Чим ігровий монітор відрізняється від звичайного

В ігровій індустрії, поряд з процесорами та відеокартами, стали активно розвиватися різноманітні клавіатури, миші та монітори з приставкою «ігрові». Однак,  як кросівки носять не тільки професійні спортсмени, так і звичайний любитель комп’ютерних ігор, бажаючи отримати максимум від улюбленого заняття, прагне користуватися спеціально створеними для цього пристроями, зокрема, “игровые мониторы“, ознайомитися з якими допоможе наш сайт.

ігровий монітор

Основні відмінності ігрових та звичайних моніторів:

 • Перша відмінність ігрових моніторів – висока частота розгортки, або частота оновлення екрану. Вимірюється вона в Герцах – Гц. І якщо в домашніх або офісних моніторах ця величина складає 50 – 60 Гц, то ігрові моделі мають частоту 100, 120 або 144 Гц. Для перегляду фільмів, фотографій або роботи з документами цілком вистачає частоти в 60 Гц, але для повноцінної активної гри потрібно більше. Що дає більша кількість Гц? Перш за все, додаткову плавність та відсутність мікроривків при швидкому русі курсору.
 • Друга відмінність – це мінімально можливий Input Lag. Даним терміном позначається час, який необхідний електроніці монітора для обробки прийнятого сигналу та виведення його на екран. Вимірюється ця величина в мілісекундах – мс. І чим вона менша, тим швидше відповідає екран на дії гравця.
 • Третя відмінність ігрового монітора – це більш швидкий відгук матриці. Тут явною перевагою володіють матриці стандарту TN. Хоча IPS-матриці, як правило, володіють кращою передачею кольору і кутами огляду. Для професійних гравців головне не вишуканість кольору, а швидкість реагування монітора. Якщо ж ігрове використання монітора не є для вас пріоритетним, і ви плануєте використовувати його, наприклад, для редагування зображень, то логічніше буде придбати IPS-монітор.

Таким чином, ігрова модель монітора відрізняється саме цими трьома особливостями – більшою частотою оновлення екрану, меншим input lagом, і хорошим відгуком матриці. Що стосується домашнього або офісного використання, то дані специфікації по суті стають другорядними, і переплачувати за них немає сенсу. Інші особливості ігрового монітора будуть, швидше за все, вже доповненнями, хоча, часом, теж важливими.

Одним з таких важливих бонусів є технологія NVIDIA GSync, що дозволяє прибирати «розриви» в кадрах, що виникають при помилковій синхронізації. Це, у свою чергу, дозволяє уникнути яких би то не було проблем з кадровою частотою та частотою оновлення монітора. Але для роботи даної технології потрібна наявність окремої плати в моніторі, що природно призводить до його подорожчання, до того ж G-Sync підтримують не всі відеокарти.

Ще одна модна фішка – вигнуті монітори, покликані максимально занурити гравця у віртуальний світ. Але й тут є деякі нюанси, які потрібно врахувати:

 • По-перше, для повного «занурення» необхідний досить великий екран (не

менше 30 дюймів), і перебувати  від гравця він повинен на відстані не більше 1 метра.

 • По-друге, такий тип монітора призначений для суто індивідуального

користування, і якщо сторонній спостерігач дивитиметься трохи збоку, то зображення для нього буде сильно спотворене.

Ігрова індустрія впритул наблизилася до того, що ми скоро не зможемо відрізнити кадри ігрового дійства від реальності.

Отже, при виборі хорошого ігрового монітора звертайте увагу   на наступні параметри:

 • діагональ і роздільність екрану
 • співвідношення його сторін
 • тип матриці екрана
 • швидкість відгуку
 • частоту оновлення
 • набір вбудованих портів для відео.

Впевнені, що ця інформація знадобиться вам у вирішенні питання: «як підібрати ігровий монітор», і ви незабаром обзаведетеся новим «вікном в ігрові світи»!

Бажаємо вам ігрових перемог і вдалих покупок!

Відгуки та пропозиції

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *