірою залежить здоров’я всього організму, можливості та рівень життя. Саме тому мами так стурбовані питанням збереження постави. Даємо слушні поради, адже для цього потрібно докласти зусиль – робити вправи, вибрати правильний рюкзак, взуття та комп’ютерне крісло для школяра.

Заняття

  • Для формування правильної постави необхідно тримати рівно спину, тут знадобляться вправи:
  • Встати спиною до твердої опори, наприклад, до стіни, робити присідання, витягнувши руки розсуваючи коліна в боки.
  • Добре періодично просто сидіти рівно, по 20 хвилин, це можна зробити під час перегляду мультиків.
  • Походити по квартирі з книгою на голові так, щоб вона не впала.
  • Постояти на одній нозі, ловлячи руками рівновагу, потім змінити становище.
  • Для зміцнення корсета м’язів відправте дитину на плавання, волейбол або інші види спорту.

Крісло

Вибираючи з численних моделей зосереджуйтесь насамперед саме на дитячу та не намагайтеся взяти «на виріст», звичайно, якщо воно не має функції «зростання». Для підготовки уроків та інших занять найкраще підійде комп’ютерне крісло для школяра. Брати краще модель, що підходить по зросту (ноги повинні стояти повністю на підлозі), з ортопедичною спинкою, регулюванням висоти і глибини сидіння, без підлокітників.

Рюкзак

Повинен бути з жорсткою спинкою правильної форми, яка добре прилягає до спини, важити відповідно до віку – до 700 г для молодших класів і до 1 кг для середніх та старших. Важливо, щоб була можливість регулювати ручки і разом з цим вони ніколи не повинні бути довгими, тоді дитина не зможе носити рюкзак на одному плечі. Заповнюючи його також необхідно рівномірно розподіляти підручники та інші речі.

Стіл

Має бути зі стільницею, що знаходиться на 5-6 см вище ліктя. Рівень стільниці повинен бути таким, щоб дитині для роботи не потрібно було опускати плечі та сутулитися. Крім того, комп’ютерне крісло для школяра має за габаритами відповідати столу.

Взуття

Повинне бути на невеликому каблуці, з м’яким ходом та хорошим протектором. Оновлювати його потрібно досить часто, щоб підошва не стиралася і від цього не змінювалося навантаження.

Матрац

Краще купити спеціальний, дитячий, розрахований на певне навантаження та ріст. Зазвичай всередині нього знаходиться пружинне полотно. Без матрацу можна спокійно обійтися, головне, щоб ліжко було напівжорстке. Надмірно тверде або м’яке нашкодять здоров’ю в короткий термін.

Корсет чи коректор

Деякі батьки можуть перестаратися та купити різної конструкції коректори та корсети. Не варто поспішати, вони продумані для вирішення проблем, що вже склалися з хребтом, а дітям до 11 років взагалі протипоказані.

Сподіваємося, поради допоможуть вам допомогти дитині сформувати правильну поставу та зміцнити хребет.

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *